Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki kulfoldon dolgozik, par ev mulva otthon az APEH vagy barki megkerdezheti, hogy honnan van penze? fórum

Ha valaki kulfoldon dolgozik, par ev mulva otthon az APEH vagy barki megkerdezheti, hogy honnan van penze? (tudásbázis kérdés)

29. simple (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2009. dec. 17. 09:34
Például fizetési papírral, amit minden hónapban megkapsz. Illetve év végén kapsz egy munkáltatói igazolást az éves jövedelmedről, ami alapján majd megcsinálod az adóbevallásodat. Ja és persze a munkaszerződéseddel.
28. simple (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2009. dec. 17. 09:31
Ha bizonyítani tudod, hogy külföldön kerestél annyi pénzt, amiből meg tudtad venni a lakást, és kint le is adóztál utána, nem lesz több kérdésük. Persze az illetéket meg miegymást nem tudom miket azt itthon kell majd befizetned.
2009. dec. 17. 08:45
az APEH bármikor megkérdezheti és ez így helyes
26. emagdi (válaszként erre: 24. - Ujlany)
2008. máj. 10. 19:38

de amúgy igazad van, ha tudod igazolni a jövedelmed, akkor nincs gond, ha szétvizsgálnak akkor sem...

csak ugye ha nincs papírja valakinek, akkor azért az kellemetlen lehet, ha apeh kérdezősködni kezd esetleg az ingatlanvásárlás kapcsán :(

25. emagdi (válaszként erre: 24. - Ujlany)
2008. máj. 10. 19:37
de öt éve még nem volt divat az apehnél a vagyonvizsgálat :)))
24. ujlany (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. máj. 10. 18:17

szia! En is kulfoldon dolgozom (nincs is jovedelmem Mo-on, sot az orszagbol is kijelentkeztem hivatalosan) 5 eve vettem otthon egy lakast keszpenzre. Senki nem kerdezte meg, hogy honnan van a penz. Ugyanannyi adot (illeteket???) kellett csak befizetnem, mint egy Mo-on elo magyar allampolgarnak.

Persze evente kitoltok adobevallast kulfoldon, igy igazolni tudom, hogy legalis jovedelembol vettem.

Egyebkent bizonyos esetekben letezik kettos adoztatas a megszerzett jovedelem utan, de az olyan konstrukciorol altalaban mar elore hall az ember es kikeruli. :-)

2008. ápr. 11. 20:39

kérjél egy jövedelemigazolást, itt szoktak adni ilyet, az adóbevallás kitöltése céljából pl, amikor otthagyod a mnkahelyed, kell adjanak valami ilyesmit, legalábbis itt, mivel havonta vonnak le adókat, és azon tételesen szerepel, mikor hova mennyit. Érdeklődj meg.

Amúgy, igten, az itteni adóbevallásban szerepeltetni kell a külföldön szerzett jövedelmet, Szja tv. pontosan leírja az eseteket...

22. andix (válaszként erre: 21. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 20:38
A párom most jött haza külföldről,most veszünk mi lakást.Neki volt kint adóbevallása meg papírja és így tudjuk igazolni honnan van a pénz.Ha kint bevagy jelentve akkor kell hogy kapj papírt amivel bizonyítod hogy legális úton van a pénzed.Nem minden esetben megy az APEH vizsgálódni csak véletlen és persze ha vannak irigyeid.
2008. ápr. 11. 20:21

Csak azert nincs papir az keresetrol, mert fel sem merul itt, hogy az valakinek fontos lehet, illetve barmilyen okbol szuksege lehet ra.

Ezert nincs.

20. Kolibri (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2008. ápr. 11. 20:20
Ez az egy tuti, hogy nem gond, illetve legalis munka. Iskolaban, munkaengedellyel es folyamatos tartozkodasi engedellyel, ami munkahoz kotott. Ez egy egesz mas rendszeru orszag, ezert nincs semmi ilyesmi. Irtam privit, konkretabb infoval.
19. emagdi (válaszként erre: 17. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 20:17

hát, azért én a helyedben elkezdenék aggódni a jövedelem legalitása kérdésében, ha nem volt papír a kapott pénzről:)))

izé... nem tudom milyen helyen dolgoztál, de a kifizetett jövedelmekről, levont dolgokról mindenhol van papír az aztán tutifix. :)

18. emagdi (válaszként erre: 16. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 20:15

szia! én csak nagy vonalakban vagyok képben, de nem ezzel foglalkozom, és nem szívesen mondanék félinformációt, vagy hülyeséget.

az a helyzet, hogy ez azért nem teljesen egyszerű dolog, hogy hol adózol, és főleg ha sok pénzről van szó, akkor én a helyedben megkérdeznék egy olyan adószakértőt, aki ért a külföldön szerzett jövedelmek adózásához. (bár nyilván ennek is van költsége, de egészen biztosan jóval kevesebb, mintha utólag jól megvágna titeket az apeh, mert nem jól csináltatok valamit.)

2008. ápr. 11. 20:10
Ja, nem fejeztem be a mondatot. Olyan dolog nincs, hogy en nem igazan kapok papirt arrol, hogy itt mennyi penzt kapok...
2008. ápr. 11. 20:09

Emagdi!


Hjaj, most akkor emesztek! Nalunk nincs itt ilyen dolog. Te akkor jartas vagy ebben a dologban? Mert akkor irnek egy privit, ha nem gond es ott bovebben kifejtenem.

15. emagdi (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 20:03

szerintem nem "hülyeségen agyalsz", ez tök fontos, hogy utánanézz, hogy a külföldön szerzett jövedelmed leadóztad-e, illetve hogy jól adóztad-e le.


azért nem mindegy ám, hogy ausztriában, vagy kenyában dolgoztál...

14. emagdi (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 19:59

Igen, a vagyonosodási vizsgálat csak a "szerencsés kiválasztottaknál" történik meg.

Mondjuk akkor nagy eséllyel ki fog szúrni az apeh, ha mondjuk minimálbér után adóztál évekig, aztán hirtelen százmilliós ingatlant vásárolsz. (ez persze kissé végletes, de érted mire gondolok)


a jövedelmed, és azt, hogy leadóztad külföldön úgy igazolod, ahogyan itthon is. adóbevallással, és a befizetett adóval. (ezt gondolom külföldön is a munkáltatód automatikusan levonta, talán a bevallásodat is megcsinálta, gondolom). azért furi, hogy ennek nem előtte néztetek utána, mert azért nem automatikus, hogy kinek milyen esetekben és hol és hogyan kell adóznia. (függ attól, hogy az adott országnak van-e kettős adóztatást elkerülő egyezménye Mo-al, illetve hogy mennyi időt töltöttél el külföldön, stb. azért ezt így pár sorban elég nehezen lehetne összefoglalni:)))


mindenesetre: ha legálisan szerezted a jövedelmed külföldön, és azt a jogszabályoknak megfelelően le is adóztad, akkor ez ugyanúgy igazoltan megszerzett és leadózott jövedelem, mintha itthon kerested volna.

13. Kolibri (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 11. 19:57
Na, ezt nem is hallottam eddig meg! Ha ez elmarad, akkor mi van? Es ha ezt megtennem, akkor nem kellene ilyen hulyesegeken agyalnom?
12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 19:54
Elviekben kelellene itthon rendes szja bevallást beadni,amiben beírod a külföldön már adózott jövedelmet.újra adózni nem kell utánna,csak beirni mennyit kerestél vagy keresett az illető ...
11. Kolibri (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2008. ápr. 11. 19:51
Mivel kell bizonyitani? A munkaltato ir errol egy papirt? Vagy micsudi?
2008. ápr. 11. 19:50

koszi mindenkinek!


Emagdi!

Mi az, hogy kivalasztanak vagyonosodasi vizsgalatra? Ugy ertem ez szuroproba szeruen megy? Ez az ember eleteben barmikor megtortenhet?


Persze, legalisan keresem a penzt, csak nem tudom, hogyan mennek ezek a dolgok.


Meg egy hulye kerdes! Hogyan lehet ezt hivatalosan bizonyitani?

9. cukilany (válaszként erre: 6. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 19:46
Tudni kell bizonyítani a pénz származását, vagyis ha hivatalosan is tudod bizonyítani, h te ezt a pénzt megkerested, akkor nincs gáz, téma vagy sem, kit érdekel, megkerested, ott leadoztad!
2008. ápr. 11. 19:44

a külföldön adózott jövedelmed után nem kell ismét szja-t fizetned itthon. (persze ez azért ennél bonyolultabb, függ attól, hogy mennyi időt dolgozol külföldön, illetve melyik országban, stb).


ha legálisan kerested kint a pénzt, és le is adóztad, arról ugyanúgy lesz igazolásod mint amikor itthon adózod le a jövedelmed. tehát ha ingatlant vásárolsz, és kiválasztanak vagyonosodási vizsgálatra (gondolom erre vonatkozott a kérdésed) akkor tudod igazolni honnan van a zsák zseton:)

persze ha illegálisan dolgoztál, és nem adóztad le a jövedelmed, akkor az ugyanúgy gondot jelenthet egy vagyonvizsgálatnál, mintha itthon lenne nem igazolható eredetű (nem adózott) vagyonod.


amúgy meg nyilván illetéket kell fizetni a megszerzett ingatlan után, ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen pénzből vetted az ingatlant.

7. cukilany (válaszként erre: 5. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 19:44
Nem tudom fejből sajnos, de egy párat, nem olyan sokat... hátha valaki most vett lakást és pontosan tudja, és olvassa a fórumot... vagy írj ki erre is egy témát!
2008. ápr. 11. 19:43

Koszi a valaszokat!

Egyebkent nem tema a kulfoldon keresett penz az adohivatalban, csak ha ilyen nagy osszeget akar valaki koletni?

5. Kolibri (válaszként erre: 4. - Cukilany)
2008. ápr. 11. 19:42
Mennyit kell adozni? Ugy ertem hany szazalekot?
4. cukilany (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. ápr. 11. 19:37
Ha veszel lakást, úgy tudom adózni kell, mint amikor kocsit veszel, akkor is... nem tartom logikusnak, mert a már leadózott jövedelmemből szerzek vagyont, amit vagyonszerzési adóval megterhelik, de ez van... sajnos
2008. ápr. 11. 19:37
Tedd el az igazolásokat, hogy leadóztad a pénzt!
2008. ápr. 11. 19:35
... megkerdezheti, hogy honnan van penze? Vagy ha az adott orszagban egyszer mar adozott az illeto, akkor otthon is megadoztathatjak? Vagy hogyan van ez?
2008. ápr. 11. 19:33
Ha valaki kulfoldon dolgozik, aztan par ev mulva otthon lakast vasarolna, akkor az APEH vagy barki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook