Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha van lehetőség szenvedés nélkül szülni, miért utasítja el a kórház a fájdalomcsillapítást? fórum

Ha van lehetőség szenvedés nélkül szülni, miért utasítja el a kórház a fájdalomcsillapítást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jan. 26. 11:32
Szerintem a gázt nem igazán lehet fájdalomcsillapításnak nevezni...legalábbis nekem azzal ugyanúgy fájt,csak olyan érzés volt mikor megszívtam,mintha lehúztam volna egy feles pálinkát.Ráadásul tőlem el is vették,mondta a szülésznő miért,de már nem emlékszem.Valószínüleg hosszútávon azt sem lehet...
2012. jan. 26. 11:32

Nem kényeskedés kérdése, ki mekkora fájdalmat bír ki.

Aki akar szüljön mindenféle érzéstelenítés nélkül,legyen rá büszke, de ne szólja le azt, aki igenis kér fájdalomcsillapítást.

Ettől nem lesz kevesebb!

És a lényeg, talán egy valaki írta: teljesen mindegy, hogy születik egy gyermek, a lényeg, hogy egészséges legyen!

49. mimmo33 (válaszként erre: 47. - Anettjana)
2012. jan. 26. 11:31

Igen...

Még mindig látszik a bőrén, de már csak nagyon halványan

48. Búgócsiga* (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:31
Az első nekem is kemény volt, 22 órát voltam a szülőszobán, ebből kb 10 óra kemény vajúdás,mivel lassan haladtam... mégse kaptam, nem is kértem semmit. A szülésznő azt mondta, nagyon jól bírom, magas a fájdalom küszöböm, neki elhiszem.:) Másodikra úgy voltam vele, tudtam már mi vár rám! Könnyebb volt, mert úgy is álltam hozzá!
47. anettjana (válaszként erre: 35. - Mimmo33)
2012. jan. 26. 11:29
Szia!A hugodnak herpes gestationisa volt?Nekem is.
46. maya80
2012. jan. 26. 11:28

Többen is írták, hogy a szüléssel járó fájdalom nem szenvedés, és ezzel én is nagyon egyet értek! Két gyermekem van, most várom a harmadikat, és mindkét esetben természetesen szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. És igenis, büszke vagyok rá.

A fájdalom, hozzá tartozik a gyermek születéséhez.

Diplomája sem lehet az embernek tanulás nélkül... ha valaki vállalkozik arra, hogy beiratkozik egy főiskolára, egyetemre, tudja, hogy bérmennyire is fárasztó, bizony tanulni kell a vizsgákra nem is keveset.

Ha valaki gyermeket akar, nem hiszem el, hogy ne tudná vállalni azt a pár óra fájdalmat, hisz a gyermek annál jóval többet ér, és káropótol mindenért.

Attól meg nagyon ki tudok akadni, mikor a fájdalom küszöbre hivatkoznak... ez a mentőöv, hogy "nekem nagyon alacsony a fájdalom küszöböm"... Ezt mondhatja bárki! Akarat és hozzáállás kérdése. Ahogy az életben sok más minden is. Nem kéne ennyire kényeskedni.

45. 177a5bd706 (válaszként erre: 42. - Ca39633091)
2012. jan. 26. 11:26

akkor is megszüli. ez nem kérdés. én is megszültem volna fájdalomcsillapító nélkül is, ha úgy kellett volna. de így jobb volt nekem. a mai modern világban már van lehetőségünk szenvedés nélkül szülni, hát miért ne használnánk ki?

ha mindenki azt vallaná mindenben, hogy az őseinknek jó volt, ahogy volt, akkor még mindíg barlangokban élnénk.

44. ében11 (válaszként erre: 34. - Kata 1977)
2012. jan. 26. 11:23
Szerintem van olyan kórház, ahol akármikor nem tudják gerincbe beadni az érzéstelenítőt-legalábbis nekem a nődokim mondta-én klinikán szültem ott elérhető volt bármikor szint.
2012. jan. 26. 11:23

Én tényleg semmit sem kaptam és nem is kértem,mert úgy gondoltam fölösleges!!Volt olyan pont hogy mondtam hogy már nem bírom,de sikerült!!És igen is nagyon büszke vagyok magamra hogy minden féle...nélkül megszültem!!

Igen a szülés fájdalommal,jár és ezt mindenkinek el kell fogadnia aki babát vállal!!

Érzéstelenítés:azért nem szeretnek pl.gázt adni mert régen bealudtak tőle a babák...ergo sokan írják hogy nem igen segít

Én privát gerincembe semmiképp sem kértem volna érzéstelenítőt.


Sokat segített a párom jelenléte(köszönöm neki)és a szülésznőmé aki bátorított és hitt bennem!!!Ahogy kicsusszant az életem úgy éreztem magam mintha a fellegekbe járnék!Köszönöm a kisfiamnak is hogy van nekem és igen is majd szeretnék még egy kisbabát!!

Fájni fog majd biztosan,de túl lehet élni!!!


Amúgy meg egy orvos nem tagadhatja meg az érzéstelenítést!!Igenis kötelessége adnia ha te azt kéred!!De ezt még szülés előtt megszokták beszélni!

2012. jan. 26. 11:22
Nem hinném hogy a babának leányálom kiszenvednie magát onnan de ez igy megy amiota világ a világ.Ha valaki nem birja kérje azt a gázt vagy amit akar.De ha nem lehet akkor mi lesz?Nem fogja majd megszülni mert az árt a babájának?
2012. jan. 26. 11:21

Én is választhattam, kérek-e vagy sem.De azt elmondták lehetnek mellékhatások is(pl.ha gázt szívok).

Én nem féltem a fájásoktól, érezni akartam, hogy mi történik velem...nem volt kellemes...mondjuk én a mensesnél is görcsölök...de teljesen túlélhető volt-és közben sem jutott eszembe, hogy kérjek fájdalom csillapítót.Csak magamra figyeltem és arra a szülésznő mit kér tőlem-sétáljak, üljek, álljak fel picit, hogy vegyem a levegőt-sőt pisilni is kellett, hogy legyen hely a babának-segítettünk neki lejjebb menni-mert a bal oldalamra vackolta be magát...szerintem nem kell félni ettől ezzel jár...ahogy bármi más is ami testünkkel történik.Ez természetes dolog-az amputálás nem természetes dolog!Rossz a hasonlat.Én a császártól pl. sokkal jobban tartottam.

40. Aranka2 (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:20

Az első szülésem nekem is nagyon sokáig tartott. 16 órát.. aztán a második már csak 4 volt míg a 3. 2óra 5perc alatt a világra jött. Az elsőt 19 évesen ,majd 23 ,és 38 elmúltam .

Ne add fel:)))


A lányomat az utolsó pillanatban császározták meg és 11 héttel később életmentő műtétet végeztek nála. Nos neki nem lesz több baba pedig nem egyről álmodott:(((

39. 177a5bd706 (válaszként erre: 33. - Ca39633091)
2012. jan. 26. 11:19
azt tudod-e, hogy a nehéz szülés jobban árt a babának?
2012. jan. 26. 11:19
Sziasztok!Két gyermekem van.Mindkettőt természetes úton szültem fájdalomcsillapítás nélkűl és én sem kértem-kérhettem fájdalomcsillapítást.A kissebbik majdnem 4,5 kg volt és kibírtam!Ez ezzel jár!Ez az élet rendje.Hatalmas élmény!!
37. Kat1 (válaszként erre: 25. - 177a5bd706)
2012. jan. 26. 11:18
Nincs összehasonlítási alapom. Persze biztosan hasonlóan katartikus élmény! Csak a fájdalom részére gondoltam, ahogyan megszűnik.
36. Szerénke83 (válaszként erre: 33. - Ca39633091)
2012. jan. 26. 11:16
De a kettő szimbiózisban van. Ha az anyának nem jó, a babának sem és fordítva...
35. mimmo33 (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:15

De hogy lesz egyke;)

(Más:

A húgomnak teljesen normális szülése volt, viszont a 3.hónaptól olyan volt mint egy leprás:(Valamilyen herpesz vírust "szedett" össze...Nem tudott aludni, vakarózott állandóan.A szülés előtt 1-2 héttel eltűntek róla a kiütések, majd a szülés után ismét visszajöttek...Nem tudta se szoptatni, se fürdetni, se szeretgetni...Azt mondta csodás dolog a terhesség, de köszöni szépen még egyszer nem!mert kb 90% az esélye, hogy a másodiknál is kijönnek a kiütések...Már két éves a kisfia, és tervezik a kistesót;))

2012. jan. 26. 11:15

Én az első kettőt, természetes úton fájdalomcsillapítás lékül szültem meg,26és 25órás vajúdásokkal,és igen is szenvedés volt főleg a végére,de persze mikor kibújtak minden fájdalmam elvágták,és gyorsan elfelejtettem a fájdalmakat,bár az elsőnél az 1 órás varrás fájdalma, felért a 2 szüléssel!

A 3.nál kértem edá-t és össze sem lehet hasonlítani,csak az öröm és a boldogság marad meg emlékként.Nem volt gond,nem hosszabbította meg a szülést,ne fájt a fejem utána,nem bénultam le stb...

A 4.knél is akartam kérni,de más kórházba született és itt csak a császárhoz adnak,mert a doki szerint,lehet a nélkül is,ne fáj az annyira!

Na megnéznék egyetlen egy pasit is, ahogy 26órát vajúdik egy gyerekkel,rögtön megváltozna a véleménye!!

Szóval,fáj és szenvedés, de megéri!!!:-))

De egy nagy szemétség ha megtagadják,mert mindenki szíve joga,hogy akar szülni!!!

2012. jan. 26. 11:14
Azert mert a baba érdekeit kell nézni nem az anyuka kivánságait.2 babát szültem semmilyen érzéstelenitéssel,és erre büszke vagyok!
32. nijntje (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:14
Én öt évig gondoltam, hogy a lányom egyke lesz, pedig 7 órás vajúdás után simán szültem, egy hosszú nyomással megszültem az első lányom. Mégis kellett 5 év, hogy azt mondjam, talán...egyszer. Aztán jött egy újabb leány, aki megtanított a magyarok istenére. Farfekvés 7 hónapig, akkor fordult be, már akkor azt hittem, hogy szülési fájdalmaim vannak. De megvárta a 9 hónapot, és akkor is oxitocinnal kellett kitessékelni. Másfél óra tömény fájdalom, és idő sincs a csillapításra. Na akkor azt mondtam, hogy én most TÉNYLEG befejeztem...
31. Kat1 (válaszként erre: 14. - 177a5bd706)
2012. jan. 26. 11:14
Nekem az első gyerkőccel 16 órát tartott a vajúdás, szinte végig voltak fájásaim, mégsem jutott eszembe az érzéstelenítés. Biztosan számít a fájdalomtűrés határa is, nem vagyunk egyformák. Egyébként szerintem mindegy, hogy születik a gyerkőc, csak egészséges legyen, az anyuka meg boldog, és kész. Az meg, hogy kinek milyen szerencséje van az orvossal sajnos nem csak erre a területére jellemző az egészségügyben. :(!
30. Szerénke83 (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2012. jan. 26. 11:13

Nincs Fehérváron gáz?

Ezt nem is tudtam, igaz nekem nem volt rá szükségem.

29. Muraja (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2012. jan. 26. 11:12
Szomoru ....
28. 1560f47887 (válaszként erre: 17. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:12
Hát nem tudom...10 éve még lehetett. :-/
2012. jan. 26. 11:11

Nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe és igen, nem mindenki akar szenvedni. Ehhez minden nőnek joga van, mint ahogyan ahhoz is, hogy mindenféle beavatkozás és fájdalomcsillapító nélkül szüljön.

Aki megakarja élni a csodát(?), fájdalmat, az élje meg, de aki nem akarja, annak biztosítsák ennek a lehetőségét.

26. zsizsmizs (válaszként erre: 23. - Muraja)
2012. jan. 26. 11:11
Van olyan kórház, ahol gáz sincs.
25. 177a5bd706 (válaszként erre: 22. - Kat1)
2012. jan. 26. 11:10
érzéstelenítve is ugyanolyan élmény, amikor kijön a baba.
24. 92c7c20f7e (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:08
Nem lehetne olyan orvost keresni, aki nem zárkózik el az EDA lehetőségétől?
23. Muraja (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2012. jan. 26. 11:08

Eppen eröl van szo , nevetö gazal fantasztikusan le lehet vezetni az egesz szulest söt az ember teljes " feltöltött " alapotban van. 15 perc utan mar a zuhanyozoban altam es utana a kicsit is en öltösztettem fel.

Miert nem lenne a helyen a segitseg ? hisz ott is fejlödött a vilag ?

22. Kat1
2012. jan. 26. 11:07

Nekem is három gyerkőcöm van. Már nagyok, szinte felnőttek. Én is választhattam, hogy akarok-e fájdalomcsillapítást. Nem akartam! Érezni akartam minden pillanatát. Nem azért mert mazochista vagyok, hanem mert ez vele jár. Soha nem bántam meg, fantasztikus az élmény, amikor kicsusszan a baba és úgy szűnik meg a fájdalom. Egy életre szóló élmény. És azon túl, hogy én soha nem felejtem el a születésük pillanatát, a baba miatt is fontosak ezek a fájások.

Természetesen, ha pont ezen múlik az egészsége a gyerkőcnek, akkor kellhet az érzéstelenítés. De önzőségből, kényelemből, félelemből választani szerintem nem jó döntés. Mindenki fél a szüléstől, a fájdalomtól, de ez nem OLYAN fájdalom. Ez más....:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook