Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valahova több mint 40%-os csökkent munkaképsségűeket keresnek, az lehet nehéz munka? fórum

Ha valahova több mint 40%-os csökkent munkaképsségűeket keresnek, az lehet nehéz munka? (beszélgetős fórum)


10. Ncilány (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2012. júl. 19. 12:29

Munkaügyin keresztül mehettem volna tanfolyamra.

Én is csak az alkalmasságig jutottam.

2012. máj. 31. 14:09

Én anno egy elektronikai cégnél dolgoztam mint raktáros és anyag kihordó. A gyártósoron megannyi ember robot módjára dolgozott. 2 féle munkakör van a gyártósoron bár az sem mindegy mit gyártanak.

Vagy ülö munka ahol az apró alkatrészeket kell össze rakni behelyezni, vagy átnézni az elkészült darabokat, vagy pedig állva kell beszerelni.. esetleg csomagolni.Borzasztóan monoton és fárasztó munka.

Azzal semmit nem veszítessz ha megkérded a céget pontosan milyen munkáról van szó.

8. 3532273647 (válaszként erre: 7. - Krilion)
2012. máj. 31. 12:05

Persze,3 évig rehab. járadékos voltam,4helyre közvetítettek ki(még ruhatárosnak se voltam alkalmas az üzemorvos szerint-szerintem simán,de nem az én szavam dönt).Volt olyan hely,ahova a mentorom mondta,hogy reménytelen,olyan is,hogy telefonált,hogy másnap menjek az összes papírommal...és nem.

Amióta visszatettek 52%-ra(7hónapja) én keresem(ismerős is bevitt volna),de nem tudok átmenni az orvosin-pedig hidd el szeretnék,egyedül vagyok a 13éves gyerekemmel,csak a rny van(tudom,nem így hívják már),ez ugye nem sok és ki tudja,meddig kapom még

7. Krilion (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2012. máj. 31. 11:58
Voltál már bent a munkaügyi központban? Létezik még egy olyan program, hogy TÁMOP 1.1.1 (vagy legalábbis tavaly még létezett) ez a program kifejezetten a megváltozott munkaképességűekre ad támogatást. Kérdezd meg ott, hátha van valami lehetőség, akár tanfolyamra, akár bértámogatásra. Mond meg az ügyintézőnek, hogy nagyon szeretnél dolgozni, néha nagyon hirtelen kell ember, mert kiadják az ukázt, hogy el kell költeni a pénzügyi keretet és olyankor egyik napról a másikra elő kell keresni a föld alól is egy embert, aki be tud és AKAR! állni dolgozni támogatással.
6. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Krilion)
2012. máj. 31. 11:53

Szia!

Engem nem érdekelne,dolgozni szeretnék,ők fizetnek,de nem vesznek sajnos fel sehova.

Az,hogy annyira vigyáznak rám,hogy csak dísznek vagyok,nem tudnám elviselni,de ahol eddig megfordultam,mindenhol dolgoznom is kellett volna.Az üzemorvosin nem jutottam túl

Ildi

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2012. máj. 31. 11:50

Szia Kriszti!


A gépsor melletti kényszeres testhelyzetet lehet nem bírnád, gondolom az a nehéz benne, nem a súly, és ha gépsor mellett dolgozik valaki, akkor lehet, hogy az időre is figyelni kell, hogy a következő munkafázist a másik kolléga időben eltudja kezdeni.

serleg egy próbát megérne, ha nem tudod végezni, hát abbahagyod. Sok sikert!

4. 3532273647 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2012. máj. 31. 11:50

Szia!

Nem mindegy,miből "jön össze" az a 40%..van olyan,aki terhelhető,olyan is,aki nem.

Szerintem jelentkezz,az ottani alkalmaságin úgyis megnézik a papírjaidat,és mondanak valamit

2012. máj. 31. 11:49

Szia:)

Az a rossz hírem van, hogy nem jótékonyságból keresik a csökkent munkaképességűeket a munkáltatók, hanem, mert teljesíteniük kell egy megadott kvótát, ami 20 emberenként 1 fő, ha nincs meg akkor elég nagy pénzt kell kifizetniük helyette...általában vagy ezért keresik az ilyen munkaerőt, vagy pedig támogatást kaphatnak rá a munkaügyi központtól.

2012. máj. 31. 11:48
Mért nem kérdezed meg a hirdetés feladóját hogy mi lenne a munka. Mi innen nem tudunk semmi biztosat mondani.
2012. máj. 31. 11:46

Sziasztok


Ismét,egy számomra nagyon fontos kérdésben kérem a véleményeteket.Én,egy Somogy megyei picike faluban lakom.Sajnos,nyitott gerinccel születtem,így az úgynevezett csökkent munkaképességűek táborába tartozom.Sajnos,itt a környéken nincs olyan munkahely ahol dolgozhatnék,mert nincs sem szociális foglalkoztató,sem olyan munkahely,ahová csökkent munkaképességűeket keresnek.Viszont,körülbelül 2 éve gyakran látok olyan álláshirdetéseket,ahol gyártósori összeszerelőket keresnek,általában 40% vagy annál nagyobb mértékű munkaképesség csökkenéssel.A környzetemben mindenki azt mondja,hogy ez nehéz munka.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy létezik e ez?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook