Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hagyaték.... fórum

Hagyaték.... (beszélgetős fórum)


9. wiki76 (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2011. aug. 29. 13:08
a tartozásról csak úgy mondhat le ha mindenről lemond.
2011. aug. 29. 09:06
értem,köszi a segítséget!
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - Sybrrill)
2011. aug. 28. 22:30
Ha nem írt végrendeletet akkor a tiéd minden, vagy ha még más gyerekei vannak azoké is, elosztva. A közjegyző mindennek utána néz, ha netán tartozása van még azt is örökölheted amiről lemondhatsz....
2011. aug. 28. 22:20
Nővérem anyósa nemrég halt meg. Sógorom fizetett minden rezsit ,és valószínű még most is fog egy darabig. Ugyanis a kedves nővére ragaszkodik a lakás 7 millió forintért való eladásához. Miközben talán jó ha 6-6.5 megvan. Annyiért pedig azt mondja nem adja el. Tehet ilyet? Ráadásul tényleg minden csekket a nővéremék fizetnek be. Miközben a saját megélhetésük került veszélybe.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Sybrrill)
2011. aug. 28. 21:00

Szia :)


nekem fél éve ment el az anyukám :(

pár hónap kellett, hogy elindítsák az egészet.

először egyeztetik az adatokat, majd kapsz egy listát, hogy ki, vagy kik az örökösök.

Eddig nem kell ügyvéd.


Ha az örökösök nem tudnak megegyezni azon, amit majd a közjegyző mond, akkor kell ügyvéd. Addig fölösleges.


Örökös csak és kizárólag a gyerek.

Ha nincs gyerek, akkor jön a többi, de le lesz írva arra a listára, amit majd kapsz levélben.

Addig semmit nem kell csinálnod.


Részvétem.

2011. aug. 28. 18:52
Részvétem! Tuxynak igaza van. Ha előre nem látsz semmi "harcot", akkor nem kell ügyvéd. A közjegyző felsorolja az elhunyt ingó és ingatlan vagyonát, megosztja jog szerint az örökösök között. Semmi extra.
2011. aug. 28. 18:00
Nem tudom mi vár ott rám?rivarizálás vagy csak elmondja a közjegyző vagy micsoda a jogokat,kötelezettségeket....én nem akarok perelni,sőt nekem igazán nem is kéne semmi,úgyse kapom meg amit szeretnék:élve a z édesapámat!
2011. aug. 28. 17:55
ha perre készülsz igen, de egyébként miért fizetnél ügyvédnek?
2011. aug. 28. 17:54
Sziasztok!!!Alig egy hónapja meghalt az Édesapám,s készül a hagyaték...Van valakinek ebben tapasztalata??Jobb ha egy ügyvéd képvisel?Mire számítsak?Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook