Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haj- és szemöldökfestést hogyan csináljam itthon? fórum

Haj- és szemöldökfestést hogyan csináljam itthon? (tudásbázis kérdés)


16. JanaW (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. jan. 24. 19:53
Szemoldok es pilla festekhez lehet kapni fabol palcikat a fordaszkellekesnel. Lapos, konnyebb eloszlatni a festeket es a ket vege merete is mas, tehat azzal is mashogyan tudsz alkotni. Fillerekbe kerul es vagy jo par szaz a dobozban.
2014. jan. 24. 16:43
Szerintem ne fess hajfestékkel, mert csak roncsolja a hajad. Nézz utána az indigónak, gyönyörű fekete hajat tudsz vele elérni és közben ápol is :))) Ha érdekel én is tudok róla hosszabban írni, mert már próbáltam :)
14. globus
2014. jan. 23. 15:15
Ma vettem fodrászkellék boltban: egy tubus RefectoCil természetes barna festék műanyag applikátorral 15 ml 1050 Ft, 60 ml 3 % Oxi-Cream 150 Ft, üveg tégely a keveréshez 250 Ft. Összesen 1425 Ft. Slussz.
13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Anda39)
2014. jan. 23. 10:16
Na igen, ez a masik. A szemoldokfestek allaga surubb es mar eleve olyan szinu, amilyen lesz, mig a hajfestek a hatoido alatt valtja a szinet es nem szinezi a bort. A szemoldokfestek is azert szinezi a bort, hogy korrigaljon esetleges hianyt a szemoldokben es ez eltart egy-ket napig, ezert nagyon fontos, hogy szuperpontossaggal kell feltenni, szerintem az is jo benne, hogy par napig nincs szukseg megrajzolni a szemoldokot, akinek ezt altalaban muszaj
12. Anda39
2014. jan. 23. 10:09

A szemöldökfesték más, mint a hajfesték. Én is próbáltam a hajfestékeimmel festeni a szemöldökömet, de ezek sosem fogják be a bőrt. A kozmetikus nagyon szépen meg tudja csinálni, nekem olyan sosem lesz. :)

Először is a hajszínezőnek is van használati utasítása, azt el kell olvasni és be kell tartani. Megmosott, nedves hajra kell kenni a festéket. A színzők úgy működnek, hogy ha tovább a hajon maradnak, sötétednek.


Színező a szemöldökön...ezt még nem próbáltam.

2014. jan. 23. 10:08
Ja, es preciz szemoldokfesteshez nem fulpiszkalot, hanem fogpiszkalot kell hasznalni, mert a szemoldok sarkait elesen kell befejezni, nem pedig csak odamaszatolni
10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Niso014)
2014. jan. 23. 10:05

Szemoldokot szemoldokfestekkel szokas, 3%os oxival, a hajfestek a szemoldokodet ugy kimarhatja, hogy esetleg sose no vissza. Es a szemoldokfesteket 5-8 percig szoktak fent hagyni, mig a hajfesteket 25-30 percig szoval 2 kulonbozo dolog. A szemoldokfestek olyan pici tubus, es olyan sokszor hasznalhatod, hogy emiatt hulyeseg lenne megkockaztatni.


Masreszt a sotet hajszin, amit valasztottal, kevesbe oregit, ha a szemoldokodet nem tok ugyanolyan szinure, hanem fek arnyalattal vilagosabbra fested mint a hajad. Altalaban a szokehez egy arnyalattal sotetebb szemoldokot szoktak ajanlani, a voros hajhoz gesztenyebarnat es a fekete/sotetbarna hajhoz csak kozepbarnat. Nem mindegy, sokkal jobban harmonizal, hiaba az lenne a logikus, hogy egyszinu legyen a haj es a szemoldok.

2014. jan. 22. 23:21

Én a szemöldökömet is hajfestékkel festem,évek óta,eddig semmi gond nem volt. Viszont,ha fekete festéket használsz,szerintem mindegy,meddig hagyod rajta,az fekete is lesz (ha túl korán mosod le,talán foltos). Magamnak simán,egy fültisztító pálcikával viszem fel rá a festéket,így kisebb az esélye,hogy amolyan Kiszeles fejem lesz,de nyílván így is megy mellé,azt simán szappanos szivaccsal szoktam lemosni,de óvatosan,mert gyorsan jön a bőr is,és csúnya piros lehet.

A hajamat sima hajfestőecsettel festem,választékról választékra,még akkor is,ha tubusban összekeverhető és azzal felvihető a festék,mert nekem ez a módszer nem jött be.

Ha a hajamnál megfolyik a festék,ugyancsak jön a szivacs.

Jól gondold át a fekete színt (én az vagyok,imádom),mert sokaknak nem áll jól,és nehéz tőle megszabadúlni.

Sok sikert!

8. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2014. jan. 22. 20:17

*veszélyeztetned


bocsi

2014. jan. 22. 20:16
ja és Linellával egyet értve,hajfestékkel sose fess semmi mást,ha lehet,csak a hajadat!!!mindenek megvan a maga helye,külön kapsz a szemöldöködreszempilládra festéket!nem kell veszélyeztetne aszemed épségét hajfestékkel...
2014. jan. 22. 20:14
én annyit azért írnék,hogy nem bírok valami nagy kézügyességgel,mégis megy a szemöldökfestés szemöldökceruzával.Van barna,feketésbarna,fekete,sőt,világosabb színben is kapható,szőkéknek,bár ki mit zseret meg kinek mi áll jól,nemcsak a hajszintőlszem és bőrszintől is függ....sztem egyszer vegyél egyet és próbálgasd,a szépen kiszedett és ceruzával festett zemöldök igazán esztétikus tud lenni,ha gyakorolsz,mennni fog az ;)
2014. jan. 22. 19:57

Ha a festek nem irja, ne most meg. Csak utana. En pont olyannal festettem ma, ami hajvizezos eootte.


Szemkornyekre nem szabad, mert ha allergiad van vmelyik osszetevojere, meg is vakulhatsz. Van szempillara es szemoldokre kulon festek a fodraszkellekben. Pl. Jimjam

2014. jan. 22. 19:30
Szemöldök festéshez külön szemöldök és szempilla festéket keress. Ezek is oxival működnek, úgyanúgy, mint a hajfestékek csak kevesebb %ossal. A hajadat ne mosd meg előtte. Én azt vettem észre, hogy frissen mosott hajra sem túl jó festeni. 2-3 napnál érdemesebb.
2014. jan. 22. 19:27

Hajfestés előtt nem kell hajat mosni.

A szemöldök festést inkább bízd egy kozmetikusra.

2014. jan. 22. 19:26
Ne most meg a hajad előtte, és ne fess hajfestékkel szemöldököt.
2014. jan. 22. 19:21

Hajszínezővel szeretném befesteni feketére a hajam, de hogyan kell? Előbb mossam meg szokásosan a hajam?

Illetve.. a szemöldökömet szeretnémugyanezzel a hajszínezővel barnásfeketére festeni. Mennyi ideig hagyjam a szemöldökömön, hogy ne teljesen fekete legyen, hanem mégbarna, de már majd nemfekete? A dobozon barnás árnyalatok is vannak, gondolom ha rövid ideig hagyom rajta,akkor nem fekete lesz. Valamint a szemöldökömet hogyan festhetném be vele?

Kérlek, segítsetek, úgy szeretnék már külsőleg is változást. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook