Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha vaterán eladok pl. egy férfi borotva szettet, mibe csomagoljam a címzettnek, hogy ne legyen semmi baja a terméknek? fórum

Ha vaterán eladok pl. egy férfi borotva szettet, mibe csomagoljam a címzettnek, hogy ne legyen semmi baja a terméknek? (tudásbázis kérdés)

14. Nirvi
2011. jan. 21. 12:02

SEmmi különös. Becsomagolod csomagolópapírral(van az a barna, "olcsó", amit tudsz venni írószerboltban.

Miután becsomagoltad megcímzed és postára adod:)

De ha nem haladja meg a 2kg-ot, akkor nem kell csomagként feladni, hanem mehet ajánlott levélként is.

13. Noorah
2011. jan. 20. 17:26
Ha esetleg majd erre járna valaki, elárulná, hogy egy csizmát hogyan adnátok fel postán, csomagként? Hogy működik ez, miután betettem a dobozba a lábbelit? :)
12. Noorah (válaszként erre: 11. - Nirvi)
2011. jan. 19. 10:53

Most nincs, de azért majd nézz be ide néha-néha, mert lehet lesz később. :))

Addigi s még egyszer köszi!!

11. Nirvi (válaszként erre: 10. - Noorah)
2011. jan. 19. 09:53

Az eladó is értékel és a vevő is. Ha elutalta a pénzt és meg voltál vele elégedve akkor értékelheted. Ő pedig akkor fog, ha megkapta a terméket és meg van elégedve vele.

Ha kérdésed van még, próbálok segíteni, csak szólj:)

10. Noorah (válaszként erre: 9. - Nirvi)
2011. jan. 19. 08:48
Köszönöm! Értékelni nem az eladót kell? Hm az ebay hiába angol, az kicsit világosabb, bár ott még csak vettem. :)
9. Nirvi (válaszként erre: 8. - Noorah)
2011. jan. 19. 08:40

A jutalék az ártól függ, én most pontosan nem tudom, hogy van.


A postaköltséget általában a vevő fizeti. De ha te szeretnéd, akkor te is fizetheted:):)

Ezt egyébként be is kell mindig állítani eladásnál.

Arra figyelj szerintem, hogy addig ne add fel a terméket, amíg nem utalta el a pénzt(írt egyszer a fórumon egy csaj, hogy ő mindig feladta a pénz megérkezése előtt és sokszor nem érkezett meg a pénz...)

Igazából sok dolog nincs....legyen normálisan becsomagolva a termék. Érdemes ajánlottan feladni, hátha elkeveredik a postán(bár a posta állítása szerint, azt sem követik figyelemmel, tehát ha elkeveredik, nem találják meg azt sem, ezt ők mondták). Az ajánló szelvényt rakd el, hogy tudj reklamálni, ha nem érkezik meg a vásárlóhoz. Sima postával csak saját felelősségre adjál fel terméket. Mert azt nem tudod bizonyítani, hogy tényleg feladta-e, ha esetleg nem ér oda....

Aztán a végén értékelj:)

2011. jan. 19. 08:30
Amúgy ha már itt vagyok, ti meg eladtok: mire kell még figyelni? Postaköltséget ki állja? És mennyi az a százalék, amit jutalékként kell fizetnünk az oldalnak??
2011. jan. 19. 08:29

Köszönöm a tippeket, jöhet még! :)

Ez nekem most azért fontos, mert új eladó vagyok és a holmi sem olcsó, de az eredeti táskát nem tudom hozzá adni, tehát nincs semmiben a szett. A buborékos megoldásra gondoltam én is, legutóbb mikor ékszert rendeltem ebayról, akkor adtak ahhoz, de ki is lett dobva... :(

2011. jan. 19. 07:59

A bubis boríték elég drága, és csomagolóanyagért szabályzat szerint nem kérhetsz el pénzt :(


Én a következőképpen szoktam csomagolni:

Ha veszek valamit, és van a csomagolóanyagában bubifólia, nem dobom el, hanem elteszem, ugyanígy a levegővel töltött tasakokat is el szoktam raktározni. Utána ezzel körbecsavarom a terméket, és háztartási csomagolópapírba csomagolva adom fel.

Ha nincs fóliám vagy tasakom, akkor nejlonszatyrokat szoktam köréjerakni, és ugyanúgy háztartási csomagolópapír a legkülső réteg.

2011. jan. 19. 07:54
Ha a súlya nem éri el a 2 kg-t, akkor fel lehet adni levélként. Én gyűjteni szoktam a Jóreggelt-kekszes, és a Popcornos dobozokat, és abban szoktam postázni a sérülékenyebb dolgokat, vagy bubis borítékban.
2011. jan. 19. 07:54

Fel tudod adni ajánlott levélként 2 kg-ig.

Vagy rakd dobozba, vagy ha van saját doboza akkor az is elég, csomagolópapírral körbetekered, vagy akár buborékos borítékba, attól függ, hogy mibe van benne a borotva...

2011. jan. 19. 07:53
Nem tudom mekkora lehet,de papír boltban lehet bélelt borítékot kapni ,több méretben.
2011. jan. 19. 07:52
És levélként elég, vagy már csomagként kell feladni? Kb. fél kiló, de lehet még annyi sem...
2011. jan. 19. 07:51
Ha vaterán eladok pl. egy férfi borotva szettet, mibe csomagoljam a címzettnek, hogy ne legyen semmi baja a terméknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook