Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha van olasz nyelvizsgám, Magyarországon hol tudok vele elhelyezkedni? fórum

Ha van olasz nyelvizsgám, Magyarországon hol tudok vele elhelyezkedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Pasionella (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2020. okt. 16. 17:32

Nincs szakmai kepesitesem es megis sokat er de en ebben nem fogok vitat nyitni.


Nem is szeretnek uzleti elemzo lenni, hol irtam le ilyet? Jo a munkakor, porgos, valtozatos es jol fizetik. Egyebkent 2 milliardos forgalmu olasz ceg leany vallalata, az anya pedig tobb milliard euros. Szoval nem picike ceg ahol csak ugy el lehet lenni es logatni a labamat :-)

40. unom (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2020. okt. 16. 17:07

A lányom szakmai képesítés nélkül szoftvertesztelő.

Nyári munkának indult, egyetem mellett, de a két hónap elteltével olyan ajánlatot tettek neki, amit nem utasított vissza.

Én sajnálom, hogy félbehagyta az egyetemet, de megértem.

Mondjuk ez off, mert nem a nyelvtudása miatt vették fel, bár az angol természetes volt, az alap japán nem számított.

39. Amaunet (válaszként erre: 38. - Pasionella)
2020. okt. 16. 16:36

Nyilván nem üzleti elemzőnek jelentkeztél.:)

Persze, hogy előny a nyelvtudás, de csak előny. Ha nincs szakmai képesítés nem ér semmit.


Esetünkben egy kezdő fiatalról van szó, itt nem játszik a tapasztalat.

38. Pasionella (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. okt. 16. 06:36
Nem tudom milyen beajanlassal bekerulni egy ceghez, soha nem igy talaltam. Bekuldtem az oneletrajzom, behivtak es kesz. Nyilvan az evek alatt eleg sok tapasztalatot es tudast szereztem es az hogy tobb nyelven beszelek folyekonyan az elonyt jelent
2020. okt. 16. 00:40

Régen, azaz nekem 85-ben sikerülhetett volna ott dolgozva elvégezni a főiskolát, és még büszkék is lettek volna, hogy saját nevelés vagyok.

De hát nem érdekelt a külker. (Most sem érdekel, nem csinálnám a mai fejemmel sem.)

36. Amaunet (válaszként erre: 35. - Pasionella)
2020. okt. 15. 23:22

Persze, mindig vannak olyan pozíciók, ahol nem igénylik a szakirányú felsőfokú végzettséget.

Át sem megy a jelentkezés a HR-en, ha nem felel meg a kiírt végzettségnek.


Bár belátom, kisebb cégeknél még mindig működik a "beajánlás".

35. Pasionella (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. okt. 15. 23:06
3 éve váltottam utoljára munkahelyet, könnyen. A következő is könnyen fog menni, én így álltam hozzá mindig. Ezzel nem azt mondom hogy nem kell diploma, nekem nem úgy alakult az életem, hogy legyen de ettől függetlenűl én mindig elértem enélkül a kitűzött célt és az a tapasztalatom, hogy rengeteg cégnél az számít ki mit tud és nem azt, hogy hol szerzett diplomát.
34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2020. okt. 15. 23:06

Budapesten egyetlen céghez vettek fel a német tudásom és asima érettségim alapján, de köteleztek a szakmai nyelvvizsgára hat hónapon belül.

Mire a felsőfokú nyelvvizsga eredménye megérkezett, már nem dolgoztam ott. Külker cég volt, 1985.

33. Amaunet (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2020. okt. 15. 22:47

Manapság ez már nem így menne. Még a takarítónak is kell szakmai bizonyítvány, ha egy takarító cégnél akar dolgozni.


Érettségivel pedig mehetne egy callcenterbe a nyelvtudásával, ahol kapna egy "kiképzést", majd munkába állhat.

32. Pasionella (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2020. okt. 15. 22:29
Hat nem tudom, nekem erettsegin kivul nincs szakmam de beszelek angolul, romanul, olaszul. Soha sehol senkit sem erdekelt van-e diplomam, kulkert se tanultam, belekezdtem egy munkahelyen es utana ha valtottam is konnyen ment, kozben szinten munkahelyen szedtem fel magamra meg marketing tudast. Eddig vagy kulker vagy marketing vonalon dolgoztam es sehol sem erdekelte oket a diploma hanem az evek alatt osszegyujtott tapasztalat es a nyelvek.
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Bichi)
2020. okt. 15. 19:41

Mekkora szerencsére gondolsz, sima érettségivel és nyelvtudással? Még ha Budapesten lakik is...

Valamiféle szaktudás nélkül nagyon nehéz.

30. Bichi
2020. okt. 15. 12:35

Minden nyelv egy plusz előny. Az olasz legalább ritkább mint az angol/német :)

Bármivel el lehet helyezkedni, és úgy is ha semmid nincs, az egész szerencse és kitartás kérdése :).

Ja, és hogy ne valami faluvégen lakj, mert úgy nehezebb (mármint az utazás része)

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2020. okt. 15. 11:36

A felsőfokú német nyelvvizsgával nem vettek fel sehova, mert nem volt másféle végzettségem: legalább számítástechnikai SAP, külker vagy legalább irodavezetői.

Én speciel nem szerettem a külkert, nekem később, amikor tanulni kezdtem, a bölcsészet vált be. De a mostani fiataloknak sokkal többféle lehetőségük van. Érdemes széjjelnézni.

28. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 09:13

Nem hobbi nyelv, rengeteg olasz cég van magyarországon. Profession.hu-n ha beírod hogy olasz kapásból kidobja az összes olyan munkáltatót ahol épp keresnek valakit aki tud olaszul. Hozzáteszem csak az olasz nyelvizsga nem lesz elég, ahhoz jól kell tudni olaszul beszélni.

Ha esetleg szereted az idegenyelvet menj a külkereskedelem vonalában, a jövőben jól fogsz járni. Ha jól beszélsz olaszul akkor pedig fejleszd tovább magad tolmácsnak, millió lehetőség van, csak rajtad áll :-)

27. unom (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. okt. 15. 04:13

Ötleteket kaphat.

18 éves, még sok lehetősége lesz változtatni. A legtöbb ember ma, élete során, többször is módosít.

26. NomNom (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2020. okt. 15. 03:37
Szegeden van olasz, csak ha nincsenek elegen gondolom nem indul be. Meg is lepődtem, hogy 2 emberrel elindították anno.
25. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 23:27
Ha nem szeretnél tovább tanulni, akkor milyen szakmát választasz?
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Unom)
2020. okt. 14. 23:12
Igen, pont ezért kellene saját magának keresgélnie, nem egy fórumon érdeklődni. Mondhatni az egész élete, azaz a munkája, a képesítése múlhat ezen a döntésen, nem játék.
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - NomNom)
2020. okt. 14. 21:57

Sajnos a legtöbb egyetemen angol és német képzés van.

A Kodolányin is, ahol most a szakfordítóit kezdtem.

Nézzen utána a kérdező! Tényleg nem lehet ennyire tájékozatlan!

22. unom (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. okt. 14. 21:57

Ha ezt akarja, akkor kikeresi, milyen alapszak kell hozzá.

Hiszen lehet, most dönti el, mi lesz a munkája a következő években, nem hobbiból akar tanulni.

21. NomNom (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. okt. 14. 21:54
Amikor én jártam 2 olaszos volt köztünk össz-vissz.
20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Unom)
2020. okt. 14. 21:54

Vannak egy szakos tanárok, de ezt kevésbé tudom, én nem vagyok tanár.

Van viszont olasz kultúra mesterszak is, az finom lehet.

Annyi minden lehet, média-szakos is akár.

19. NomNom (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 21:53

Olasz szakra nem kell matek. Én sem voltam jó belőle.

Kis (vagy sok) utánajárással megtudhatod hova milyen követelmények vannak. Én heteket töltöttem ezzel anno.

Persze utána nem a legjobb szakra esett a választásom de mindegy is...😅

18. Guruljka (válaszként erre: 11. - Unom)
2020. okt. 14. 21:52
A fordító-tolmács az mesterszak. Olaszos kevés van, de azért akad.
17. unom (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. okt. 14. 21:52
Esetleg tanár szak? De kellene mellé még egy, vagy már nem?
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 21:50

Érettségi előtt állsz, és nem nézegetted még a felvételi oldalt?

Nagylány vagy! A Felvi.hu oldalon kikeresheted, mit szeretnél tanulni, ezt hol oktatják, ennek mik a feltételei.

Keresheted a legközelebbi egyetemet is, ott mik a szóba jöhető tárgyak.

Egy bölcsész szakon a matek kevésbé számít.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - NomNom)
2020. okt. 14. 21:35
De melyik egyetemre? Aza baj hogy annyira nem vagyok jó tanuló szóval, még a töri magyar elmegy de matekból mindig 2 voltam.
14. NomNom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 21:32
Akkor.jobb ha egyetemre mész. Egy diploma még a.call centerben is kell pedig az betanított munka.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Unom)
2020. okt. 14. 21:28
Ezen is gondolkodtam
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. okt. 14. 21:27
Igen felvettem emeltnek is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook