Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakire a származása miatt pikkelnek és ki is rúgnak mit tegyen? fórum

Ha valakire a származása miatt pikkelnek és ki is rúgnak mit tegyen? (tudásbázis kérdés)


14. Hmkati (válaszként erre: 10. - 5fbb0bd9cd)
2013. ápr. 14. 10:37
Nekem bizonyítékom volt a hátrányos megkülönböztetésre: EBH-hoz fordultam. engem nem hallgattak meg, cég iratait nézték csak. Majd közölték. nem történt hátrányos megkülönböztetés. ekkor melóra jelentkeztem, olyanra amit korábban már csináltam. Minden feltételnek meg feleltem.
13. torpi (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2009. dec. 6. 20:13
most képzeld el akkor az ő helyzetét ő duplán szenvedet nő is és roma is.Én sem vagyok roma de állitom sok "magyar lány" elbujhat mögötte!
12. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Torpi)
2009. dec. 6. 19:52
én nem vagyok roma, de ilyen velem is előfordult, hogy nem tudtam beilleszkedni, pl műszaki munka, persze csupa férfiak, ott vannak x éve, átnéztek rajtam végig. utáltam. de az meg azért volt, mert nő voltam, és nem bírták elviselni. én eljöttem.
11. torpi (válaszként erre: 10. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 6. 19:34
Én is erre biztattam,de már annyit türt és nyelt,hogy már nem akar évekig idegeskedni.Most úgy van vele,hogy isten nem ver botal.Az a csoport leragadt egy tudás szintnél és nem fejlödnek,de ő mindig tovább képzi magát.
2009. dec. 6. 19:18

Ja, hogy feljebb tört...

Így érthető. Létező fogalom a láthatatlan korlát, ami a hátrányos helyzetűeket megakadályozza a karrier építésében. Ezt nagyon mélyen kikutatták már, főleg a nők vonatkozásában. Bizony, az elit nem fog maga közé engedni olyasvalakit, aki elüt tőlük.


Forduljon nyugodtan az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, nem kell bizonyíték, elég az előfeltételezés, ahhoz hogy felkarolják az ügyét.

9. torpi (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2009. dec. 6. 18:58
igen roma az előzö csoportba ahol ügyfelekkel foglalkozott ott szerették és soha nem volt panasz rá se az ügyfelektől se a kollégáktól de mivel előrébb akart jutni megpályázta ezt a munkakört és megnyerte.Itt úgy bántak vele mint egy kivülállóval ,nem fogadták be, és ott tettek keresztbe neki ahol csak tudtak.pl. ha bement mindig hangosan köszönt, mert így lett nevelve,de még véletlenül se köszöntek vissza ,egyik se!és ez csak a legkisebb ,hogy levegőnek nézték .Azért mindennap ilyen légkörbe dolgozni nem kellemes, végül is annak örül,hogy ettől megszabadult.Talpra esett lány és biztos vagyok benne,hogy talál magának más munkát.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Torpi)
2009. dec. 6. 15:08
nem tudom, roma volt-e, de biztos, hogy ezért nem szerették? a mi huszonötfős csapatunkban is volt roma származású srác és nagyon szerettük, vidám, vicces személyiség volt, nem volt semmi probléma, sőt már 4 éve ott van, és mindenki szereti. (és pl hiába volt nemroma egy másik srác, azt nem hívtuk bulikba meg nem szerettük, mert hülye volt szegény, és mindent olyan nehezen fogott fel.) miből gondolja, hogy csak ez az egy baja volt vele mindenkinek? vagy csak a főnöknő szemétkedett vele?
7. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Torpi)
2009. dec. 6. 14:40

Ha viszont arra hivatkoztak, hogy nem úgy beszélt az ügyfelekkel, ahogy az illik, akkor neki ott a bizonyíték - a hangfelvételek. Azokat ugyanis a cégnek el kell tennie több évig.

Ha úgy érzi, hogy igaza van, akkor először ezeket szerezze meg, és utána jelentse fel őket. Ha fordítva cselekszik, akkor azok a bizonyos hangfelvételek el fognak tűnni (ismerjük sajnos az eljárásokat, amit a munkáltató csinál).

**************

Különben én is most vagyok kibukva egy banki telefonos társaságra, akik olyan hangnemben beszéltek velem (és többünkkel), hogy gondolkodom azon, hogy panasszal élek.

Vannak fiatalok, akik otthon a családban nem tanulnak meg kommunikálni. Egy ilyen fiatalt nem szabad alkalmazni olyan munkakörbe, ahol emberekkel kell kapcsolatot tartania. Nem fog sikerülni. Ő nem is érzi, hogy mennyire sértő a hangneme, a hangsúlyozása, de a másik fél nagyon is érzi. Nehéz a szavakkal bánni annak, aki ezt nem gyakorolta. Például nem minden színész alkalmas arra, hogy szinkronizáljon. Pedig ők színészetet tanultak, de nem tudnak úgy játszani a hangjukkal, ahogy egy szinkron megköveteli.

Ezeket tudomásul kell venni, és kerülni az ilyen munkahelyeket.

6. torpi (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2009. dec. 6. 14:26
Sajnos úgy csinálták,hogy minden nap éreztették vele,hogy nem kivánatos köztük.Főleg a főnőknője pikkelt rá olyan munkákkal halmozta el ami a többi kolléga munkája lett volna, és ez mellet a saját munkáját is elvégezte.így persze nem volt nehéz hibát találni a munkájába.Ez egy mobil szolgáltató cég ahol visszahalgatják a beszélgetéseket és ebbe találtak valami hibát.Pedig nagyon lelkiismeretesen dolgozott még begipszelt kézel is dolgozott.Nem hiszem,hogy ezt érdemelte!
2009. dec. 6. 14:08
tegyen panaszt a kisebbségi ombudsmannál.
2009. dec. 6. 14:08
Jelentse fel őket! Van kézzel fogható bizonyítékod rá? Mert csak akkor érsz el valamit. Nem hiszem, hogy le merték volna írni. :(
2009. dec. 6. 14:07
én lehet,h bírósághoz fordulnék
2009. dec. 6. 14:07
Egyenlő bánásmód hatóság
2009. dec. 6. 14:05
Ha valakire a származása miatt pikkelnek és ki is rúgnak mit tegyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook