Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajbeültetés nőknek fórum

Hajbeültetés nőknek (beszélgetős fórum)


28. Ondkond (válaszként erre: 27. - Koriander17)
2021. júl. 21. 20:17
:)) nyílván nem ez alapján döntesz, valószínüleg ezért is foglalkozik hajjal.
27. Koriander17 (válaszként erre: 24. - Ondkond)
2021. júl. 21. 17:29
Igen, hangosan agyalok. Bécs nincs messze, de ez plusz macera, ismerem magam:). Az nekem is fura, hogy kopasz a pali, én sem emiatt döntök, de ez azért kicsit olyan, mint a fogatlan fogorvos, persze az azért más..
2021. júl. 21. 17:18
Eléggé kopasznak tűnik, mondjuk ez sztem a lényeg szempontjából nem túl releváns. Neki nem hiszem, hogy lesz haja, hacsak nem klónoznak a fejére.
2021. júl. 21. 17:12
Nem mintha nem lenne mindegy, dE dr Sikos Géza kopasz ?
24. Ondkond (válaszként erre: 22. - Koriander17)
2021. júl. 21. 16:57
Nem volt egyértelmű, hogy hangosan agyalsz, vagy kérdés, mindegy, amit leírt abból sztem levágható, hogy melyik hely milyen, de nem épp a pozitívumokat emelte ki sok helyről, mondjuk nekem pont ezért szimpi, mert reális, nem egy rejtett promó. Bécs nincs messze egyáltalán, de a kijárás mostanság macerás lehet, az tuti.
23. Yamamoto (válaszként erre: 22. - Koriander17)
2021. júl. 21. 16:27
Igen, az nekem sem egyértelmű, hogy akkor a Sikos jónak számít, vagy nem, szerintem el kell menni egy konzultációra, de ne agyald túl szerintem.
22. Koriander17 (válaszként erre: 21. - Koriander17)
2021. júl. 21. 16:24
Azt nem tudom, a srác leírta, hogy neki van tapasztalata (több, mint 20 éve nyomja), de a hairhungary-t meg ezt a bécsi klinikát emelte ki az eredményekben. A többi hely nekem elég marketingszagúnak tűnik (felugró, villogó ablakok, fizetett emberek fórumokon, ez elég gáz egészségügyben szerintem), nincs meg a bizalmam az ilyen nyomulós reklámmal szemben.
21. Koriander17 (válaszként erre: 20. - Ondkond)
2021. júl. 21. 14:00
Sikos tényleg ennyire jó? Vagy csak a neve? A hairhungary-t több helyen írták, hogy szakmailag ők az elsők, a fotók elég meggyőzőek, de mennyire tartós egy ilyen műtét? Én Bécsbe nem mennék szívesen pestiként, mert ha jól olvastam vissza kell járni a klinikára kontrollokra.
2021. júl. 21. 11:40

Sziasztok, ha a női hajhullással küzdőknek jó támpont, itt egy összefoglaló, ahogyan én látom egy elég jártas hozzászólótól egy másik fórumról, nekem tetszik, mert tiszta meglátások, mondjuk a magyar klinikákról nem fest túl jó képet, remélem segít a döntésben:



"Csak azokról írok, akik legalább 3-4 éve léteznek otthon (Magyarországon), a többi alapból felejtős 6-10 eredménnyel, komolytalan.



Tömören:



Sikos



1. Ő az, akinek van reputációja Magyarországon, 20 éve végzi a műtétekt, nyílván több strip műtétet végzett, mint FUE-t, az eredményei között vannak egész jók. Ő is nyomja a reklámot, hogy benne van a top20 szakiban, ez nekem kicsit bulshit, de ez magánvélemény.


2. Ami negatívum: maga a fazon, nem tűnik bizalomgerjesztőnek, nekem a szimpátia számít. A másik, hogy nem tűnik igazán kifinomultnak, amit csinál. Ne érts félre, szakmailag megalapozott, de külföldön látok igazán fullos eredményeket, nála azért nem.



Hairhungary



Na ők jó kérdés, talán az a hely (de ehhez kellene a személyes benyomás), ha itthon végeztetném, ahová bizalommal mennék, de nem ismerem annyira őket sem.



1. Negatív: minek nyomják ők is ezt az idióta celeb vonalat? Nem értem, hogy csak hírességekkel lehet reklámozni, Kis Gézával nem? Mondjuk az ő eredményeik elég szépek, ami plusz, hogy vannak kint 10+ éves eredmények is, ezt csak náluk, Sikosnál, és Mantsénél láttam, mondjuk Mantsénál keveset, és rossz minőségűek a fotók (minősegi eredményre gondolok).


2. Pozitív: látszik, hogy szakmai a hozzáállás, csak engedjék el ezt a celeb majomkodást. Szóval talán ők jó választás, vagy Sikos, nem tudom.



Prohair



Mantse Tamás asszem: őt ide soroltam volna korábban (ő is legalább 10 éve csinálja), de az eredmények nem annyira meggyőzőek, plusz valaki írta, hogy állítólag 2000 graftban állapodtak meg, és végül nem volt egyértelmű, hogy annyi hajszálat, vagy graftot kapott, ezzel vigyázi kell, nálam ő kétesélyes, de jobb, mint az akciós klinikák.



Ahova ne menj szerintem, az, ahol a Győrfit, vmi ÉNB Bécit, meg ilyen valóságshow celebeket lobogtatnak (ezzel a celebséggel egyébként sem vagyok kibékülve):



1. Ismerősöm látta pl Győrfi Pált, katasztrófa, amilyen a valódi eredménye a honlaphoz képest, de úgy tűnik nagyon kevés a tartós eredmény náluk (talán Győrfi is jobban nézett ki, nem tudom mikor műtötték, de szegény rosszabb lett, mint volt, és ha a donorja nem engedett többet, akkor nem szabadott volna az orvosnak elvállalnia).


2. Ami még nagyobb gáz, hogy még mindíg (ezt már évek óta nyomatják) egy olyan műtéti módszert írnak ki a honlapjukra, SHE néven (a saját, szedett-vedett magyarázat az, hogy szálanként veszik ki a hajat, majd e videókban a páciens elmondja, hogy graftonként történt a műtét), ami semmilyen szakmai területen nem elfogadott (volt erre próbálkozás, de az megbukott 15 éve), ráadásul szálanként kalkulálják az árat. Két szempontból aggályos: egyrészt vagy a páciens nem mond igazat (ez taln nem feltételezhető, mi oka lenne), vagy ők, és itt az árképzés szempontjából már kibújik a szög...A másik, ami viszont szerintem már eléggé forró terep, hogy orvosi területen konkrétan félrevezetik a páciens megalapozottan haszonszerzési indokkal. Nem is értem, hogy még senki nem hívta fel a magyar hatóságok figyelmét erre. Iszonyat alja.



FUE-Clinic



Ők voltak asszem az elsők Magyarországon, de eredményeket vmiért 10-en x év alatt nem tudtak kirakni? A honlap szimpatikus, de ez alapján nem hinném, hogy épeszű ember dönt. Árpának tv-ben láttam a haját, na az nem rossz eredmény, ha még mindig olyan.



+1



Moser klinika Bécs



Őket mindenképpen megfontolásra érdemesnek találnám. Igen, drágábbak, de ők is több, mint 10 éve vannak, stablan, és szepek az eredmények. Tényleg drágábbak, de a kérdés, hogy hosszú távú, terméstetes eredmény akar valaki, vagy gyors, olcsó műtétet..



Vannak más helyek, de azok nálam nem számítanak, mert saját szakmámban is megtanultam, hogy ha értékes, "mély", igazán minőségi munkát akarok csinálni, akkor ahhoz sok évet bele kell tennem, másképp nem megy. Ha a bőrömet viszem a vásárra, ez még fontosabb, szóval itthon ez a szitu röviden, több időm most ezzel foglalkozni nincs sajna, de kérdezz akár privátban, akár itt."

19. HairH
2016. jún. 3. 15:19

Sziasztok, pár észrevétel! Hajbeültetés esetén a nőknél a donor területnek számító tarkótájról mindenképpen le kell borotválni a hajat, azonban ezt úgy oldják meg, hogy a többi haj (hosszú haj esetén) takarja ezt a területet. Tehát alap esetben nem látszódik! Maga a beültetés pedig történhet hosszú haj közé, de nem mindegyik klinika vállalja idehaza. Mindezektől függetlenül hajátültetés után ugyanúgy rá kell szánni minimum 1-1.5 hét szabit, mert addigra gyógyulnak be az apró sebek és tűnik el a műtét után pirosság.


A póthajtól, dúsítástól én lebeszélnék mindenkit, a meglévő hajnak és fejbőrnek egyáltalán nem tesz jót az eljárás. Az említett gyógyszer pedig legális, de orvosi vényre írják viszont ez kizárólag férfiak esetében alkalmazható!!! Nőkre nincs hatással!


A női hajhullás megállítására a jól bevált módszer a PRP terápia (őssejt terápia vagy drakula terápiaként is ismert), illetve segíthetnek a különböző külső hajszeszek és samponok, de ezek összetevője is nagyon fontos!

2016. máj. 12. 15:22

Ezt is nézd meg:


[link]

2016. máj. 12. 15:13

Ezt találtam róluk:


[link]


Legalább angolul van. A cég olasz

16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Réci81)
2016. máj. 12. 15:06

A fejbőrön ha jól tudom, nincsenek pórusok, a fejbőr a hajszálon/hajhagymán keresztül lélegzik, és a háló szálai nem takarják le ezeket, hanem a köztük lévő üres részen mennek.


Most néztem az oldalukat, de látom, hogy csak szerte az olaszoknál vannak laborjaik, Magyarországon nem láttam, de ilyen eljárások már máshol is vannak, gondolom, esetleg az osztrákoknál, ami közelebb van. Árban fogalmam sincs, mert ez attól is függ, hogy valakinek csak alopecia vagyis foltos hajhullása van, vagy teljes. Nem olcsó, olcsóbb mint a beültetés, drágább mint a hosszabbítás.

15. Réci81 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 14:39
Nem hangzik rosszul. Es ez szellozik rendesen? Mert nekem 2 eve brutal hajzsirosodas illetve pttanasok is tarsultak a problemahoz, tehat biztos, hogy hormonalis eltolodas. Most kezedek megint utanajarni sokadszorra, de eddig veszett fejsze nyele az orvosok, inkabb nem is kommentalom. Minden masnap muszaj hajat mosnom, mert kulonben ugy nezek ki mint egy csoves. Igy is a masnapokat szaraz samponnal oldom meg. Sajnos a frufrut nem szeretem, nem is volt nagyon mert hullamosodasra hajlamos a hajam, hulyen allt, de igy persze, ha mukodokepes lehet, benyelnem. :) Arban mit takar egy ilyen, meddig jo, nem art.e a gyakori hajmosas? Várom valaszaid! Illetve hol csinalnak ilyet?
14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Réci81)
2016. máj. 12. 14:31

Hajbeültetés helyett inkább hajdúsítással próbálkoznék a helyedben, ez sem olcsó, de az eredmény garantált. Nem arra gondolok, amikor a sima hajhosszabbítást nevezik dúsításnak, hiszen ahhoz is kell haj, hogy rá lehessen tenni a hosszabbítást.


A hajdúsítás egy fix paróka, vagyis elkészítenek a fejedre egy szilikonhálót (először mintát vesznek a fejedről), a szilikonhálót ragasztják a fejbőrödre de úgy, hogy a meglévő hajadnak semmi baja nem lesz, azt kihúzogatják a hálón keresztül tehát ugyanúgy nőni fog, stb. A hálóba pedig belecsomózgatják a póthajat, szálanként, tincsenként de csak oda, ahol ritka a hajad. Vagy ha egyenletesen ritka, akkor mindenhova.


Az eljárás után hajat moshatsz ahogy szoktál, fésülködhetsz, uszodába mehetsz, teljesen élheted az életed, lényeg, hogy a póthaj nem nő le, a sajátod igen, ezért a frizurád mindig ugyanolyan kell, hogy maradjon, úgy válaszd meg, hogy attól a ponttól kezdve az lesz a hajhossz. És egy másik hátránya még, de nem hiszem, hogy akkora gond, az az, hogy akármilyen átlátszó és észrevétlen a szilikonháló, a homlokodnál a hajtőnél kitapintható ezért elöl frufrut ajánlanak. Ha szereted a frufrut, ez nem gond. Nagyon sok 50-60 év körüli hölgyön látom, ha nem lenne a frufru miatt, nem biztos, hogy kiszúrnám, max az árulkodik, hogy annyi idős korban ritka a fényes és hossú haj eredetiben. A hajbeültetésnél egyébként is korlátozott az eredmény, mert hiába ültetik be, ha neked lassan növő hajad van, vagy hajlamos a hullásra. A hajpótlás/dúsítás pedig hosszabb, erősebb haj, esztétikailag sokat dob.

13. Réci81 (válaszként erre: 10. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 12. 12:48
Sajnos, nem minden esetben tudsz olyan frizurát csináltatni, hogy ápoljon és eltakarjon! :(
12. Réci81 (válaszként erre: 9. - 6b3a35c3e8)
2016. máj. 12. 12:46
Gondolom a Fina...rid.-re gondolsz... nem akarom reklámozni!
11. Réci81 (válaszként erre: 9. - 6b3a35c3e8)
2016. máj. 12. 12:42
Pont ez a baj, hogy nem legális, ki tudja, hosszútávon mit okoz... :( Pedig nekem is, szükségem lenne sajnos valami módszerre. Én is most gondolkodom 5 év brutál hajhullás után a hajbeültetésen, csak én is szkeptikus vagyok vele... :( Viszon 35 évesen nem szeretnék parókát hordani... :(
10. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Tücsök69)
2016. jan. 24. 18:27

Inkább megfelelô frizurát csináltatnék;

kicsit rövid, kócos, szélfútta fazont.

9. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 24. 18:08

Vásáry Andrénak kár volt rákölteni..... Gyuribá' haja elfogadható.

Ma már van gyógyszer ellene. Csak akkor kell elkezdeni szadni amikor még a folyamat elindul. Ja és nem legális, nem erre fejlesztették ki....

Prosztata daganatosok számára készült gyógyszer és egész életében szedni kell..... Hogy milyen mellékhatással azt nem tudom. De a Holliwoodi sztárok között ma már nincsenek olyan béna hajbeültetettek mint Arnold Swarcenegger, vagy Mickey Rourke

8. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 24. 18:02
Kováts Adél.... huszonévesen gyönyörű haja volt, olyan harminc éves korára alig volt pár szál.... A minap láttam a Propaganda című műsorban, ...... kinőtt a haja.... Nem paróka az tuti. Hajbeültetésre gyanakszom.
2016. jan. 24. 17:48
Vásáry Andrénak - Korda Györgynek volt hajbeültetése... nôknél a változókor hozhatja ki ki... nálad még plusz a genetika... milliós tétel.
6. simple (válaszként erre: 5. - Tücsök69)
2016. jan. 24. 12:30
Köszönöm!
2016. jan. 24. 12:01
Nem itt olvastam, de itt is leírják: [link]
4. simple (válaszként erre: 3. - Tücsök69)
2016. jan. 24. 11:37
Komolyan? És emlékszel rá hol olvastad? Érdekelne.
3. Tücsök69 (válaszként erre: 2. - Simple)
2016. jan. 24. 11:00
Én azt olvastam, hogy van olyan lehetőség, amikor nem kell levágatni. :)
2. simple (válaszként erre: 1. - Tücsök69)
2016. jan. 24. 10:47
Én azt tudom, hogy nagyon rövidre kell vágni hozzá a hajat. :( Szóval aki nem akar így mutatkozni annak még fél év bújkálás is kell utána.
2016. jan. 24. 10:43

Sziasztok!


Tudom, hogy már van 2 hasonló fórum, de igen, mégis nyitok egy újat, talán sikeresebb lesz, talán többen mernek írni.

Tudom, kényes téma. A szépségünk egyik "jele" a dús hajkorona. Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Sajnos mindkét szülőmnek elég kevés haja van, apám már fiatalon megkopaszodott, anyukámnak is nagyon kevés a haja a feje tetején, a harmincas éveitől kezdve egyre kevesebb. :( Én 45 vagyok és most érkezett el az az idő, amikor talán nem ártana egy hajbeültetést csináltatni. Ami leginkább megakadályozz benne az nem is a pénz, max. felvesz az ember hitelt, kimeríti a folyószámlahitelét. Inkább az gondolkodtat el, amit olvastam egy másik portálon, mégpedig hiába adunk ki több százezer forintot, a végeredmény nem garantálható. Éppen ezért szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek akár jó, akár rossz tapasztalata, mindkettőt szívesen fogadnám, mert szeretnék tisztán látni.

Azt is kérem, hogy a magukat reklámozók ugyan most az egyszer kíméljenek már meg, mert nagyon uncsi azt látni, hogy valaki egy témával kapcsolatban valakit reklámoz, miközben aznap regisztrált és utána már fel sem jön a Hoxára (nem is feltűnő). Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook