Hajbajok (beszélgetős fórum)


16. michelle.r (válaszként erre: 12. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 4. 20:44

[link]


Az én hajamat ez teljesen megregulázta. A második samponos mosás után egy keveset a tenyerembe öntök, átturkálom a hajam - a fejbőrömre nem, mert olaj. Kb. két perc elteltével leöblítem.


Azóta ha kivasalom, úgy marad, nem áll ide-oda.

15. Kilimcs (válaszként erre: 14. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 4. 08:16

akkor megtaláéltad! És ez a léyneg, megoldottad a haj bajt, És kényelmes, jó ;) hajrá!


Szép napot!

14. 82eae0fd3e (válaszként erre: 13. - Kilimcs)
2015. márc. 3. 23:01
Szeretek bíbelődni a hajammal, ha időm engedi. Ha meg nincs időm, akkor meg úgyis összefogom kontyba fél perc alatt. aztán kész. Régen sem okozott problémát a hajammal való foglalkozás, pedig akkor aztán brutál sok volt. Most már csak alkalmakkor babrálok vele, amúgy meg tojok rá, hogy milyen. Fodrászhoz meg nem megyek. Ami törik, azt én is le tudom vágni magamnak, meg nem is szeretem a különböző vágású frizurákat. ami tetszene, az csak egyenes hajhoz jó, meg a pénzt is sajnálom rá. 6-7 ezerért csinálnák meg. Azt inkább a gyerekre költöm. :) De ez a mostani módszer úgy tűnik mosásig tartós lesz, mert még mindig egyenes a hajam, pedig lassan 12 órája készült. :)
13. Kilimcs (válaszként erre: 12. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 3. 21:36

szerintem tok hasonlo lett a hajad mint nekem szuletesemtol van :)) en forditva csinalom tojok a vasalasra. inkabb nyomok ra gondoritot, tincsesitot es egybol szerintem ok. mindenkinek ugyse felelhet meg. tok drot, vannak benne teljesen gondor es teljesen egyenes tincsek is ha csak ugy megszarad, szoval az egyeneshajrajongoknak akarmut csinalok szenakazal. meg ugye mivel drot megha a fodrasz egyenesiti is ki, sose lesz olyan mint a dus puha tipusu egyenes. ahhoz paroka kene.


szoval csak arra probaltam ramutatni hogy kar az idoert ;) meg hadakozni az egesszel. a hullamos is szep (bar azt irtad lentebb teljesen begondorodik, azert hittem hogy gondore gondorodik). sot nezz frizuraoldalakat tok jo frizkok vannak hullamos hajra. neked nem kell extra hajsutovas, egy jo vagassal mindig lehet hollywoody hajad ;)


mondjuk szerintem minddenfele haj tud szep lenni. en az idot sajnalnam meg a bosszankodast az egesszel.

12. 82eae0fd3e (válaszként erre: 10. - Kilimcs)
2015. márc. 3. 18:57

Ha göndör lenne, akkor nem is bántanám, de nem göndör, hanem össze-vissza álló szénakazal! Erősen hullámos és sehogy nem áll!

De ma pepecseltem vele egy kicsit! Megmostam alaposan, jól megszárítottam, már eleve nem lehet egyenesre szárítani, mert olyan a hajam egyébként, mint azoknak a négereknek, akiknek iszonyat göndör a hajuk és drótkefével próbálják kifésülni. Szóval ez alapból ilyen kócos feeling! :D Szóval vékonyka tincsenként vasaltam, vagy másfél órán keresztül még délben. Most este 7 van és még egyenes, pedig megjártam ma a várost és borzalmas szélvihar volt. De még hibátlan! Már csak hővédőt kell vennem holnap és szerintem egyelőre letudtam ezt a borzalmat a fejemen! :) Hát csajok! Ezer köszönet a sok tanácsért! Vitaminos ápolós, meg nem zsírosító mindenféle kencés ötletek azért jöhetnek. Csak férjen bele 3000Ft-ba! :)

11. Kiramami72 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 3. 13:56
Ha jól emlékszem létezik hajkiegyenesítő spré, kérdezz utána valamelyik drogériában!
10. Kilimcs (válaszként erre: 9. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 3. 05:08
ha gondoren hagyod is szep lehetsz !! a gondor haj nagyon szep!! (en pl direkt hagyom alkalmakra a sajatom oroszlanosra. nyomokra gondorito habot az megtartja szepen. meg nemi tincsesitot. es jonapot. )
2015. márc. 2. 23:35
Azért az évi 2 alkalomért nem szeretnék tízezreket költeni a hajamra. Sőt, fodrászhoz sem járok egyáltalán! Egyébként állandóan össze van fogva a hajam a gyerek miatt. Meg abszolút nem is járok sehová max. boltba, oda meg minek kirittyentenem magam. Csak bosszant, hogy azon az évi 2 alkalmon is amikor szép lehetnék, a hajam már nem fél óra, mire kivasalom, pedig derékig érő, iszonyatos erős és vastag hajam volt, csak 2 kézzel tudtam átfogni. Most már annyira rengeteg hullik, hogy (nem viccelek) 2 ujjal simán átérem és azonnal oroszlán frizurám lesz. (és abszolút nem túlzom el) Pedig tizenéves koromig frufrum is volt, mosás után sosem szárítottam és szép egyenes volt. Most már nincs frufrum, mert full göndörre összeugrott, úgyhogy teljesen megnövesztettem.
2015. márc. 2. 19:44
amugy enyem.is csak hullamos ok gondor tincselkel. de ha tenyleg egyenest akarok akkor fodrasz. o mindenfele fenet ken ra. de ha nedves ido jon azert nem marad igyse olyan. starazban viszont tartja magat. de nem egyfele cuccit ken ra olyankor. es sikat vacakol a szaritassal. szal sok ido mig tincsenkent szepen kihuzza.
7. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 2. 19:41

a haj babakor utan, kamszkorba, szuleskor aztan klimaxkor is nagyot tud valtozni. nekem pl van kozeli ismerosom akinek a szogegyenes hajabol a kamaszkor vege aprogondort csinalt :) de szo szerint egyszercsak gondor kezdett noni... szoval van ilyen. nalad valszeg ezt hozta ki a szules. az hogy egyalltalan ne valtozzon a haj ritka. probalgass az uj hajadhoznuj frizurakkal ;) ha annyira gondorodik probalj ahhoz frizurat. nagyon szep a gondor haj. es jol vagva meg a gond is kevesebb vele mint az egyenesitettel. csak megmosod kis hab es kesz ;) :)


amugy ha megis egyenest akarsz tenyleg a tartos ehyenesites a hatasos. amugy idegorlo.

6. Tuksika (válaszként erre: 5. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 2. 11:16

Én kuponnal voltam, mindkétszer "csak" 10 rongy volt... Az sem kevés persze :) De egy fokkal jobb.

Mondjuk ha ilyen ritkán vasalod akkor tényleg hagyd inkább :)

2015. márc. 2. 10:15
Igen, a tartós hajegyenesítéssel annyi "csak" a bajom, hogy 25 ezer Ft. Legalábbis itt a városban ez a legolcsóbb. És kb ennyi marad fizetéstől fizetésig ennivalóra. De egyébként többen írták, hogy jó, csak hát őket anyuci meg apuci nem kicsit pénzeli. Így meg könnyű. Ja és nincs gyerekük sem. :D Ezt a Gliss Kurt meg ki fogom próbálni. Mivel kb fél évente 1x vasalom, így sokáig elég lesz. :) További ötleteket is szívesen fogadok! :)
2015. márc. 2. 08:35
A tartós egyenesítés nagyon jó, nekem már kétszer is volt, és ha a hajad "csak " hullámos, nem göndör, akkor a tövén sem fog annyira látszani a lenövés, mert kb. 3 hónapig tart. Csak az ára... :/
3. 8122eadc5b (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2015. márc. 2. 08:29
Tartós hajegyenesítés, a többi cucc, ablakon kidobott pénz.
2015. márc. 2. 07:04
Én a glisskur fújhatós balzsamját használom, szintén nagyon dús erős és loknis a hajam. Kisfésülésre is fújok, plusz vasalás előtt is! De én több részletre szedem és még azt is külön tincsekben vasalom! 4 napig gondom nincs rá! :)
2015. márc. 1. 23:22
Csajok! Aki tud, segítsen nekem, hogy milyen praktikával tudnám megoldani, hogy amikor kivasalom a hajam, az legalább az estét bírja ki egyenesen és fél óra múlva ne úgy nézzek ki, mint akit a szalmakazal alól rángattak elő. Nem göndör a hajam, hanem erősen hullámos. Vasalni is kb fél évente 1x vasalom. A zselétől iszonyatosan begöndörödik. A lakkal sem tart fél óránál tovább az egyenessége. Régen rendszeresen vasaltam, heti 3-4 alkalommal is, akkor szinte alig kellett rá fújnom lakkot. Szülés óta kriminális, hogy mennyit romlott a hajam minősége (is)! Tudtok segíteni? Jön a tavasz, nagyon minimálisat talán fogytam is, a kisfiam ovis, úgyhogy kihasználnám, hogy picit van időm magamra.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook