Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haj szőkítésére mi a legjobb mód és miért? (Szőke vékony szálú haj még szőkébbé tételére.) fórum

Haj szőkítésére mi a legjobb mód és miért? (Szőke vékony szálú haj még szőkébbé tételére.) (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Anda39 (válaszként erre: 34. - Redhead13)
2012. jan. 5. 14:01

:) Ez jó, peroxidkapitány... :)

Próbáld meg oxy reloaddal leszedni a vöröset. Ez sokkal jobb anyag, mint a szőkítőporral történő radírozás, koktélozás, mert egyáltalán nem roncsolja a hajat. (kétféle összetevője van) Ha ezt használod, utána befestheted a mézszőkével. Látatlanban nem garantálok semmit, de akár sikerülhet is!

34. redhead13 (válaszként erre: 33. - Anda39)
2012. jan. 4. 19:39
de éppenb az lenne, nekem nem tetszik ez a peroxidkapitány haj, úgyhogy a közelében sem szeretnék lenni..:D
33. Anda39 (válaszként erre: 32. - Redhead13)
2012. jan. 3. 17:18
Vörösből szőke nagyon nehéz. Otthon nem ajánlom. Hacsak nem éppen az aranyos árnyalat elérése a cél.
2011. dec. 30. 18:36

Sziasztok!


Én elég sötét vörös hajból szeretnék egy mézszínű szőkét csinálni. Még egy jelmezes buli alkalmával szőke paróka került rám, és mindenki mondta, hogy milyen nagyon jól áll a szín, és nekem is tetszett magamon. Szóval valakinek valamilyen tapasztalata a vörös haj szőkítésében, vagy tanácsa, ötlete nincs esetleg?:)

2011. dec. 14. 10:19
létezik a hajradír is,amely szívatás és roncsolás nélkül szépen leviszi a festéket a hajról csak többször kell ugyanazt a folyamatosan végig csinálni,míg el nem éred a kívánt szín eredményt :) nekem bevált!!! keress rá a google ban a hajradír szóra!
2010. máj. 15. 17:26
Én tudok egy jó tanácsot ha egy jelenleg festett hajból szeretnénk a fes6éket elvávolítíni SZŐKÍTÉS nélkül nos a megoldás Oxy reloaded az úgynevezett oxidációs hajfesték eltávolító amit fodrász kellékesnél szerezhetsz be
29. lexi018 (válaszként erre: 27. - Nyusziii)
2009. jún. 13. 07:26

jajjj neee....

nehogy most nekiállj szivatni,mert ugy leég ahajd....legalább egy 5hetet várj,aztán szivattasd el,de csakis fodrásszal és utána fesd be.Ha szőkére akarod,irj és priviben tudok egy tuti fstéket,ami tuti h befogja:)Én is azzal festem,a naplómban láthatod milyen szinű:)

28. mandulaszem (válaszként erre: 27. - Nyusziii)
2009. jún. 13. 04:18
várj még, mosással kopik a színe!
2009. jún. 12. 20:46

Ha tegnap festettem be világosbarnára a hajam, de nem lett elég világos, ezért le akarom szivatni magamnak, és utána még egyszer megpróbálni, akkor mennyit várjak, míg nekiesek megint?

Tud valaki segíteni?

26. MelisUK (válaszként erre: 25. - 6342d2631c)
2009. febr. 21. 21:15
Valóban meg kell becsülni a jó fodrászt. Még középsuliba úgymond "lánysuliba" jártam (az egyetemen fiús szakra), és emlékszem, hogy a lányok mindig próbálgatták a fordászokat és nehéz volt megfelelőt találni. Ugyanígy volt a kozmetikusokkal is, mikor kinél próbáltak szemöldököt csináltatni.
25. 6342d2631c (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. febr. 21. 20:32
Igen ,a jó fodrászt megkell becsülni.Én is már 10 éve nyitottam üzletemet és vannak akik már előtte hozzám jártak.Ők a törzsvendégek.De sokan járnak hozzám vidékről és más kerületekből is és ez jól eső érzés,hogy megtesznek ekkora utat csak azért,hogy megcsináljam a hajukat!
24. MelisUK (válaszként erre: 22. - 6342d2631c)
2009. febr. 21. 19:31

Köszi az infókat a hidrogénnel kapcsolatban.

Az én hajam olyan puha, mint a babahaj. Ha van rajta hab és jó sok lakk, akkor már érzem, hogy "van". A párom is mindig mondja, hogy ha talál egy hajszálam, hogy nem is látni, csak érezni, hogy belegabajodott. :P

Valószínű épp a vékonysága miatt viseli meg a szőkítés a végét.

Egyébként a párom nyírja a hajam végét kb másfél havonta, ilyenkor kb 1cm-t vág belőle, ahogy látja, hogy kell vágni. Én meg az ő haját nyírom - annyit néztem a fodrászom, hogy megtanultam perfekt férfi hajakat nyírni.

2-3 naponta mosok hajat TRESemmé samponnal (fodrászsampon), ami szőke hajra való, plusz ennek a balzsamját használom és kb hetente használom a szintén szőke hajra való hajpakolást. Gyönyörű csillogós tőle a hajam.

Amikor a balzsam rajta van, akkor a kezemmel kifésülöm, majd mikor leöblítettem és megtörölköztem, akkor hajvégápolót teszek rá, kézzel újra kifésülöm, majd fa hajkefével (ilyenkor egyáltalán nem gubancos, nem tépi a kefe egyáltalán), majd befonom parkettába éjszakára, ettől lesz hullámos a hajam. Legközelebb akkor fésülöm újra, mikor megint hajat mosok. Szóval nem használok hajszárítót, nem fésülöm állandóan - ezek végett sokkal hosszabbra megnőtt a hajam, mint amilyen valaha volt.

23. MelisUK (válaszként erre: 21. - Hoana)
2009. febr. 21. 19:20

Huh, akkor a visszaválogatás tényleg kemény dió, értem miért nem szeretik megcsinálni a fodrászok.


Nem anyum csinálja, hanem a fodrászom, akitől sok ezer kilóméterre lakom, de hiába költöztem másik országba, akkor is ő marad a fodrászom, gyerekkorom óta hozzá jártam.

22. 6342d2631c (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. febr. 20. 18:38
Szia!A festéshez kell hidrogén,még a szinezéshez is,mert az inditja be a folyamatot!Csak minél szőkébbet akarsz annál erősebb hidrogén kell hozzá.De szőkitéshez max 9%-os kell.Lehet bárki egészséges fetett szőke,csak arra kell vigyázni,hogy utánfestésnél nem szabad a már leszőkitett szinre rámenni (csak a tövére),mert attól letörhet,főleg ha vékonyszálú a hajad.És fontos a hajápolás pl.hajpakolás,hajkondicionáló...stb
21. hoana (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. febr. 20. 16:11

Visszaválogatás mikor ugyanazokat a tincseket szőkiti.

Akkor most anyukád csinálja majd?

20. MelisUK (válaszként erre: 19. - Hoana)
2009. febr. 20. 16:04

Én is így gondolom, köszi a megerősítést. Ezelőtt is jó sűrűn nagyon vékony tincsek voltak szőkítve, totál természetes hatása van.


Akkor a visszaválogatást nem értettem, azt hittem, hogy arról van szó, amikor visszafelé is felszedegeti a tincseket és bekeni, hogy mindenhol érje az a lila paszta.

19. hoana (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. febr. 20. 15:36

A fodrászod sapival csinálta?!Sapival nem lehet a tincseket visszaválogatni,képtelenség.A fólia azért jó mert azzal a tincseket visszaszedheti és a végét szépen ki lehet hagyni.

Véleményem szerint is az a legjobb ha sürün kimelirozod.

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - Hoana)
2009. febr. 20. 15:19

Mivel kevésbé napos helyre költöztem és amúgy is tél van, így a szőke hajam besötétült, a fotón vörösesnek is néz ki, de az életben nem az, inkább olyan sötétebb szalma színű.

Ebből szeretnék olyan szőkét nyerni, mint amilyen a régebbi fotóimon is van (ahol a sziklás tengerpart mellett vagyok lefotózva). Eddig mindig melírozva volt a hajam, soha nem volt festve. És mindig a sapis módszerrel, de anyum kipróbálta azt a fóliás módot is, annak is ugyanaz a végeredménye, csak az tényleg a tövétől beszínezi a hajat.


Ezután is melírt szeretnék, mert annál nem tűnik úgy fel, hogy elkezd lenőni (mert jön már a nyár, úgyis szőkül a többi hajam is a napfénytől), a teljes befestés nem lenne jó, mert itt extra drága lenne fordászhoz mennem, csak a festés átszámolva 56ezer forint, plusz szárítás, vágás, stb... És nem tehetem meg, hogy havonta hazajárjak fodrászhoz.

17. hoana (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. febr. 20. 14:58

Mindent lehet csak nem mindegy,hogy mi a végeredmény.

A hosszú hajadat sapiból kihúzni...nem kellemes:( és akaratlanul is kerülne festék a hajvégre.

Amint a képeden láttam már nagyon nagy a "töved" ezért ha festékkel csinálod... inkább ne.


Segitek de mit szeretnél? melirt v teljesen szőkét?

16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Hoana)
2009. febr. 20. 13:57

Mivel nem vagyok fodrász, így nem értek hozzá, hogy mit hogyan lehet, de úgy gondoltam, hogy ha fölteszik a sapit, kihúzogatják a hajtincseket, akkor azt lehet festeni is.

Lehet jobb nem beleszólni abba, amibe nem értek, csak izgatja a fantáziám ez a dolog.

15. hoana
2009. febr. 20. 13:29
Festéket melirba?
14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Hoana)
2009. febr. 20. 13:15

Rendben, akkor figyelmeztetem majd, hogy a végére ne tegyen semmit, bár addig még teljesen le is nőhet, mire elmegyek hozzá. (Ugyanis más országban élünk.)

Köszi a tanácsokat. Szerintem akkor most a festést fogom kipróbálni, de persze nem az egész hajamra, csak melírba.

13. hoana (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. febr. 20. 13:02

Szinváltáskor,nyáron mindig fakul a haj,de a szőke nem.A vörös kifejezetten rosszul viseli az időjárást.A feketét viszont nyugodtan végig huzhattátok volna a hajvégre is az nem roncsolta volna.


Ha a fodrászod visszaválogatta akkor nem tudom miért húzta végig?A szőére már nem kell szőkitőt tenni,azzal már roncsolja.

12. MelisUK (válaszként erre: 11. - Hoana)
2009. febr. 20. 10:48

Köszi szépen, megtudtam amire a legkíváncsibb voltam, ezek szerint akkor nem kopik a szőke festék.

Azért voltam rá kíváncsi, mert a húgom feketére festette a haját, neki kopott egy idő után és vöröses árnyalata lett. Lenövesztette, akkor látszott igazán, hogy hogy kopik az alja. Most már nem festeti a haját. (Gyönyörű volt egyébként fekete hajjal.)


A fodrászom mindig visszaválogatta a tincseket, ezzel nem volt gond. Viszont a hajvégemre is tett mindig abból a lila kencéből, amivel szőkíti, de a tövénél kezdi és legutoljára tesz csak a végére. Sőt, a végével szokott is várni egy kicsit, lehet, hogy esetleg még többet kéne várni vele, vagy teljesen kihagyni, hisz a hajam vége jelenleg még melírozott.


Szerencsére sárga hajat sose varázsolt nekem, mindig gyönyörű színt ad a hajamnak, csak a végével van problémám, azt eléggé meggyepálja a szőkítés.

11. hoana (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. febr. 20. 07:06

Szia!

Mindegy,hogy mit választasz,melir v festés a lényeg,h a hajvégre nem szabad felvinni.A melirnál is mindig vissza kell válogatni a tincseket/ezt nem minden fodrász csinálja mert időigényes/.A festésnél is csak tőfestést alkalmaznak.Ha a hajvégre is felviszik akkor tönkre megy.A "sárgát"hamvasitóval tudod korrigálni./hamvasitó sampon,folyadék/

A szőke festés nem kopik, ha ettől félsz.


Csak az egészséges haj szép.

10. MelisUK (válaszként erre: 8. - Hoana)
2009. febr. 19. 21:19

Igen, tudom, a szőkék nagy része nem is szőke, hanem sárga vagy fehér. Nem szeretnék ebbe a hibába esni, ezért nem is merném magamnak csinálni. Mindig ugyanahhoz a fodrászhoz jártam egész életemben. Nagyon meg vagyok vele elégedve, mert nagyon-nagyon ügyes, olyan gyönyörű frizurákat szokott varázsolni a hajamból, hogy kész csoda, kis angyalkának érzem magam, ha nála voltam. Viszont a szőkítés mindig nagyon megviselte a hajam, olyan gyenge, kiszáradt, halott jellegűvé válik a vége, mintha műanyag lenne. Ezt szeretném elkerülni a következő szőkítésnél, nem szeretnék 10-15 centit levágatni belőle, mert már olyan szép hosszúra megnőtt.

Végülis valószínű, hogy a fodrászom fogja eldönteni, hogy milyen módszert alkalmazzon, nem fogok vele kekeckedni, csak kíváncsi lennék, hogy esetleg a megszokott módszeren kívül valami más esetleg jobban beválna-e.

Lehet, h a festékre rá fogok kérdezni, hátha az is eléri a kívánt színt és talán nem bántja majd úgy a hajam. És az is számít, hogy maradjon is meg sokáig a színe és a csillogása.

9. MelisUK (válaszként erre: 7. - Hajcihő)
2009. febr. 19. 21:13
A szívatást értem rajta. Azt a port, amit összekevernek valami folyadékkal és lila lötyi lesz belőle, ami kiszívja a hajból a színt. Úgy tudtam, hogy ezt hidrogénezésnek nevezik. Nálunk Skóciában pl a bleach szót használják rá, ez pedig a fehérítő neve, szóval fehérítésnek hívják. Annyi mindent hallottam már, nem tudom, h mi a helyes. :P
8. hoana (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. febr. 19. 18:04

Szia!

Ha szereted a hajad akkor nem kisérletezgetsz.

Házilag a hölgyek nagyon csúnyán tönkre tudják vágni a hajukat.Szerintem szakemberrel beszéld meg,hogy mit szeretnél és ő ellát tanácsokkal.

Addig mig nem tudod,hogy mit szeretnél addig ne csinálj semmit!

7. hajcihő (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. febr. 19. 17:53
Szia.Mit értesz hidrogénezés alatt?A blanch porral történő szivatást?Hidrogénnel pedig hogylehet festeni?
2009. febr. 19. 17:49

Mindig fodrásszal szőkíttettem a hajam. Eddig melírozva volt a hajam, de a melírhoz is mindig hidrogén volt használva. A színe gyönyörű tőle, teljesen természetes hatása van, mert eleve szőke a hajam. Viszont a hajam végét teljesen tönkreteszi. Ezért kérdeztem, hogy legközelebb mivel próbálkozzak inkább. Ugyanolyan tartós a festék? Ugyanúgy lenövésig megmarad a színe, mint a hidrogénezésnek? Vagy elváltozik a színe a mosások alkalmával?

Most hagyom egyébként teljesen lenőni, teljesen új praktikát szeretnék kipróbálni.

A barna tincseken elgondolkozom, lehet, h tényleg jó lenne.

Bár már legutoljára azon járt az agyam, hogy hagyom eredeti színűre és a választásnál levő hajból minden irányból fel kéne venni egy réteget és azt világosítani csak 1-2 árnyalattal. Majd meglátom még mi lesz, ezért gyűjtöm a tapasztalatokat.

Köszi az eddigi válaszaitokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook