Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha több napig nem viselem a kontaktlencsét, akkor naponta cserélni kell a folyadékot, amiben áztatom? fórum

Ha több napig nem viselem a kontaktlencsét, akkor naponta cserélni kell a folyadékot, amiben áztatom? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 30. 10:17

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Az van, hogy elutazok 4 napra és a 4 nap alatt nem lesz lehetőségem és időm sem arra, hogy lencsét ki/be rakjak...Szerintetek a ha veszek night&day lencsét, akkor abba alhatok és nem kell cserélni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 17. 16:39

Nem kell naponta cserélned a tároló folyadékot, ha közben nem használod a lencsét. Általában ráírják a folyadék csomagolására, hogy ilyen esetben 30 nap tárolás után kell csak kicserélni a folyadékot és megtisztítani a lencsét.


Nekem is volt olyan próbalencsém, amit folyamatosan éreztem a szememben és nem is láttam vele jól - nálam az volt a megoldás, hogy másik típusra váltottam. Mindenképpen beszélj erről a tapasztalatodról az optikussal. Illetve most látom, hogy valószínűleg már nem is aktuális ez a kérdés :)

2009. márc. 29. 10:08
Igen lágy lencse.Majd vissza kell mennem az optikába és majd kiderül.Amúgy a bal oldali lencsébe cilinderes réteg kellett(szemüvegnél) a kontaktlencsébe meg nincs inkább visszavett a dioptriából.Ezt se értem hisz már van olyan lencse hogy van benne cilinder.Köszi a válaszod!
2009. márc. 28. 16:14
Igen baj! Lágy vagy kemény lencse?Nem mindenki bírja a kontaktlencsét,elvileg már 2 óra alatt meg lehet szokni a lágyat,a keményhez több idő kell.Lehet,hogy nem jól fekszik a szemeden,mert a szemgörbületnek megfelelő kontaktlencsétől ilyen problémának nem kéne előfordulnia.
2009. márc. 28. 15:29
Sziasztok!Hétfő óta van egy próba kontaktlencsém.Én közelre homályosan látok vele,van mikor távolabbra is.És azt is érzem hogy a szememben van.Ez baj vagy még jobban hozzá kell szoknom?Köszi a választ!
2008. márc. 4. 13:29
Mi sem.
2008. febr. 6. 20:12
Köszi!
2008. febr. 6. 15:35
nem
2008. febr. 6. 15:29
Ha több napig nem viselem a kontaktlencsét, akkor naponta cserélni kell a folyadékot, amiben áztatom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook