Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyod hogy kihasználjanak a munkahelyen? fórum

Hagyod hogy kihasználjanak a munkahelyen? (tudásbázis kérdés)

2018. júl. 10. 11:34

Nem hagyom. Annyit és azt csinálok meg, amit muszáj + amit szívesen megteszek. Segítek is másoknak és ha esetleg úgymond kihasználnak (pl. vkinek nincs kedve megcsinálni és ráfogja, hogy azt ő nem tudja hogy kell), azt is hagyom, ha van hozzá kedvem.

Nem kell ezen agyalni, addig a pontig "hagyd" magad, amikor még te magad nem gondolod hülyének magadat. A többi meg kit érdekel?! :-)

18. apeeng
2018. júl. 10. 10:28

Mindenkit kihasználnak, csak a zöme azt hiszi, nem..a kollégák szeretnek a másikon élősködni(kihasználni)aztán fizetésemeléskor víz alá nyomni..


persze amíg lehet...kérdés, mikor fordul az a bizonyos kocka..(mert szokott)

2018. júl. 8. 07:22
Nem.
16. maya75
2018. júl. 8. 07:19
Eddig hagytam,elegem is lett..váltani fogok..
15. malacbefőtt (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2018. júl. 7. 14:07
"Lehet" de nem biztos lesz. Vagy beígérik, mert például akkor a munka megkívánja, majd amire oda kerül a sor mégsem. Ilyenkor jogosan érezheti az adott személy, hogy csak kihasználják nincs megbecsülve.
2018. júl. 7. 14:01
Negyedik éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. A főnököm itt lakik életvitelszerűen, így mindennap mi mosogatunk/pakolunk utána. Teregetjük a ruháit stb. Rengeteg dolog van ami nincs benne a munkaszerződésemben és meg kell csinálnom. Viszont az egyik belvárosi lakásában lakok a barátommal ingyen, csak a rezsit kell fizetnünk.
13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Malacbefőtt)
2018. júl. 7. 13:47

Ez az adott helyzet bebetonozása. Ha viszont többet nyújtasz, mint amire a meglevő munkaszerződés kötelez, akkor az adott helyzetből rögtön "ugródeszka" lesz/lehet egy jobb munkakör, magasabb fizetési kategória, magasabb beosztás irányába.

Csak rajtad áll, hogy a jelenleg többletként végezhető feladatra hogyan nézel: hogy kihasználnak, kizsákmányolnak, és rögtön lelépsz, vagy lehetőségnek, amelyben megmutathatod, hogy mi mindenre is vagy képes!

2018. júl. 7. 12:34
Ha úgy érzed kihasználnak miharabb válts munkahelyet. Nem kell beletörődni semmiféle helyzetbe. Addig kell keresni, mire megtalálod a neked is megfelelőt. Én általában szót emelek, ha valami nem úgy van ahogyan a munkaszerződésben lefektetve van. Mert kötelessége pont annyi a munkáltatónak, mint a munkavállalónak.
11. gabbbicica (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 7. 11:58
Nem mindig rögtön térül meg a befektetett energia. Nem tudom, milyen a munkahelyed, de az előző munkahelyemen viszonylag gyorsan felmértem, hogy aki extra feladatokra jelentkezik, az bizonyos időközönként extra juttatásokat kap. Nem rögtön, de amikor volt szabadon felhasználható pénz a vezetőknél, akkor azok kaptak belőle, akik többet teljesítettek.
2018. júl. 7. 10:47

Volt egy munkahelyem. Már évek óta dolgoztam az osztályon, szinte munkakör a kisujjamban volt, amikor az osztályvezető csaj elment 3 évre gyes-re. Szinte természetes dolog volt, hogy a főnökség rám ruházta mindazt a melót IS, amit addig az o.vez.csaj végzett. Csináltam szó nélkül, kismillió tulórával, nehézséggel, egyebekkel. Vártam, hogy kapok valami o.vez.helyettes, vagy hasonló kinevezést, de sehol semmi. És ez így ment 3 éven át. Otthagyni nem volt szívem. Szerettem azt a munkát, szerettem a csajokat körülöttem, hát húztam az igát.

Letelt a gyes, visszajöt az o.vez, és 2 nap múlva megkaptam papíron azt a kinevezést és plusz pénzt, amit előtte 3 évig hiába vártam. De akkorra nekem már meg volt az új munkahelyem, ahova lépek, így átvettem az új kinevezést, és beadtam a felmondást.


Mindenki megrőkönyödött, az igazgató lehívatott magához: hát most kaptam meg az elismerést az elmúlt évek munkájáért, akkor most miért megyek el! Köszönöm, de most már nem tudok vele mit kezdeni, most már az a papír nem segíti a munkámat, most már az én szememben nem sokat ér! Akkor kellett volna ideadni, amikor mások a képembe vágták, hogy mit teszed-veszed magad, nem vagy te itt senki...


Bizonyíts, de legyen egészséges önértékelésed, és igenis tegyél arról, hogy mások is lássák, mennyire értékes vagy!

9. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 7. 10:36

"Bezzeg az én időmben": önként vállaltunk többet, mint ami a munkaszerződés szerint a munkánk volt, felvállaltuk mások helyettesítését is, is ha úgy adódott, vagy éppen szó nélkül bent maradtunk tulórázni. A tulórát megkaptuk szabad időben, a többi pedig arra volt jó, hogy látták a főnökök: többre is képesek vagyunk, mint ami melót most végzünk.

Kizárólag ez volt az útja annak, hogy magasabb beosztásba, vagy jobb fizetéssel járó, felelősség-teljesebb munkakörbe kerüljünk.

Persze, már aki nem akart a főnök cicababája lenni.

Természetes dolog volt, hogy előbb bizonyíts, és utána lehetnek elvárásaid, követeléseid, vagy ha egy bizonyos idő elteltével sem léptettek elő, akkor szétnéztünk másik munkahely felé.

És bizony akkor, ennek hangot is adtunk. Ha még akkor sem kapcsolt a főnök, hogy hoppá, itt lépni kell, mert elveszít egy értékes dolgozót, hát akkor elveszít.

2018. júl. 6. 20:37
Attól függ honnan nézem. Ha minden kis vacak melóta adnak amit más nem szívesen végez, annak nem örülnék. De ha azért kapok külön melót, mert azt én tudom leginkább megcsinálni,mert az én szakterületem vagy szakképzettebb az ember, akkor az sztem tök jó.
7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Channa*)
2018. júl. 6. 20:33
Én is így vagyok/voltam vele. Főleg, mikor kezdő voltam akár a harmadik munkahelyemen is. Minden plusz munkával csak tanultam.
2018. júl. 6. 20:31
Új vagy a munkahelyeden?
2018. júl. 6. 20:22
Nagyon nem vagy te ezzel a hellyel kiegyezve.
2018. júl. 6. 18:34
Én direkt több munkát szoktam kérni, mert egyébként unatkozok:D
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - A5bad3dffd)
2018. júl. 6. 17:45

Ne felejtsd el, hogy egy kollektívában dolgozol! Ma nekem, holnap neked.

Ha úgy érzed, hogy valamiért mindent rád sóznak, az nem lehet véletlen. Nem illeszkedtél be a kollektívába.

2018. júl. 6. 17:33
Van úgy, hogy néha több jut, máskor kevesebb. Ez nem kihasználás, hanem változatosság.
2018. júl. 6. 17:29
Hagyod hogy kihasználjanak a munkahelyen? Hogy mindent rád sózzanak? egyéb juttatás nélkül

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook