Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha történik velem valami jó utána mindig jön valami rossz dolog.Ti is így vagytok vele?Miért van ez? fórum

Ha történik velem valami jó utána mindig jön valami rossz dolog.Ti is így vagytok vele?Miért van ez? (tudásbázis kérdés)

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Ae12cc5be5)
2008. okt. 22. 20:47
Megyünk vásárolni, csak tudjuk merre van és akkor feldobjuk a családi költségvetést, a mienket pedig le, na ugye, hogy jing és jang :))))
12. ae12cc5be5 (válaszként erre: 11. - 01c8755c79)
2008. okt. 22. 15:48

Számomra is, mi sem dúskálunk a pénzben, egyszerűen 2 gyerek mellett (úgy, hogy a párom állandóan dolgozik) nem kaptam munkát, ezért nyitottam (kölcsönből) egy kis 34 nm.-es turit.

De nagyon ari a hozzáállásod, igazán tetszik!

11. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Ae12cc5be5)
2008. okt. 22. 14:52

... velem ilyen nem fordulhat elő... nincs pénzem... nincs autóm... és lekönyveltetnem sincs mit. :o) Szóval minden rosszban, van valami jóóóó.... nekem. :o)


Tudom, hogy dühítő... és az 500 ezer Ft engem rendesen stresszelne... az számomra őrült nagy pénz.

10. ae12cc5be5 (válaszként erre: 9. - 01c8755c79)
2008. okt. 22. 14:49
Én azért nem tudok azon nevetni, hogy ellopják a pénzem, az autóm, vagy hogy az önkorm. megbűntet (jogtalanul!!!) 500ezer ft-ra, mert amíg be nem bizonyítom, és ki nem derül, hogy hibázott -e a könyvelőm, addig azért ez is 2 hét idegeskedés.
9. 01c8755c79 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2008. okt. 22. 14:46

... hjuj, akkor tudom, hogy a keleti filozófusok miatt van időnként rossz napom... :o) ... amikor annyira könnyen megy minden, és nagyon boldognak érzem magam, akkor bestresszelek amiatt, hogy tuti jön valami rossz....

... de szerencsére nagyon ritkán jön...

("Ami miatt ma idegeskedsz, azon holnap már nevetni fogsz... háááát miért nem nevetsz rajta már ma!".... ééés én igyekszem. ;))

2008. okt. 22. 14:35

Én mindig ezt érzem és így is van.Ha ér valami jo, vagy rátalálok valami jora,akkor kell,hogy jojjon valami rossz is,és ez így is lesz mindig.Valami olyan amit Katinkaboszi írt,meg van az egyensúly,hogy ne legyen minden annyira szép és annyira jo.

Csakhogy néha amikor már jo ideje csak rosszat kapsz akkor nem tudod ennyire jol látni az egyensúlyt,meg ennyire pozitívan.

Katinkaboszi azt se hiszem,hogy Te mindem rossz után ami téged ér mindig csak a jot lásd,meg a pozitívumot.

7. ae12cc5be5 (válaszként erre: 4. - Mocori)
2008. okt. 22. 14:23
Nekem is ezt mondják, pedig nem igaz, én nem félek a rossztól (tudat alatt sem, ez tuti), megszoktam, hogy minden hétre jut vagy 2 nem várt rossz hír, sokszor nem is akármilyenek, de mindig azt mondom, hogy ezek csak bosszúságok, a baj nem itt kezdődik, EGÉSZSÉG MINDENEK FELETT!
2008. okt. 22. 14:22
jártam már én is igy. átalában ha nagyon jókedvem van, utána biztos sírás lesz belőle. Ez amolyan hetedik megérzés.
2008. okt. 22. 14:22

Áh, csudákat, semmi átok nincs a dologban. Ez egyszerűen így működik. Tessék megfigyelni, nem voltak buta emberek a keleti filozófusok, akik már nagyon régen felfedezték, hogy egy jó után, jön a rossz, vagy fordítva és ezt úgy értelmezték, így van meg az egyensúly a világban :)

De így is lehet, mert ha csak a szorosan vett ismerősök és családon belül megfigyelitek, ha elmegy valaki, születik egy gyerek, ugyanabban a körben. És ez is az egyensúly megtartására kell.


Sok igazság van a közmondásokban is, nem véletlenül tanítják még most is, mert ide az való, hogy hol kerék, hol talp és ez mindenkire vonatkozik, senkinek nem csak jó és nem csak rossz van az életében. legfeljebb a rossz miatt és a negatív gondolkodás miatt nem vesz észre a jót.

2008. okt. 22. 14:20

Sokszor járok én is így :(. Főleg amikor jól kinevetem magam, aztán bumm, valami rossz történik. De hogy miért lehet ez???


Szerintem nagyon kell koncentrálni, hogy nem lesz rossz... de akkor már előre félek a rossztól? ...á, nem tudom.

2008. okt. 22. 14:16

Én nem.

Nekem a rosszat is rossz előzi meg, de már nagyon unom.

Bár most, hogy mondod, a múlt hónapban rendesen boldog voltam és elégedett (5 évente 1-szeri érzés), amikor másnap ellopták a táskám sok pénzzel, iratokkal, telcsivel stb. Na, akkor a jó után jött a rossz.

Nálam az a probléma, hogy ha nem történik semmi, én már attól vagyok boldog, nekem az a jó, mert ha valami történik velem, velünk, az csak rossz lehet.

Megátkoztak volna?

2008. okt. 22. 14:14
Nem így vagyok vele. Szerintem már előre félsz, hogy a jó dolog után milyen rossz fog jönni, és így bevonzod az életedbe.
2008. okt. 22. 14:12
Ha történik velem valami jó utána mindig jön valami rossz dolog.Ti is így vagytok vele?Miért van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook