Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha tud valaki, segítsen! fórum

Ha tud valaki, segítsen! (beszélgetős fórum)


24. Crystall (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 15:21
Szia! Öszinte részvétem! Nagyon nehéz lehet most neked, láttam itt mindenféle hozzászólást, az emberek véleményét tiszteletben kell tartani én is csak a saját véleményem, élményeim tudom leirni. Én hiszek abban, hogy a lélek tovább él. Nagymamám, nagypapám és barátnöm (18 évesen) haltak meg akik közel álltak hozzám. Nagymamámról keveset álmodom viszont 1 évvel a halála után leküldte nekem a kisfiamat (lehet kinevettek de nálunk a családban minden haláleset utáni évben születik valaki) Ha álmodom velük, mind gyönyörüek, föleg a szemük szinte ragyog. Haláluk elött elbúcsúztak tölem (barátnöm kivételével, ö autóbalesetben hirtelen halt meg). Nagymamám mikor meghalt otthon megállt a falióra az én karórám pedig szüntelenül világitott. Szerintem ö azóta is vigyáz rám és a kisfiamra. Volt egy nagy autóbalesetem, szinte éreztem a jelenlétét, hogy nem lesz semmi baj. Késöbb mikor kiszedtek a roncsból megnéztem 8 fa mellett mentünk el centikre, de egyet sem érintettünk, igy túléltem. Késöbb kisfiam egy nagyon mély csatornába zuhant bele aminek ellopták a tetejét, késöbb azt mondta mielött lezuhant az aljára valaki elkapta igy horzsolásokkal megúszta. Szóval bizonyitani nem tudom, de érzem, a testük elment az van eltemetve de nem hagynak minket el a számunkra fontos emberek. Én úgy hiszem más dimenzióban "élnek tovább" mig reinkarnálódnak és erre valaki fogékonyabb valaki nem ezért nem tudja öket mindenki érzékelni. Ez a hit ad nekem eröt mert az nem lehet, hogy ennyi volt és nincs tovább!
2009. aug. 22. 12:37

Tudjátok, szerintem az a baj, hogy a mai társadalmunk elfelejtette a halotti kultuszt. Nem vagyunk felkészülve arra, hogy ha meghal valakink, akkor azt hogyan dolgozzuk fel. Ez nem "illik" a mai fogyasztói társadalom képébe.... Régen ez része volt az életnek. Ha valaki meghalt, akkor ezt a gyerekek elől sem titkolták, ott voltak a temetésen, és a toron is utána. A közösség együtt dolgozta fel, és a gyerekek is megtanulták feldolgozni és elfogadni...

Számomra egy a fontos! Ha valakim meghal, tudjak olyan pillanatokat felidézni, amitől ő boldog volt! Ha tudtam neki adni, akkor könnyebben el tudom engedni...

22. Szuszika (válaszként erre: 16. - 81f46d06d3)
2009. aug. 22. 12:17

Próbálj meg azokra a pillanatokra gondolni, amikor boldog volt, és amikor ez miattad volt! Próbáld meg magaddal megbeszélni, hogy te mindent megtettél, ami tőled telt, hogy boldog legyen veled! Néha megbántunk másokat, mi is emberek vagyunk! Ezért a hangsúly azon van: "ami tőlem telt"!

Nem az számít, hogy hányszor mégy a sírjához....!

21. 852308703c (válaszként erre: 20. - 81f46d06d3)
2009. aug. 22. 12:16
En is nagyon szerettem tatám a temetésen jöttem rá, hogy mennyire is december 24 halt meg meg 1 éve sincs hogy elment. Most is szeretem de a sirhoz nincs erőm elmenni.
20. 81f46d06d3 (válaszként erre: 17. - 852308703c)
2009. aug. 22. 12:14
A férjem egy évben egyszer megy ki a temetőbe az öccse sírjához, akkor is késő este. A testvére 8 éve halt meg, 22 éves volt, balesetet szenvedett. A férjem egyszer álmodott vele és nem is beszél róla, csak nagyon ritkán. Ő azt mondja, nem attól függ a szeretet, hányszor megyünk a temetőbe... és az ő szívébe sem láthat senki, hogy mennyire szerette az öccsét.
19. Bettyg
2009. aug. 22. 12:13

Egyet tudunk biztosan, hogy a halál után a testtel mi lesz...azt hogy mi történik a lélekkel, azt senki sem tudja...ezért nem szabad kijelenteni hogy nincs lélekvándorlás, hogy a halál után nincs semmi, hiszen nem tudjuk...

speciel én hiszek benne de nem mondom senkinek hogy te is hidd el, majd ő maga eldönti....

nekem így könnyebb....

18. biológus (válaszként erre: 17. - 852308703c)
2009. aug. 22. 12:13

Ezzel ugyanígy vagyok.

A legnagyobb vágyam, hogy visszajöjjön hozzám. És tudom, hogy vissza is jön! Sose hagyna egyedül ezen a világon...

2009. aug. 22. 12:09
Engem sem nyugtat meg ha latom rendezetten tatám sirját...a temetes után még a temetőbe sem mentem el...nem akarom én azt a nevet látni ott. Inkább remélem, hogy a lelke tovább él, ez jobban megnyugtat. Remélem, hogy viszont láthatom majd.
16. 81f46d06d3 (válaszként erre: 12. - Maruszja)
2009. aug. 22. 12:06

Én nem akarom hinni, hogy a lélek meghal. Nem halhat meg. Hová is tűnne? Nekem két éve halt meg az apám, nagyon szerettem és tiszteltem. Nem fogadom el soha, amíg élek, hogy ő most már egy marék hamu az urnában. Ugyan! Nem tudom, hol van, nem tudom, mi lett a lelkével, de hinni akarom, hogy tovább él valahol, mégha nincs is rá magyarázat. Én igazából nem tudok róla beszélni senkivel, hogy mi történt, ritkán álmodom vele és olyan, mintha bezártam volna a lelkem mélyére. De azt gondolom, ha van hited, akkor könnyebb... vagy legalábbis van mibe kapaszkodnod.

Én nem tudok "boldog lenni" attól, hogy látom, rendezett a sír, vannak rajta virágok, koszorúk. Én csak a nevét látom és ez mindannyiszor végtelen fájdalommal tölt el. Nagyon ritkán járok a temetőben. Nem hiszem, hogy ott van.

15. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 12:04
szia! őszinte részvétem. nekem 22 éves fiam halt meg, másfél éve.autóbalesetben. iszonyúan hiányzik. de érzem hogy itt van a szívemben.mindig érzem a jelenlétét, persze én nem hiszek a túlvilági dolgokban, egyszerűen ha rágondolok, megszakad a szívem annyira hiányzik, közbe meg melegség önti el a szívemet. mindig velem lesz.
2009. aug. 22. 12:02
Fogadd őszinte részvétem.sok okosat én se tudok neked írni.nehéz időszak elött álsz az biztos.beszélgess sokat azokkal akik közel állnak hozzád hátha egy kicsit könnyebb lesz.sírj akkor bátran mikor neked jól esik.hátha így könnyebb feldogozni a történteket szívből sajnálom.
13. Bettyg (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:59

hát, nehéz ilyenkor mit mondani....nekem tavaly halt meg az egyik barátom balesetben, 34 éves volt...nincs olyan nap, mikor ne jutna eszembe, felfoghatatlan és borzasztó...

nehezen lép túl az ember /ha egyáltalán túl tud lépni/, be kell rendezkedni egy olyan életre amelyben ő már nem szerepel...

most már, 1 év elteltével tudunk a közös barátainkkal beszélni róla úgy hogy nem sírunk....

hiányzik nagyon.....:(((

12. Maruszja (válaszként erre: 10. - 81f46d06d3)
2009. aug. 22. 11:59

Én vallásos sem vagyok, hinni sem tudok semmiféle ilyesmiben. Nem fog senki választ adni Neked a kérdésedre, mert senki sem tudja. A lélek is meghal az emberrel együtt.


Nekem az a megnyugvás, amikor látom, hogy a lányom sírja rendezett, szép virágok vannak rajta és ez egy kicsit boldogsággal önti el a szívemet.

Sajnos visszahozni nem lehet, csak elfogadni. Viszont nagyon sokat beszélünk róla a családban.

11. biológus (válaszként erre: 10. - 81f46d06d3)
2009. aug. 22. 11:58
Ez így igaz. Valaki csak hittel éli túl ezt. Ettől senkit se szabad megfosztani, mégha mások másképp is gondolják.
10. 81f46d06d3 (válaszként erre: 7. - Maruszja)
2009. aug. 22. 11:55
Csak a hitébe tud kapaszkodni, az lesz, ami majd átsegíti ezen a tragédián. Abban kell hinnie, amitől nyugodtabbnak, reménytelibbnek éli meg az életet mostantól. Nekem egy kedves barátnőm vesztette el néhány éve a 8 éves kisfiát hirtelen balesetben. Ő csak úgy tudott továbblépni, hogy hiszi, a lélek tovább él, a test hal "csak" meg. Mindannyian mások vagyunk. Vannak, akik a vallásba, mások misztikus (számomra misztikus) dolgokban hisznek. Ez nem lehet butaság. Én még nem tudom, miben higgyek. Arra várok, hogy valaki választ ad rá, hová tűnik a lélek a halál után...
9. Maruszja (válaszként erre: 6. - Szuszika)
2009. aug. 22. 11:52
Mindenben egyetértek Veled.
8. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:51
Nagyon sajnálom, ami veled történt. Sírj, amikor csak kell és ne zárkózz el más emberektől. Fogadd el a családod és a barátaid segítségét. Ha fájdalmas még, akkor hallgass mélyen, de ha jobb Neked, akkor beszélj, mesélj róla. Itt biztosan mindig figyelni fog valaki Rád!
7. Maruszja (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:51

Kedves Liz!

Fogadd őszinte részvétem. Nagyon sajnálom, ami Veled történt, azonban ne higgy semmiféle butaságban. Nincs sem lélekvándorlás, sem túlvilág, sem semmi. A halál után megszűnik minden. Csak bennünk él tovább a szeretett személy. 2,5 éve nekem a lányom halt meg, aki az egyetlen gyermekem volt. 1/2 évig minden áldott nap, ha esett, ha fújt kint voltam nála a temetőben. Ma már azonban csak hetente járok ki, vagy ha nagy meleg van sűrűbben a virágoknak friss vizet adni.

Az, hogy azt írod, hogy mintha ott lenne veled, azt csak Te érzed úgy, hiszen szeretted, gondolsz rá, ami természetes. De valójában nincs Veled - sajnos. Ne is higgy semmiféle butaságban.

2009. aug. 22. 11:50

Ilyenkor sok okosat nem tudok mondani.... :( Csak annyit, hogy én hogyan igyekszem feldolgozni, ha valaki, aki szerettem, elmegy. Ilyenkor elvonulok, előveszem az emlékeket, és hagyom hogy fájjon, és jól kisírom magam. Aztán arra próbálok koncentrálni, hogy mi volt a szép és jó, és arra, hogy mennyire jó, hogy ez megadatott nekem, és neki. Felidézem azokat a dolgokat, amikor ő is boldog volt, és megpróbálok örülni annak, hogy adhattam boldog pillanatokat neki, és ezzel ment el.

Egy fontos! Ilyenkor soha nem foglalkozom azzal, mi lehetett volna még....! Azt már soha nem fogom megtudni, és nem segíti azt, hogy el tudjam engedni! Mert előbb-utóbb el kell engedni....

5. biológus (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:46

Szia!

Fogadd őszinte részvétemet!

Azt gondolom, hogy van élet az élet után, s talán találkozol még vele egy újjászületésében.

Én is gyászolom a nagypapám már öt éve, abban reménykedem, hogy találkozunk még! Én őt szerettem a világon a legjobban. Mindig fájni fog egy kicsit a hiánya, de egy idő után könnyebb lesz, meglátod.

4. gonoszdi (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:46

Fogad öszínte részvétem.

Férjem halála után kb. 2-3 héttel megjelent álmomban,és azt mondta,hogy nyugodjak meg nemhalt meg,csak kilépett a beteg testből.Soha nem foglalkoztam azzal,hogy mitörténik,hogyha meghal valaki,tényleg van-e túlvilág. Ma már elhiszem,hogy létezik.Lehet nevetni rajtam,de aki még nem ment át azon amin én,az nemtudja ,hogy van túlvilág...

3. 852308703c (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:42

Nagyon sajnálom azt ami veled történt, én lélek vándorlásba hiszek, meg azt hogy a lelkek figyelnek minket és velünk maradnak amig szükségünk van rájuk majd tovább lépnek.

Sirj ahányszor csak kell, és beszélj hozzá én is szoktam tatámhoz és olyankor megnyugszom s kicsit enyhűl a hiánya.

sok erőt neked.

2. varga.nora (válaszként erre: 1. - Doloresz Líz)
2009. aug. 22. 11:39
Szia. Fogadd őszinte részvétemet!!! Sajnos én semmiféle okosságot nem tudok mondani ezzel kapcsolatban :-(
2009. aug. 22. 11:36
Sziasztok! Nagyon rossz dolog történt velem, és nem tudom,átvészelni.Augusztus 2-án meghalt a barátom. nagyon szerettem és ma is szeretem.iszonyúan hiányzik.érdekes, most csak 1 gyűrűt hordok, amit tőle kaptam, és nem álmodom vele,de mikor a másik is rajtam volt, akkor mintha ott lett volna velem. Szerintetk van élet az élet után? Eszméletlenűl hiányzik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook