Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha úgy jellemeznél egy embert, hogy "EGYSZERŰ" akkor mire gondolsz? Mi / milyen viselkedés számít egyszerűnek? fórum

Ha úgy jellemeznél egy embert, hogy "EGYSZERŰ" akkor mire gondolsz? Mi / milyen viselkedés számít egyszerűnek? (tudásbázis kérdés)

1 2
26. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Hexike)
2012. dec. 13. 09:53

Szerintem a puritán ember egyszerű.

Aki egyszerű, az nem feltétlenül buta vagy ostoba, esetleg primitív.

Az egyszerű ember, az életvitelében egyszerű.

Nem kérkedő, nem hivalkodó, nem követi a trendet az élet különböző területein, legfeljebb szolidan.

Röviden megfogalmazva, az egyszerű ember nem a külsőségeknek él.

25. urbanszkyviki (válaszként erre: 11. - Trinitas)
2012. dec. 13. 09:53
Mintha csak a gondolataimat fogalmaztad volna meg! ;) :D
2012. dec. 13. 09:50
Egyszerű, letisztult, nyugodt vérmérsékletű....
23. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Hexike)
2012. dec. 13. 09:44
Ostoba.
22. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Tűzijáték!)
2012. dec. 13. 09:34
Vagy éppen tanult, intelligens, nem fennhéjazó... azaz szerény...
21. Bojszi
2012. dec. 13. 09:22
Valóban a szövegkörnyezet az nem mindegy. Lehet valaki "olyan kis helyes, egyszerű" vagy "egyszerű, mint a faék", ahogy előttem írták. Általában én negatív jelzőként használom.
2012. dec. 13. 09:19
Aki nem játsza túl magát, nem a pénz a lényeg nála..éli a normális kis életét, dolgozik, nem a nagyzolásról szól nála minden..Nem hinném, hogy ha valaki egyszerű embernek van titulálva, akkor az már buta, primitív is lenne. Egy egyszerű ember is lehet iskolázott..Én egyszerű embernek tartom magam és a férjemet is. Van főiskolánk, éljük a kis életünket, neveljük a gyerekeinket...ennyi.:-)
19. ágica... (válaszként erre: 1. - Hexike)
2012. dec. 13. 09:17

" Nincs nagyság ott, ahol nincs egyszerűség, jóság és igazság ."

(Lev Tolsztoj)

18. ágica... (válaszként erre: 16. - Virágh)
2012. dec. 13. 09:12

zizi, gyagyás, lüke, naiv, balgatag, oktalan, tökéletlen, oktondi, buta, ostoba, bugyuta, korlátolt, agyilag zokni, bumburnyák, tökfilkó, síkagyú, agyatlan, félnótás, süsü, pupák, sötét, dinka, flúgos, csacsi, balga, tökkelütött, féleszű, idióta, eszetlen, gügye, bolond, tyúkeszű, eszement, esze fogyott, dőre, fafej, gyökér, butus


Nincs közte, hogy egyszerű...most akkor mi a dörgés ?

17. ágica... (válaszként erre: 9. - 74f8c12b8e)
2012. dec. 13. 09:05

Sarkítva van, nem gondolom, hogy megállja a helyét az ostoba/primitív jelző az egyszerű emberre!

Többre értékelek olyan embert, aki elfogadóbb egyszerűbb lélek, mint a mai egoista mindenkin átgázoló, lekezelő véleményező intellektuális magasan a felhők között járó "okos embert!

Nem hiszem, hogy az egyszerű ember buta is!

2012. dec. 13. 09:02
együgyü
15. ágica... (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. dec. 13. 09:01
Nekem is mondták már, akkor primitív lennék?
14. Trinitas (válaszként erre: 10. - Szabokisandi)
2012. dec. 13. 08:59
Na, ez nagyon találó.. :)
13. ágica... (válaszként erre: 3. - Tűzijáték!)
2012. dec. 13. 08:58

Nem gondolom, hogy az egyszerű ember buta lenne. Csak megelégszik és boldog azzal amije van! A mai világban sokan megjátsszák magukat, igyekeznek barbik lenni, műköröm, műhaj, műszempilla, műmell és sorolhatnám.. Törni magukat, hogy mások legyenek, mint ami!



Jobb lenne ha bonyolult lennél? :D Én is egyszerű nő vagyok ! És örülök neki! Nekem is mondták már, nem vettem sértésnek !

12. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Hexike)
2012. dec. 13. 08:55

Fontos a szövegkörnyezet, valamint az, hogy ki mondja.


Az egyszerű jelentheti azt, hogy olyan, mint a faék. Ez így negatív. Butuska, könnyen kiszámítható, akár ezáltal megvezethető.

Jelentheti pozitív értelemben azt is, hogy a viselkedése, vagy a megjelenése nem kirívó/kihívó.

2012. dec. 13. 08:54

Nem bonyolítja túl az életét. Nem az egoja vezérli, így nem végzett magas iskolákat, nem akar nyomot hagyni a világban, nem fontos neki az önkifejezés. Ettől még hobbija lehet de csupán a kikapcsolódás miatt.

Egyszerűen fogalmaz, egyenes. Nem trendi.

Csinálja a dolgát és nem a máséval foglalkozik.


Talán egy egyszerű ember butának, unalmasnak hat.. akinek csak telik az élete és nem történik vele semmi kiugró.. de lehet épp sokkal értelmesebb így élni, mint ahogy mai emberek többsége, akik semmiben sem találnak kielégülésre és még a baráti összejöveteleken is az iphone-jukat nyomkodják.


Az egyszerű ember lehet boldogabb, mint aki túlbonyolítja az életét, folyton célokat kerget vagy a múlton rágódik.

2012. dec. 13. 08:54
Egyszerű ember? Szerintem az, aki inkább gyakorlatias, kevésbé lát a dolgok mögé, akinek meg kell mondani kerek perec, hogy mire gondolsz (ha akarod, hogy tudja), mert nem ért a célozgatásból. Nem vágyik semmi különlegesre, az alapvető dolgokra van csak igénye, amik főleg fizikai dolgok (étel, ital, meleg ruha, fedél a feje fölött). Teszi a dolgát, mástól is elvárja, de alapvetően elfogad mindenkit olyannak, amilyen. Számomra ez nem negatív.
9. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. dec. 13. 08:53
én az olyat ostobának,vagy primitívnek hívom:)
2012. dec. 13. 08:52
Aki pl elhisz minden közmondást,és azzal érvel,ha valamit csinál.
2012. dec. 13. 08:48
ostoba primitív emberre
2012. dec. 13. 08:45
Igen, de ne kérdezd, miért. :)
5. Hexike (válaszként erre: 3. - Tűzijáték!)
2012. dec. 13. 08:43
Szóval nálad ez negatív jelző.
2012. dec. 13. 08:43
Pontosabban mit értesz az egysezrű alatt? Eddig 4 embert kérdeztem meg, mind a négynek mást jelentett az egyszerű mint jelző. :)
2012. dec. 13. 08:42
Kevésbé intelligens, buta emberre használom ezt a szót.
2012. dec. 13. 08:41
Hát aki egyszerű, azt nevezem egyszerűnek. :)
2012. dec. 13. 08:40
Ha úgy jellemeznél egy embert, hogy "EGYSZERŰ" akkor mire gondolsz? Mi / milyen viselkedés számít egyszerűnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook