Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakivel Ápolásin vagyok itthon, hivatalosan mennyire vagyok felelős érte? fórum

Ha valakivel Ápolásin vagyok itthon, hivatalosan mennyire vagyok felelős érte? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 15. 18:09
Adjatok be szakapolasi helyre. Egy bentlakasosba. Ha tudja mit csinal akkor szimplan zsarol vagy elvezi hogy kinoz, mert mas mar nem maradt neki. Mashogy mar nem tud figyelmet kicsikarni. Ez minden csak nem normalis. Amint eltavolodik toletek helyre fog razodni. Rajon hogy csak szeretettel es kedvessegel lehet masok fele fordulni, mert kulonben leszarjak. Erre vagy rajon valaki vagy ongyilkos lesz ilyen helyen, mert senki sem szol hozza. A szemelyzet nem fogja hagyni hogy ennyire eltorzuljon, vagy ongyilkossagig fajuljon a dolog. Ilyet csak a szerettei viselnek el. Ok is teljesen feleslegesen. Ordogi kor ez, igy mellettetek sohasem fog kigyogyulni, megvaltozni, mert van kit csesztetni - zsarolni - nyuzni. Hisz ti igy is elfogadjatok es elviselitek - minek is valtozna. Tudom kegyetlenul hangzik, de milyen mas kifejlet lenne jelen esetben? Hogy esetleg nem tudod megakadalyozni ha ujra orultseget csinal, aztan meg magadat fogod okolni egy tragedia eseten? Vagy idegileg mindenki tonkremegy ebbe es szetesik hazassag-csalad? Esetleg mind? Az en nagyapam ha baja volt osszeontott hypot-savat es rohanhattunk vele korhazba klormergezes miatt. Ne hagyd hogy idaig fajuljon, ne vardd ki meddig lehet elmenni - ilyen uton csak egy vege lehet.
13. 49ca420470 (válaszként erre: 10. - 3d3ae91143)
2009. okt. 28. 20:52
Ha így is lesz,nem te tehetsz majd róla.Nehogy már magadat vádold ezzel!Te mindent megtettél érte de nem kötözheted le a kezét.
12. kiscsirke (válaszként erre: 11. - 49ca420470)
2009. okt. 28. 20:07

Igen, egy darabig. Nagypapámat anno, majdnem, hogy kitették, így anyu kénytelen volt itthon ápolni, mert a kórházban kellett a hely...

Teljesen magatehetetlen volt, pelenkázni kellett stb...

11. 49ca420470 (válaszként erre: 10. - 3d3ae91143)
2009. okt. 28. 19:36
Ha annyira súlyos lesz akkor úgy sem neked kell ápolnod hanem a kórháznak.Az ápolási nem azt jelenti hogy az infúziót is neked kell bekötnöd stb.Ha bekattan vagy elláthatatlan a hozzátartozónak akkor be kell vinni a kórházba.Sok olyan van a kórházakban amit te nem tudsz neki megadni.Speciális ágyak pl.Ha nem eszik lenyomják neki a csövet a torkán és beleöntik a kaját,mivel éhen halni nem hagyhatják.
2009. okt. 28. 19:26
Félek attól is,hogy komoly baja lesz,esetleg élete végéig vegetál majd,és a férjemnek így kell látnia az anyját.
2009. okt. 28. 18:57
Én is gondoztam időseket, voltak kezelhetetlenek,az orvosa ezt tudja róla mást nem tehetsz.
2009. okt. 28. 18:53

Akkor te mindent megtettél, mást nem tehetsz.

Nem kell aggódnod.

2009. okt. 28. 18:50

Már küldték mentálhigéniás gondozóba,a háziorvos írt neki nyugtatót is,de ő ezekre azt mondja ő nem bolond..

Teljesen tudatában van annak amit csinál...

2009. okt. 28. 18:44
Ha valami baja lesz, megkérdezhetik tőled, hogy akkor te minek vagy
2009. okt. 28. 18:41
Szakorvoshoz
2009. okt. 28. 18:40
Mentális problémái vannak, vidd szakemberhez,attól fogva övék a felelősség.
2009. okt. 28. 18:36

Pontosabban mi a felelősségem?

Én megpróbálok mindent:(

De például képes azért nem enni,hogy ne legyen otthon főt étel,így ne jusson a nagyinak se..

Pusztán rosszindulatból,vagy kiszúrásból,egyszerűen nem fogja fel ennek az egésznek a súlyát,pedig a szeme már ráment..

2009. okt. 28. 18:33
Van felelősséged, ezért az orvossal folyamatosan tudasd, hogy nem tudod betartatni vele az utasításokat.
2009. okt. 28. 18:23

Anyósommal ápolásin vagyok itthon.

Cukor beteg,magas vérnyomásos,mindkét szemével részlegesen vak (csak fényérzése van).

Semmit nem tart be...200-as vérnyomás mellett kávézik,3,1-es cukorszint mellett nem hajlandó enni,vagy csak keveset.

Erről tud az orvos,sokszor behypozott már,sokszor kellett orvost hívni hozzá,a szeme állapota is ettől romlott meg.

Én mint az ápolója,mennyire vagyok hivatalosan felelős,így,hogy tudom tudatosan "öli" magát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook