Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás után... fórum

Hagyatéki tárgyalás után... (beszélgetős fórum)


17. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2014. nov. 7. 10:29
A 6 millió fele a lakáson kívül jár neki szerintem, de már végre ügyvédnél volt.:))
16. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Beneliv)
2014. nov. 7. 08:07

Önkormányzat jegyzőjéhez kell a póthagyatéki eljárás lefolytatásának kérését bejelenteni. Ugyanaz a nyomtatvány, mint amit eredetileg is kitöltöttetek. A közjegyző csak azokat a tételeket hagyatékolhatta, ami eredetileg is be volt jelentve.

Ezek szerint nővérkéd mélyen hallgatott a bejelentéskor a kp-örökségről.

Jó, hogy elmentél ügyvédhez, ő majd kézbeveszi a dolgot, csak az időből ki ne fussatok!

15. beneliv (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2014. nov. 7. 07:48
Én is úgy tudtam, hogy a pénzkezelési megbízás csak a halálig tart. Ezek szerint van egy másik formula is, mely teljhatalmat ad. Igen, beszéltem egy ismerős ügyvéddel, azt mondta, kérjek egy pld.-t a megbízásról, és ennek alapján elindul.
14. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Beneliv)
2014. nov. 6. 23:00

A banki meghatalmazás nem elég a lakás megtartására, ha nem adja el, mert meg akarja tartani, akkor fizessen ki, a 6 milliónak a felét.

Ehhez azonban kell a közjegyző aláírása, és a teljes felezése a vagyonnak, mást nem adhatnak erről.

Ha ezt nem mondtátok el, hogy milye van apunak, akár ház, akár bankban pénz, azt is felezni kell, beadni ismét, mert senki, még a testvéred sem juthat addig a pénzhez, míg a közjegyző erről az engedélyt meg nem adja, hiába van a nővérednek igazolása, az csak a papátok haláláig érvényes.

Utána automatikusan megszűnik.


Egyébként is, köteles részt akkor is örökölnél, ha végrendelet van.

2014. nov. 6. 21:23

Szerintem kérj póthagyatéki eljárást, mert attól, hogy kezelte a banki pénzforgalmat, nem jelenti azt, hogy övé lett a pénz. Cselekedj minél előbb.

Azért nem értem, hogy ezt a hagyatéki tárgyaláson te miért nem jelezted. Jó lenne azért ügyvédet megkérdezni ez ügyben.

12. Bcicus (válaszként erre: 10. - Beneliv)
2014. nov. 6. 21:12
Ilyen nincs. Ha nem volt végrendelet és nem is kötöttetek egyeszséget, akkor a fele (ha csak ketten vagytok) a tied. Ha nem jelentéttek be mint hagyatéki vagyon, akkor azt jelezni kell.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Beneliv)
2014. nov. 6. 20:42

Ha nem írt Apukád külön végrendeletet, amelyben az a kérése, hogy a pénz a testvéredé legyen, akkor nem lehet.

És ezt a közjegyzőt nem értem.

Elhiszem, hogy bánt, de szerintem nem lehet csak az övé - pláne, hogy papír is van a pénz létéről.:)

10. beneliv (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2014. nov. 6. 20:25
Az történt, hogy a nővérem (egész életében a család üdvöskéje)rendelkezett az özvegy apánk felett mindenféle joggal (a banki pénzforgalommal is), a kötelességekben én is részt vettem ugyan. A lakás öröklése tiszta sor. A 6 millió kp.-ról szóban kaptam igéretet, hogy felezünk. Kiderült, megtartja, mert hozzáférése neki volt, Ő az illetékes. Egy másolatot mutatott fel (banki meghatalmazás talán) amit a közjegyző is elfogadott. Nagyon bánatos vagyok és megalázott...
9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Beneliv)
2014. nov. 6. 10:43

De ugye nem ez volt a hagyatéki tárgyalás témája?


Nem értem, mire vársz választ!:(

8. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Beneliv)
2014. nov. 6. 10:25

Ha nem árulod el, hogy konkrétan miről is van szó, akkor nem konkrét választ nem nagyon fogsz kapni. Max. annyit, hogy a határozatban szereplő "fellebbezési határidőn belül" tudsz benyújtani bármilyen iratot is. De hogy érdemes-e, vagy sikerrel jársz-e, azt a tények ismerete nélkül, itt nem fogod megtudni.

Talán keress meg egy ügyvédet, és attól kérj jogi tanácsot...

7. beneliv (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2014. nov. 6. 08:59
Tegnap volt a tárgyalás, fellebbezés 15nap, de szerintem az nem az öröklés tárgyáról, hanem a végzés ellen lehet.
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Beneliv)
2014. nov. 6. 00:11
Jogerőre emelkedett már?
5. beneliv (válaszként erre: 4. - Bubinana)
2014. nov. 5. 19:13
A tesó és családszeretet szinmáz volt, ezt láttuk a családban.
4. bubinana (válaszként erre: 3. - Betti.csoka)
2014. nov. 5. 18:56
Az utódok az ilyet már ugye másként látják!4 De ha engem a tesóm átver..nos azt hiszem ,akkor nincs is rá szükségem. A fórumindító is azt érzi,hogy be lett csapva. Nos nem hinném,hogy akkor nagy tesó-szeretet lenne köztük.
2014. nov. 5. 18:46

ha alaairtad, csak kolcsonos szerzodesmodositassal lehet valtoztatni. de szerintem nem erdemes ilyenen osszekapni a testvereddel.semmilyen ertektargy, ingosag vagy ingatlan nem er annyit, hogy viszaly legyen koztetek. a nagypapam annak idejen pont igy veszett ossze a batyjaval es 20 evig nem talalkoztak, illetve soha tobbe, a nagypapam temetesere jott el a testvere. a ket csaladi vonal teljesen elszakadt egymastol a testverek kozti ellentet miatt, mostanaban kezdtem felkutatni a masidunokatesoim akik szerencsere nyitottak voltak a csaladi kapcsolatpk ujraelesztesere.

gondold meg.

2014. nov. 5. 18:42
Mi tortent?
2014. nov. 5. 18:23
Hagyatéki tárgyalás után jöttünk rá, hogy nagyon "elbénáztuk". Hiszékeny voltam és tehetetlen. Lehet e/érdemes e fellebbezni? Mennyi az az idő, amelyen belül még fordulhatok valahova öröklésem érdekében ( a nővérem kijátszott, úgy érzem).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook