Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki csak háromévente megy méhnyakrák szűrésre, három év alatt p2-es citó eredmény rosszabbodhat? fórum

Ha valaki csak háromévente megy méhnyakrák szűrésre, három év alatt p2-es citó eredmény rosszabbodhat? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 31. 15:26
Hát én minden évben megyek,és nekem sosem mondták,hogy fizetni kéne,mert nem támogatják.Nekem eddig is mindig elmondták,évente kell ismételni a szűrést.Az ördög soha sem alszik,jobb időben észrevenni,ha van valami baj.
2011. okt. 29. 22:14

Én májusban P2 voltam, és Októberben p4.

Aztán konizációval igazolt méhnyakrákos. Ez 6 éve volt. Azóta P2.Én a családi előzmények miatt jártam félévente.


A nagynénémet a mult héten temettük. Ő sem járt nőgyogyihoz rendszeresen.Pedig én mondtam neki, hogy élő példa vagyok. És a méhnyakrák vitte el.


Azt is mondják, hogy a labor miatt, és a helytelen, vagy nem úgy sikerült mintavétel épp nem jól rögzített kenet, miatt is nem vehetnek észre egy kezdődő elváltozást. Aztán 2*3 év mulva pedig már komoly a gond.

2008. nov. 25. 10:25
Én is jártam 3 havonta,eleinte.Tudom ez az ember felelősége,hogy évente járjon szűrővizsgálatra,de sajnos ez nekem nem adatott meg mivel én is sokat beteg voltam +a nagymamámat kellett ápolnom aki ágyhoz kötött volt,közbe a kislányom került kórházba ugy hogy nekem ezeket előbb ki kellett hevernem lelkileg és testileg is.Csütörtökön minden kiderül,ha jó ha rossz kösz hogy írtatok.
2008. nov. 25. 10:12
Én minden évben megyek és eddig egyszer sem kellett fizetnem érte, pedig én is hallottam, hogy csak 3 évente állja a TB...
2008. nov. 24. 19:17
Egy évente feltétlen el kell emnni szűrésre,mert a p2-es eredmény is leromolhatt fél év alatt is,nem hogy 3 év alatt.Erről viszont nem hallottam, hogy csak 3 évente ingyenes a szűrés.
2008. nov. 24. 18:29
Én már olyat is hallottam, hogy valakinek januárban p2-es volt az eredménye, fél év múlva p4!!! Panaszai voltak, azért csinálták meg nála újra a szűrést. Azt viszont nem tudom azóta mi lett vele.
2008. nov. 24. 18:27
kezdjük ott hogy miért 3 évente jár??? mikor évente kell menni??ha ennyire aggódik az egészségéért, akkor minek vár 3 évet arra hogy elmenjen nődokihoz??? kicsit fura
2008. nov. 24. 17:47

Igen rosszabbodhat!

Én mindig évente jártam,és lett rosszabb eredményem p2-nél egy év múlva is....és p4-es is volt már...akkor volt egy műtétem,és azóta minden rendben,újra p2-es!

Érdemes elmenni évente,én akkor eléggé beparáztam...

2008. nov. 24. 17:46
Persze hogy rosszabbodhat, pl. p3-ra, amit már kezelni kell. Már csak a magam megnyugtatása miatt is elmegyek évente. Mindenkinek így kellene!
10. gpetra (válaszként erre: 5. - C42a13b98c)
2008. nov. 24. 16:29
Ezt szerintem orvosa válogatja. Nekem eddig mindig megcsinálták szó nélkül.
2008. nov. 24. 16:28
Én bizony elmegyek évente. Van olyan ismerősöm, akinek fél év alatt lett a tökéletes eredményéből nagyon rossz eredmény. HPV-je volt.
8. c42a13b98c (válaszként erre: 7. - Böbe83)
2008. nov. 24. 16:19
jah, és akkor ez még nem is a legdurvább és legembertelenebb rendszer a világon állítólag...
7. böbe83 (válaszként erre: 5. - C42a13b98c)
2008. nov. 24. 16:05

pedig nem ezen kéne spórolni, mert valszeg egy ember kezelése többe kerül, mint 10 ezer szűrése. az emberi oldaláról nem is beszélve.

ezért vagyok kész, hogy mi az a teljesítményvolumen korlát. ennél nagyobb hülyeséget még életemben nem hallottam ááá

jó kis eü rendszerünk van...

6. a1baa7edcc (válaszként erre: 5. - C42a13b98c)
2008. nov. 24. 15:46
Ugy fest ezen is sporolnak. Nalunk joval reszletesebb kiertekelest adnak a kenetrol, mint P1,2,3.. es meg a tokeletes kenetre (nekem az szokott lenni) is azt javasolja a doki, hogy 1 ev mulva ujra.
5. c42a13b98c (válaszként erre: 3. - Böbe83)
2008. nov. 24. 15:41
Én évente járok, de csak azért, mert volt korábban P3-mam(egyszerű fertőzés miatt). A múltkor asszem a húgommal mentünk és neki azt mondta a doki, hogy hát most volt 1 éve, úgyhogy nem csinál, mivel nem volt neki rossz még sose, és így nem fizeti a TB. Igaz, ez a vizitdíjas időkben volt, lehet, hogy azóta megint fizetik évente...
2008. nov. 24. 15:37
Mindenkinek a sajat dolga, hogy hany evente jar, de 3 ev alatt is tortenhet barmi.
3. böbe83 (válaszként erre: 2. - C42a13b98c)
2008. nov. 24. 15:36

Azért annyira gyors nincs a hpv hatása, azért lehet a szűrés jó megelőzés.

szerintem érdemes elmenni évente.

2008. nov. 24. 15:25

Háromévente kell. Azt mondta a dokim, hogy azért mondják, hogy évente, mert így talán 3évente el is megyünk.:-)

Legutóbb pedig azt mondta, hogy a TB nem is támogatja már az évenkénti szűrést, csak azoknak, akiknek a kórelőzményében volt P3 vagy rosszabb.


A P2 egyébként normális, a P3 lehet fertőzés/méhszájseb/kezdődő méhnyakrák. Ilyenkor levelet kapsz, visszamész, adnak vmit fertőzésre és ha a kontroll jó, akkor vaklárma volt.

A P4 és P5, ami biztosan rosszat jelent.

Elhanyagolt P3-ból simán lehet baj, de hogy a P2 rosszabbodhat-e 3 év alatt? Persze, egy pillanat alatt lehet belőle P3, ha elkapsz vmit. Ha HPV-t, akkor 3 év alatt nagyon eldurvulhat, de akkor talán az egy év is kevés lenne...

2008. nov. 24. 15:19
Mit gondoltok arról ha valaki csak háromévente megy méhnyakrák szűrésre?Három év alatt p2-es citó eredmény rosszabodhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook