Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki Leiden Homozigóta mutáns, kell gyógyszert szednie? fórum

Ha valaki Leiden Homozigóta mutáns, kell gyógyszert szednie? (tudásbázis kérdés)


10. bibity (válaszként erre: 9. - Ekka)
2015. márc. 25. 16:28
Hány éves a tesód? Túlsúlyos? Vérnyomása, egyéb betegségei vannak? Férfi, nő? Jó esetben, a háziorvos ezeket ismeri, és ezek ismeretében dönt, hogy tesódnál a vérhígító előnye nagyobb, vagy a kockázata. Mi ezeket a részleteket nem ismerjük. Viszont, több szem többet lát, tényleg jó, ha felkeres egy hematológust.
9. Ekka (válaszként erre: 8. - Bodasz)
2015. márc. 25. 15:41

Nem tudom, hogy volt pontosan telefonon beszeltünk, azt tudom, hogy a dokinő azt mondta, hogy sok betegének ez a betegsége, és hematológusi zárójelentéseken egyértelmű a gyógyszerek szedesének az elindítása.

..mert nagy a kockázati tényező.

2015. márc. 25. 15:16

Szia Ekka!

Rákerestem mi is az angiológus.Ő az erekkel és betegségeivel foglalkozik,biztosan sokat tudnak más szakterületekkel kapcsolatban is ,de én azt javaslom,hogy egy hematológust keressen fel.Ők értenek a vérrel kapcsolatos megbetegedésekhez.

Sajnos aki nem orvos rá van utalva az orvosok tanácsaira,javaslataira;de azért dühítő,hogy egy háziorvos maga ad olyan "utasítást",vagy legalábbis megilyeszti a pácienst, ami alapján elég kemény gyógyszer fogyasztása mellett dönt.

7. Ekka (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2015. márc. 25. 14:38

Angiológus mondta.

Tesóm dr-a (házidr.) azt tanácsolta, hogy gyógyszerezzen.

Tesóm meg belement, mert azt mondta a dr-nő, hogy 80-100! szorosra fogozza a trombózis hajlamot, ne kockáztasson.

2015. márc. 25. 12:09

Trombózis megelőzésére nem csak syncumar létezik. De azt, hogy melyik miért jó és hogy működik nem tudom. Azt tudja az orvos. Van olyan gyógyszer, ahol elég az éves vérvétel, nincs tiltólista és foghúzás előtt nem kell abbahagyni a szedését.

A kérdezőnek azt mondta orvos, hogy nem kell az akkor biztos úgyis van, de ha véletlenül azt mondaná, hogy kell én biztos beszedném, mert inkább gyógyszer életem végéig, mint egy agyi infarktus.

2015. márc. 25. 11:32

Azt olvastam, hogy a trombózis kockázata lényegesen magasabb ilyen esetben. Az pedig a véralvadási probléma miatt alakul ki. Ezért vagy a táplálkozással viszi be valaki a vérhígító táplálékot vagy gyógyszert kap. A gyógyszerrel az a baj, hogy egy egész életen át kell szedni és rengeteg élelmiszer van mellette tiltólistán. Olyanok amelyek a vért hígítják. Arról nem is beszélve, hogy megnőhet vele a vérzékenység, ami akár egy sima foghúzást is megnehezíthet.

Szóval azt tanácsolom, ne akarjon gyógyszert (Syncumar) szedni, hanem keressen egy dietetikust aki segíthet vagy nézzen utána milyen élelmiszerek segítik elő a vér természetes hígulását.

4. eandi78 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2015. márc. 25. 11:31
Hematológus mondta, hogy nem kell gyógyszer? Amíg nincs trombózis nem nagyon adnak semmit. De legtöbb esetben csak trombózist követően derül ki leiden.
2015. márc. 25. 10:22
Bár nem homozigóta vagyok, de leidenes. Nekem sem kell megelőző gyógyszer. Terhesség alatt kell szúrni amit kell és kész.
2. Ekka
2015. márc. 25. 09:37

Nálam ez nem kérdés, de tesómnál is elvégezték ezt a vizsgálatot.

Az egyik orvos szerint bár 80% -os a kockázat nem kell gyógyszeres kezelés, mert TE esemény nem volt, még a háziorvos szerint kell a megelőzés, nem ártana gyógyszer.. Na, ilyenkor mi van?

1. Ekka
2015. márc. 25. 09:34
Ha valaki Leiden: homozygota mutáns, kell gyógyszert szednie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook