Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyományörzés fórum

Hagyományörzés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. okt. 23. 09:00

A vizáról nem is szólva... a pasi önköltségen csinálta az egészet, a faj miatti aggódásból...mindenféle hülyeségre folyik ki a pénz, de legalább a telepítési költséget megfizethetné már az állam, ha értünk meg egy őshonos halért teszi....

Nem igaz, hogy egy milliót nem tudnának neki adni, az egy képviselő benzinpénze lassan...

2010. okt. 23. 00:03
Hát igen. Most már én is megnézem! Szörnyű volt tavaly látni,hogy a kanálisba öntik a jó magyar igazi tejet,miközben én a duplájáért veszem a dobozos műtejet!
2010. okt. 22. 23:54

Falun azért még él...mondjuk az a baj, hogy iskolában nem tanítják.

A magyar konyha pedig überalles, ennél kreatívabb, okosabb konyha tán nem is létezik máshol. Minden maradékból isteni kaja lesz.

Nekem a szívügyem a magyar hozzávalók, de leginkább az 'élő' termékek, pl. a szürkemarha, mangalica... nagyon megszívtuk ezekkel az ócska külföldi tehenekkel meg rózsaszín kis malackákkal. Sokan nem is tudják, de pl. a magyar óriásnyúl nemrég még a kihalás szélén volt, pedig a húsa kiváló.


Léteznek magyar boltok, ami csak itthoni termelőktől szerzi be az alapanyagokat. A magyar termék címke illetve a magyar termékek listája mindenki számára elérhető..kíváncsi vagyok hányan nézik meg, amikor vesznek valamit, hogy az kínai-e vagy nem...

6. megi04 (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2010. okt. 22. 23:14
Persze! Én is próbálkozom újdonságokkal.Csak pontosan arra gondoltam,amit írtál.Más nép,tiszteli,ÖRZI a hagyományait. Csak mi nem...Sajnos ez meg is látszik rajtunk...Olyan sok mindent elfelejtettünk,ami hasznos volt! Találtam egy ősrégi kávédarálót! Még kézi hajtánnyal működik.Kimostam,és azon daráltam le a mákot.Csodálatosan krémes lett,teljesen más volt az íze,aromája,mint annak,amit már darálva veszünk! Köze nem volt hozzá!
2010. okt. 22. 23:10
Nekem pl.érdekes még az is,hogy nagyon sokan nem tudnak tésztát gyúrni! Na most jönne -ugye-dolgozó nő,örül ha él!Megveszi.(én is megveszem!) De ha kell,tudok csinálni is. Az én nagymamám dolgozott,8 gyereket nevelt,és szerintem nem is tudta,hogy a tészta egy olyan valami,amit boltban is árulnak...
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Megi04)
2010. okt. 22. 23:07

igen, ez szomorú :(


sokan azt hiszik, ez már túlhaladott, pedig nézzék meg a más országok életét, mindenki vigyáz arra, ami ott réték, akár étel, akár ital, akár helyi sajátosság :)

de mi nem, rohanunk egyenesen előre, bele a falba :(


pedig sokan ha tudnák,micsoda finom ételek, és sütemények vannak itthon is :)

nem kellene csak néha a más konyhája, bár én is megpróbálok sok mindent :)

2010. okt. 22. 23:04
Hát csak példának írtam az ünnepet.Mert én régen gyűjtöttem pl.a magyar konyha magazint,de megszünt.Vettem helyette mást,és olyan ételek voltak benne,hogy leesett az állam!Kicsit szomorú voltam,hogy mi már megint kullogunk,Amerika,Afrika,Kína,Svédország,Spanyol,Francia után....Miért? A Magyar konyha valaha híres volt....
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Megi04)
2010. okt. 22. 23:00

Hali :)


most az étel, vagy az ünnepeknél a régi szokásrend érdekel :D


nálunk maradt a karácsonykor a régi jól bevált hal, egyik évben, másikban a pulyka, bár ez nem magyar, de attól még jó, szilveszterkor a lencse, húsvétkor a tojás és kalács, meg a sonka :D

2010. okt. 22. 22:56
Szerintetek vannak emberek,akiket még érdekelnek a hagyományok?Karácsonyi,stb. Olyasmire gondolok,hogy pl.karácsonykor,húsvétkor,nem osztriga a menü...Vagy bármilyen más hagyomány.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook