Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki tartozik neked és egymás között papírotok is van, akkor behajtható valahogy? fórum

Ha valaki tartozik neked és egymás között papírotok is van, akkor behajtható valahogy? (tudásbázis kérdés)

23. Zoé5
2015. nov. 20. 21:15
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom szép szóval aztán majd durvábban! :)
22. kristo_f (válaszként erre: 20. - Feketehó)
2015. nov. 16. 12:47

Ebben az állandó változó világban, leragadtam a réginél

De Gugli a barátom :)

21. feketehó (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2015. nov. 16. 12:28

Azért felesleges a bíróságot igénybe venni, mert a tárgyalás évekig tarthat. Ha az adóst el is ítélik, a pénzt nem hajtják be rajta, csupán egy bírósági végzés, hogy a hitelezőnek visszajár a zseton.

A hitelező kezdheti a tortujáját az általam már leírt módon, a végrehajtónál. Tehát a bíróság felesleges hercehurca, ítéletet hoz, de végre nem hajt. Az adóspapír is ér annyit, ebben az esetben, mint a bírósági ítélet. Mindkettőnél be kell hajtatni

20. feketehó (válaszként erre: 19. - Kristo_f)
2015. nov. 16. 12:22
Bizony így van, éppen akartam szólni az előző bejegyzésedhez, hogy már más van érvényben.
19. kristo_f (válaszként erre: 18. - Kristo_f)
2015. nov. 16. 11:37

Tévedtem!

Az ujabb fizetési felszólitás nem szakitja meg az elévülést az új PTK szerint

"Az új Ptk. már „szigorúbban” ítéli meg, hogy mivel lehet a követelések elévülését megszakítani.

Erre a fizetési felszólítás már nem elegendő, helyette lehetőségként a tartozás elismerése, az egyezség, vagy a kötelezettség módosítása, a követelés bírósági eljárásban történő érvényesítése, vagy csődeljárásban történő bejelentése áll a hitelezők rendelkezésére."

18. kristo_f (válaszként erre: 7. - Zoé5)
2015. nov. 16. 11:33

Az elévülés akkor kezdődik, amikor a követelés esedékessé vált, tehát a visszafizetés dátumátol

Ha közben papiron volt felszólitás hogy fizessen, az meghosszabbitja az elévülést, magyarul ujrakezdődik az 5 év

17. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Zoé5)
2015. nov. 16. 08:00

Ha mindezek a személyi adatok rajta vannak + tanúk aláírása, akkor az már elég. Menj be a legközelebbi bíróságra = minden héten 1 nap van ingyenes jogi tanácsadás, ott megmutatod, megmondják milyen kísérő-levéllel, egyéb akármivel felszerelve, postai úton-e, vagy beadhatod személyesen is... és már indulhat is!!!


Max. beszélj az illetővel, kérjen most kölcsön mástól = ezek után tartozzon másnak, neked szükséged van a saját pénzedre, nem tudsz tovább várni!!!

16. simple (válaszként erre: 12. - Feketehó)
2015. nov. 15. 20:07
Így van. A levelet a bejelentett címére kell küldeni, ha nem veszi át akkor így járt.
15. Zoé5
2015. nov. 15. 19:11
Én nem hagyom annyiban!Ezt megfogadtam ha nem is kapom vissza a pénzemet akkor megf.... ahogy tudom.Elegem van már a tróger emberekből!De jókat tanácsoltatok!Egy próbát megér!!! Amúgy 2 tanúval lett aláírva igen az adószáma ugyan nem de cím anyja neve szül idő hely és szem.szám az szerepel rajta.Nem hoiszem el,hogy nincs mit tenni és az ilyen szemetek megússzák...
14. feketehó (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2015. nov. 15. 18:59
Nem bírósághoz kell fordulni, az hosszú és nem is mindig hatásos.
13. dd4fac34d4 (válaszként erre: 10. - Feketehó)
2015. nov. 15. 18:59
Tértivevényest kell küldeni, mert azon van visszaigazolás (vagy nincs, de az is bizonyító) az átvételről.
12. feketehó (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2015. nov. 15. 18:58

Az ügy szempontjából nem mérvadó. Oda kell küldeni a levelet, ahol a bejelentett lakcíme van.

Ha nem tartózkodik ott, kórházban van, külföldön stb. az adós dolga (nem mindig jó ez) de ha a levelet nem veszi át bármi okból is, így járt.

2015. nov. 15. 18:55

Azt a darab papírt csak akkor fogadja be a bíróság tárgyi bizonyítékként, ha mindkét fél nem csak a lakcímét, de minimum az adóazonosító számát is rávéste.

És ezen kívül 2 tanú is aláírta, és ugyanúgy az ő személyes adatai, lakcím, adóazonosító szám, stb. stb.

Ha 2 tanú aláírása nincs rajta, akkor az egész nem ér semmit a bíróság szemszögéből, és ettől kezdve az egész bírósági herce-hurca lehet, hogy egy nagy bukta lesz!!!

10. feketehó (válaszként erre: 7. - Zoé5)
2015. nov. 15. 18:55

Írj egy ajánlott levelet az adósnak.


Várj két hetet, ha nem reagál eddig, be kell menned egy közjegyzőhöz irodába.


Vidd az ajánlott, vagy tértivevényes leveledről az igazolást, valamint a tartozásról írt papírt.


Írnak egy felszólító levelet, ha nem veszi át, nem reagál x időn belül, kiadják behajtásra. Akár a lakására is ráterhelhetik az adósnak.


Természetesen a felmerülő költségekkel együtt hajtják be.

9. dd4fac34d4 (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2015. nov. 15. 18:54

Fogalmam sincs, mi a kérdésedre a válasz! Az én adósom sem ott lakik, ahol hivatalosan be van jelentve. Hivatalos munkahelye sincs stb.

Én lemondtam a pénzről, nem idegesítem magam. Mert ha kitör rajtam a felháborodás, a levegőm is elfogy, olyan dühös leszek!

2015. nov. 15. 18:47
És ha mondjuk az illető nem lakik ott a lakcímkártya szerinti helyen az ügyvéd akkor is megtalálja?Vagy ez a rendőrség hatásköre inkább?
7. Zoé5 (válaszként erre: 6. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 15. 18:46
Huhh köszönöm!ASzért ez marha jó.Ha mondjuk 100.000rel taroznak akkor lehet,hogy vársz úgy 5-6 hónapot mire lezongorázod és még neked kerűl úgy 40-50 ezredbe.Marha jó törvények vannak azért.
2015. nov. 15. 18:41

Amennyire én tudom, az ilyen követelések is 5 év alatt évülnek el.

Mivel hasonló gondom van, nekem valaki így írta le a jogi lehetőséget:

Ha fizetési meghagyást szeretnél, akkor valószínűleg 10-20 ezer forintodba fog kerülni alaphangon. Közjegyzői munkadíj+illeték. Ha ez meg van, akkor a közjegyző kiküldi a fizetési meghagyást. Ha nem élnek ellentmondással, akkor sem biztos hogy a pénzednél vagy, csak annyit jelent, hogy elismeri a kötelezett az adósságot. Ha jó fej fizet, ha nem...nos akkor mehetsz a jogerőre emelkedett követeléseddel a végrehajtóhoz. Itt ismét munkadíj és illeték van...és ha tudja, behajtja a pénzeidet. Ha nem...akkor ismét ott vagy ahonnan elindultál. De amire eddig eljutsz, addig be kell ruháznod kemény tízezreket.

Vannak persze magáncégek is, ha beírod a keresőbe, hogy "magánkövetelés behajtása", akkor találsz ilyeneket, de nem tudom, ezek mennyire megbízhatóak.

5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2015. nov. 15. 18:36
Ja..be...hivatalos es nem hivatalos uton egyarant.
2015. nov. 15. 18:25
Gondolom akkor ez évek is lehetnek... Mi a teendő?Nem évűl el x idő múlva?
2015. nov. 15. 18:23
persze bírósági úton
2015. nov. 15. 18:22
Hozzáértő segítségét is szívesen fogadnám:)
2015. nov. 15. 18:21
Ha valaki tartozik neked és egymás között papírotok is van akkor behajtható valahogy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook