Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakinek van egy 2 cm es epeköve, az okozhat haspuffadást? fórum

Ha valakinek van egy 2 cm es epeköve, az okozhat haspuffadást? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 13. 20:12

na, túl vok a műtéten.

nagyon vártam - de sajna sürgősséggel kerültem be.

ki kellett pucolni az epevezetéket és rá pár napra meg is műtöttek.

2009. jún. 27. 12:53

a cholagol cseppet próbálta már vki?


állítólag jó a görcsökre. és epe műtét után is jó használni...


nekem ma hoz a férjem...pont tegnap görcsöltem de még ma azért még nem vok a toppon és este kipróbálom.


majd írok, h milyen.

2009. jún. 26. 13:59

én is bő egy hónap múlva megyek műtétre - már alig várom!!!!

mert most is olyan kemény a gyomrom és az éjjel fájt az epém is.

2009. jan. 22. 13:29
Engem is most műtöttek. Mindenkinek javaslom a mielőbbi műtétet akinek köve van, hisz magától nem fog eltűnni csak mindig rosszabb lesz. Minek szenvedtek annyit? A műtét nem annyira vészes és véget vethettek a problémátoknak.
2008. dec. 5. 21:03
Nekem elviselhetetlen fájdalmaim voltak az epegörcs miatt ami a jobb oldalra sugárzott,utánna hánytam ,hasmenésen volt.Tegnap műtöttek meg laparoszkópiával és ma hazaengedtek 28 db pici követ vettek ki belőlem.Ha neked epeköved van műttesd meg magad ,mert ha begyullad vagy kilyukad az epehójag már csak vágással tudják kivenni és az egész belsőséget ki kell ,hogy takarítsák.
2008. nov. 21. 23:06
Nekem is 2cm átmérőjű epekövem volt. Nem görcsöltem,viszont puffadtam, még is mielőbbi műtétet javasoltak.Én már rég túl vagyok rajta. Laparoszkóppal műtöttek, és 3 nap múlva jöhettem haza.Azóta nincs problémám.
2008. nov. 4. 02:28
jobbulást Mindenkinek. És fQleg kevés fájdalmat,vagy egyáltalán semilyent még nem gyógyúl meg :)
2008. okt. 27. 16:30

Sziasztok!

Nálam epekövet diagnosztizáltak, mert olyan erős görcseim voltak, hogy muszáj volt bevinni a kórházba. Az a poén, hogy a kórházból úgy küldtek haza, hogy minden OK, a háziorvosom mondta, hogy van egy kis epekövem. Ahhoz képest, hogy elég kicsi, majd bele halok néha, úgy fáj. Szóval nem értem ezt a hozzáállást.

10. 1e958693ca (válaszként erre: 7. - Ani2)
2008. okt. 17. 17:10

Vesegörcsös fájdalom általában lefelé sugárzik (derék, has azonos oldala, comb belső fele, nagyajkak), és nincs összefüggésben az étkezéssel.

Epekő miatti fájdalom általában jobb bordaív alatti fájdalom, ami kisugározhat a gyomorgödörbe, illetve felfelé, hátba, mellkasba, és általában étkezéssel összefüggően jelentkezik. Persze nem mindegyik a "nagykönyv" szerint viselkedik.

Refluxnál inkább égető-maró-szúró jellegű a fájdalom, a különböző köveknél meg egyértelműen görcsös fájdalomról van szó.

9. Ani2
2008. okt. 16. 15:01
Nem gondolom csak kérdeztem. Azért írtam h lehet a vesekövemtől is.
8. gpetra (válaszként erre: 7. - Ani2)
2008. okt. 16. 11:45
Miért gondolod, hogy epeköved van? Elég a reflux é a vesekő, sőt szerintem bőven sok is. A vesekő miatti fájdalom pedig kisugározhat a tested többi részébe is.
7. Ani2
2008. okt. 16. 11:25
Nekem is fáj a gyomorszájnál de nekem megáll. h refluxom van. Epekövem nincs vis remélem csak tegnap óta nagyon szúr a jobb oldalamon. bár azt is mondták h az lehet a vesétől is nekem meg vesekövem van. Ugyh. lehet h "csak" az.
6. gpetra (válaszként erre: 5. - Ani2)
2008. okt. 16. 11:16

Nekem a gyomorszájam fájt iszonyatosan.


Szerintem orvosa válogatja. Kérdés, hogy mi a nagyobb probléma. Nekem elég probléma volt a rosszullét és a nem alvás, meg persze maga a tudat, hogy van az epehólyagomban valami, ami nagyon nem oda való.

5. Ani2
2008. okt. 16. 10:57
Az epekő okoz jobb oldali gyomor szúrást? Ha nagyobb prob. nem okoz a kő akkor nem is távolítják el?
2008. okt. 16. 09:30
Nekem is 2 cm-es van. sokszor szó szerint minden bajom, a hasfelpuffadással meg szinte már együtt élek, mert nagyon sűrűn előfordul. Sajnos!
2008. okt. 16. 09:23
Természetesen. Nekem is szokott, hasmenést is, hányingert is. De még epegörcsöm nem volt, az elég durva.
2008. okt. 16. 09:13
Az epekőnek nagyon sokféle tünete van/lehet, személyfüggő. Nálam nem is gyanakodtak rá, annyira nem voltak jellemzőek a tüneteim.
2008. okt. 16. 09:10
Ha van valakinek egy 2 cm -es epeköve az okozhat hasfelpuffadást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook