Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás. Mire számíthatok? fórum

Hagyatéki tárgyalás. Mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)

22. nikeri (válaszként erre: 21. - 52b50bfaa2)
2012. nov. 12. 12:51

Amint írtam lejjebb továbbra is fenntartom.


Azoknak akik nem tudnák az "örökségről" valóban nem mondhattak le a lányok amikor az édasanya élt. Viszont az öröklés jogáról igen, egyszerű közjegyzői okiratban (vagy ügyvéd által készített...)rögzítik, hogy jelen esetben az édesanya általi örökölhető házrészről a lányok (külön-külön)lemondanak, és nem kívánnak majdan ebből a részből részesedni,hanem részüket az öccsnek átengedik (ajándékozzák....) és ezért sem akkor, sem a későbbiekben semmilyen ellenszolgáltatást (pénz, lakhatás,élvezeti jog...)nem kérnek. -vagy esetleg kértek, de akkor ez is benne foglaltatik- Ennek aláírásával gyakorlatilag elismerték, hogy önszántukból egyező akarattal jött létre eme okirat.


Természetesen ez így nem zárja ki, hogy az egyéb vagyonból (már amennyiben van)örökölhessenek, -ha csak nem teljes körű mindenre vonatkozó volt a lemondás...


Tehát világosan annyi, hogy életében bár ki rendelkezhet úgy, ha majd örökölne x.y-tól, lemond róla ....-javára.

Ennek számtalan oka lehet, hagy ne soroljam fel....


Pl.: A ház amelyben lakunk 19-éve vettük. 15-éve "eladtuk" átírattuk anyukám nevére, azért, hogy neki tudjunk állni építkezni. Akkor ügyvéd előtt jegyzőkönyvezve lett, okirat született róla, ha édesanyánk meghal, ez az ingatlan kizárólag engem illet, illetve ha elhaláloznék előbb mint ő akkor a gyerekeimet, tehát hugi lemondott róla.

Valaha a mi pénzünkön vettük, és tartjuk fent, hugomnak és anyukámnak sem volt benne egy fillérje sem.

Érdekes lenne, ha amiért mi dolgoztunk egyszer csak elosztanák és a fele az övé lenne, mert az öröklés rendje szerint ez történne, ha nem lenne okiratba fektetve a fentebb leírtak.

2012. nov. 12. 12:10
Sziasztok! Nagyon is érdekelamit írtok, csak sajnos nagyon sok dolgom volt ezért nem ítram. Anyukám 4 éve ápolási osztályra került, nagyon beteg volt, ő mindig azt szerette volna ha meghal a kisfia ne legyen ház nélkül, mert már nektek úgy is van . Minig ezt mondta. 2 Nővérem ment be hozzá a kórházba akkor mondta nekik az öcsém, hogy ne menjenek el mert jön az ügyvédnő, hogy mondjanakle a részükről az öcsém javára.A ház Anyu nevén van, volt. Én nem írtam alá semmilyen papírt, az a baj hogy a két okos nővérem azt sem tudja mit írtak alá. Anyut nézték nem akarták felzaklatni , tehát alá írták amit eléjük rakatak. Anyu neken ezek után soha nem mondta hogy írjak alá bármit is , vagy hogy mondjak le a részemről. Sajnos az öcsémmel nem túl jó a viszonyunk, sem a nevelő Apámmal. Kvetelni nem fogok semmit, sem veszekedni, de ugy gondolom ami megjár az megjár, vissza utasítani nem fogok semmit serm.
20. e28c748947 (válaszként erre: 19. - Migerben)
2012. nov. 9. 21:34
Ezt hívják osztályos egyeszségnek.Lemondani nem lehet örökségről, csak visszautasítani, ill elajándékozni ha van több örökös.A nővéred valszeg elajándékozta neked az ő öröklött részét.
19. migerben (válaszként erre: 17. - Remoni)
2012. nov. 9. 21:10

nem vagyok jogász, nem tudom hogy megy ez hivatalosan


nálunk amikor anyu meghalt 2 éve a nővérem mindenről lemondott az én javamra

a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző előtt bejelentette, ennyi volt

18. Remoni (válaszként erre: 16. - Kacsa mama)
2012. nov. 9. 16:19

Ez is egy verzió lehet, de ez is csak azt erősíti, hogy zavaros a történet.

A kérdezőt sem érdekli már, úgyhogy okafogyottá is vált az egész.

17. Remoni (válaszként erre: 14. - Migerben)
2012. nov. 9. 16:18

Adhatnál egy jogszabályhelyet az ingatlanról való lemondásra, mert így ez csak a te véleményed ami lehet igaz és lehet nagy butaság is.


Örökségről elég nehéz lemondani úgy,hogy az örökhagyó még él. Mondjuk inkább úgy, hogy lehetetlen.

2012. nov. 9. 11:02

Arra nem gondoltatok,hogy a lányoknak meghalt az apukájuk,és arról az örökségről mondtak le a lányok az öccs részére,és nem az anya részéről.

Lehet rosszul gondolom,de nálunk igy örököltek a gyermekeim..,a most halott fiam után is a vérszerinti testvérei öröklik meg a hagyatékot.

Szerdán voltam a hagyatékin a fiam ügyében,ezért friss az infó.

Lehet félre értettem valamit,akkor elnézést kérek tőletek.

15. Furii (válaszként erre: 14. - Migerben)
2012. nov. 9. 08:51
az apa nem örökös, max. haszonélvező lehet. de itt még annál is összetettebbnek tűnik a dolog.
2012. nov. 9. 08:24

Az örökségről, még az ingatlanról is le lehet mondani.


Amit szerintem elnéztetek, hogy 5 örökös van: az apa és a négy testvér.

13. Remoni (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2012. nov. 8. 23:17

Mert a Ptk nem ismeri ezt a fogalmat. Ingatlant az alábbi módokon lehet szerezni:

- adásvétel

- csere

- ajándékozás

- öröklés

- elbirtoklás.

Így a testvérek nem mondhattak le semmilyen (egyébként akkor még nem is létező) jogukról sem, sem pedig akkor még nem létező tulajdonukról sem. A "lemondás" pillanatában öröklésről sem lehetett szó, hiszen a szülő még élt.

Ott és akkor vagy adásvétel, vagy ajándékozás történt szerintem. Vagy nem. Szóval zavaros.

2012. nov. 8. 22:14
Vajon kinek a nevén van a ház?
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Remoni)
2012. nov. 8. 22:11
Miért ne lehetne?
10. Remoni (válaszként erre: 8. - Nikeri)
2012. nov. 8. 21:58
Ingatlanról lemondani nem lehet. Szóval már itt sánta a történet. Nekem továbbra is zavaros.
2012. nov. 8. 09:46
Pontosan úgy ahogy nikeri leírta.
2012. nov. 7. 16:57

Szerintem nem zavaros, 4-en vannak testvérek, 2-en lemondtak az öccs részére a javukról Tehát 3/4 rész a "házból" a fiúé az 1/4-e pedig a fórum indítóé.


Természetesen senki nem kötelezhet, hogy lemondj a részedről, igényt tarthatsz rá.A tulajdoni lapra ennek megfelelően fog bekerülni a bejegyzés, tehát a ház eladásakor ennek megfelelően részesedtek. -Illetve az öcséd megválthatja a te részed, vagyis kifizet...

2012. nov. 7. 14:19
Szerintem is zavaros, írd le pontosabban.
6. Remoni (válaszként erre: 4. - 52b50bfaa2)
2012. nov. 7. 14:14
Nekem ez elég zavaros. Most akkor kik a ház tulajdonosai és milyen arányban?
2012. nov. 7. 13:53
Felajánlhatod, hogy kifizethetik a részed, vagy haszonélvezeti joggal is élhetsz. Mivel az öcséd a többségi tulajdonos, így a haszonélvezeti jogot nem ajánlanám, az még több konfliktushoz vezetne csak. Inkább becsültessétek fel a házat, és fizessenek ki téged, még ha részletekben is...
2012. nov. 7. 13:46
Édesanyám sajnos 1 hónapja ment el. Hagyatéki tárgyalás amin részt kell vennem a 2 nővéremmel, és öcsénkel eggyütt. Sajnos Anyukám régóta beteg volt, van egy elég nagy házunk amit pár évvel ezelött nővéreimmel meg beszélt hogy mondjanak le az öcsénk javára, sajnos Anyu akkor már nagyon beteg volt, ügyvéd jelenlétében a nővéreim ezt megtették. Én nem, mert pici babám volt nem tudtam akkor menni hozzá a kórházba , de amúgy sem tettem volna meg. Sajnos öcsénkkel nem túl jó a kapcsolatun, ő él a házban az Apjával(nekünk ő mostoha Apánk). Tudni kell hogy ez a ház amiben ők most laknak Anyu nevén volt, és ezt a házat csak ugy tudták megvenni, hogy mi 3 lány akkor voltunk Anyunak. A lányok lemontak én nem , nem tudom most mire számítsak, követelni nem akarok semmit de úgy gondolom ami jár az jár nem mondok leróla.Azt szerettem volna káérdezni ,hogy valaki jáert e hasonló helyzetben.
3. a6bc29c843 (válaszként erre: 1. - 52b50bfaa2)
2012. nov. 7. 13:43
Ez sok mindentől függ! Függ attól, hogy van-e az elhunytnak végrendelkezése, stb...hát így nem tudni mire számíthatsz. Mi honnét tudjuk? :)
2012. nov. 7. 13:37

Részvétem!

Ha tudjátok, nagyjából beszéljétek meg előre otthon, hogy melyikőtök mit szeretne örökölni.

Nagyban megkönnyíti az eljárást.

Afféle kerekasztal-megbeszélésre számíts :)

2012. nov. 7. 13:36
Hagyatéki Tárgyalás. Mire számítsak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook