Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tanulási gondjai vannak a gyermekednek gyere beszéljünk róla. fórum

Ha tanulási gondjai vannak a gyermekednek gyere beszéljünk róla. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
32. Mariann7533 (válaszként erre: 31. - MarcsiD)
2009. okt. 19. 21:49
Nem nincs.Ennek ahhoz van köze,hogy nemrég még ovisok voltak,és most iskolában kell napi nyolc órát teljesíteni,és egy idő után terelődik a figyelem.
31. MarcsiD (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 20:34

Ma azt mondta a tanítónéni, hogy a tanult betűket szépen elmondta a gyerek. Érthetetlen..De lesz még betű, vettem is nagy lapokat. Jönnek a betük. Köszönöm a segítségeteket.

Az írást van, hogy összecsapja. Olyankor lassítunk.

Ennek a gyorsan leírom dolognak van köze a finommotorikához?

2009. okt. 19. 14:36
Mondjuk nálunk az oviban sem erőltették meg magukat.Én vettem fejlesző füzeteket,és a gyerekemmel itthon csináltuk a feladatokat.A lányom csak úgy szívta magába a tudást.És akkor döbbentem,hogy te jó ég ezek mit csinálnak az oviban?A lányom sokszor mondta,hogy unatkozott az oviba.
29. 3388f1d995 (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 14:26
Minden év végén kapunk egy papírt hogy a Fejlesztéssel meg e vagyunk elégedve.Én mindig oda írtam,hogy mivel nem vagyok .Meg voltak rám sértődve.....Most telt be a pohár és mentem oda ahol a véleményt csinálták,hogy ez így nem mehet tovább..
28. b2076ec79b (válaszként erre: 26. - 3388f1d995)
2009. okt. 19. 14:18

Már bocsánat, de k**va jó kis fejlesztő óra :((

Tudnám akkor miért veszik el az időt a rendes tanulásból, ha ott meg nem csinálnak semmit. Rajzolni meg színezni otthon is tudnak a gyerekek, ezért kár fejlesztőhöz járni :(

27. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 14:17

Jól beszélsz :) Sajnos tényleg ez a helyzet, akivel nincs gond, azzal foglalkoznak, illetve azzal nem nagyon kell. A többiek meg... áááá

Én egész általánosban kitűnő voltam, valahogy jött belőlem az egész és most elkeseredve állok a gyerekem fölött, mert fogalmam nincs mit kéne csinálnom :( Tipródok magamban egyfolytában, de hiába kérek segítséget, nem kapok. Mivel első gyerekem, aki iskolába ment, azt se tudom hogyan fogjak az egészhez.

Eléggé el vagyok keseredve e miatt, de majd kitaposom magunknak az utat.

26. 3388f1d995 (válaszként erre: 24. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 14:16
És ez így is van.Volt,hogy hamarabb mentem a gyerekért és a tanárnő beszélgetett a gyerekek meg rajzoltak.Négy év alatt egy füzetünk nem telt be.
25. 3388f1d995 (válaszként erre: 16. - MarcsiD)
2009. okt. 19. 14:13
Mi nálunk ez vállt be.Fel írtam a betűket írótan nyomtatótan is lapokra a lapokat fel tettem az a falra a szobájában eszt tettem a számokkal is.Csináltam belőle kártyákat is és amit ki húzott meg kelet mondania milyen betű vagy szám.Nagyon sok türelemre van volt szükség...
2009. okt. 19. 14:08
Tudjátok lányok,azért elképesztő,hogy mennyire nem törődnek a fejlesztéssekkel.Nem értem.Tényleg a szülő mindent megtesz,a lelkét kiteszi,segít,a gyermek mellett áll,és az iskolat tesz az egészre.Mondjuk nálunk tényleg van fejlesztés,de igazából nem tudom,hogy miket csinálnak.A lányom szokott mesélni,hogy játszanak,színeznek.De ilyen feladatmegoldás,vagy ilyesmi nincs.Legalábbis a lányom azt mondja.
23. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 14:08

Jaa, nálunk nem azt vizsgálják, hogy melyik szemére lát jobban, vagy melyik szemes..vagy hogy mondják ezt :)

Hanem inkább arról fog szerintem (remélem) szólni, hogy miért nem látja úgy a sorokat, formákat ahogy kéne? Miért nem látja, hogy totál elcsúszott, vagy pont a másik felére kanyarít mint kéne.

22. 3388f1d995 (válaszként erre: 6. - Daroki)
2009. okt. 19. 13:54

Mert nincs rá idejük.!Arra van,hogy a jó tanulókat versenyre fel készítsék.Most Novemberben lesz felül vizsgálatunk az iskola még nem tudja,hogy náluk lesz.{Múlt héten be mentem a Tanulási Szakértőhöz,hogy ez így nem mehet tovább}

Én nem akarom,hogy ötös legyen csak azt szeretném,hogy ne legyen tele kudarccal legyen egy kis siker élménye is..

21. Mariann7533 (válaszként erre: 20. - MarcsiD)
2009. okt. 19. 13:53
Csak ez azért fura,mert ha szépen ír,akkor elméletileg a finommotorika rendben van.Legalábbis én így tudom.Mert a lányomnál még azon kell javítani,mert a tanító nénik dícsérik,hogy nagyon szépen ír,de hajlamos néha összecsapni az írást.Úgyhogy ezt megbeszéltem vele,hogy lassan írjon,nem hajtja a tatár,de szép legyen.Úgyhogy az a szlogenünk,hogy inkább szépen,mint gyorsan.
2009. okt. 19. 13:47

Köszi Hajni, kipróbálom. Az az érdekes, hogy a megfigyelőképessége jó. Lehet csak annyira szétszórt? De én kikészülök, míg megtanuljuk az ABC-t. Mindenesetre egy próbát megér.

Mariann, az írása szép. A tanácsadáson hiányolták a finimmotorikáját. Gyakorolni viszont ugyis szoktuk az írást. A betúket nem ismeri fel, akármennyit is tanuljuk. Már ujságban, könyvben keressük a betüket, hátha ugy érdekesebb, be fogalma nincs mit karikáz, mutat.

19. Mariann7533 (válaszként erre: 16. - MarcsiD)
2009. okt. 19. 13:38
Én azt próbálnám meg,hogy vennék egy füzetet,ami nagyobb rácsos,mint a normál kockás füzet.És ebben írnék elő neki betüt.És legalább egy sort írjon végig.Mivel a finommotorikát úgy lehet a legjobban fejleszteni,hogy először nagyban kell begyakorolni.Én ennyit tudnék tanácsolni.
18. b2076ec79b (válaszként erre: 16. - MarcsiD)
2009. okt. 19. 13:29
Talán jó nagy kartonpapírra rá kéne neki írni egyesével, akkor jobban látná a különbségelket a betűk között... Nem tudom.
17. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 13:28
Értem.Nálunk ez a szemvizsgálat úgy volt,hogy mondták többen,hogy adjak pl. egy távcsövet a lányom kezébe,és figyeljem meg,hogy melyik szeméhez teszi.És én úgy vettem észre,hogy a jobb szeméhez.De miután én többször is kértem ezt,és szerintem rájött,hogy ez valami teszt,volt,hogy a másik szeméhez tette,mert azt gondolta,hogy úgy kell csinálni.
2009. okt. 19. 13:26
Nekünk azt mondták, hogy a gyereknek nincs kialakulva a finommotorikája, ahhoz képest gyönyörű az írása. Viszont most kezdték a betüket tanulni. Hát, nem tudjuk megtanulni. Vagyis, ha képpel van a betű, akkor tudja melyik mi, ha csak a betű van, akkor találgatja, vagy felismeri az i betűt, de az í-t, már ű-nek mondja. Így keveri őket. A fiam enyhén hiperaktív, ugyhogy nehéz leültetni tanulni, vagy sokáig lekötni. Van valami ötlet, hogy hogy tudom megtan-ttatni vele?
15. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 13:20

Nyoma van..náluk. Én nem is értettem hogy miért nem adtak róla semmit, voltam ott többször is, de mindig csak ezt mondták, hogy nem adhatják ki :S

De mostmár végére fogok járni, addig megyek a nyakukra amíg nem adják oda :D csak meg akarom várni a szemészetet mindenképp, mert lehet az a baja, hogy nem látja rendesen a formákat, sorokat.

14. Mariann7533 (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 13:14
Az az állapotától függ.Diának a papírra heti két órát írtak,de ez januárban volt.És annyit fejlődött,hogy heti egy óra elég neki.Én rengeteg mindenkit ismerek,aki magán úton vitte el a gyermekét nev.tanba,és ugyanúgy kaptak papírt.Hiszen azért viszed el.Valamilyen nyoma kell,hogy legyen annak,hogy ott jártál.
13. b2076ec79b (válaszként erre: 12. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 13:09

Nem az a gondja, hogy segíteni kell neki, hanem hogy nem megy olyan szépen. De olyan nagy baj még nincs, meg tudjuk beszélni. Csak a későbbiekre gondolván aggódok e miatt :(


A papírt állítólag azért nem adják ki, mert nem intézmény küldött, ezért nem adhatja ki. Viszont az intézményben hiába mondom ezt, mert Ők meg nem tudják milyen papírt kell ahhoz, hogy kiadják.. Illetve szerintem annyira töketlenek mint egy marék lepke, és egyszerűen senki nem akar segíteni.... De nem idegesítem magam, jár nem jár, valahogy megoldom a dolgot. A gyerekem az enyém, én maximálisan az ő érdekeit nézem és segíteni szeretnék neki. ha ez havi X ezer Ft-ba kerül, akkor annyiba. Bár szerintem az a heti 1 óra amúgy is kevés amit az iskolában tudnának biztosítani... Vagy szerinted elég annyi??

12. Mariann7533 (válaszként erre: 11. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 12:57
Ezt azért kérdeztem,mert ha a lányodon észreveszed,hogy bántja,hogy neki segíteni kell,akkor szerintem nyugodtan mondhatod neki,hogy másnak is kell segítség,mert van gyerek aki ebben ügyes,és van aki abban.A magánút pedig azért lenne igazságtalan,mert a te gyermekednek jár a fejlesztés.Ez törvényileg elő van írva.És igenis követeld ki azt a papírt.Nem is értem,hogy miért nem adtak róla.
11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 12:39
Azt hiszem vannak, de csak akkor tudják hivatalosan csinálni, ha van alapja, hogy úgy mondjam... Kell valami kikérő papírt aláírni, hogy tanítási időben elviheti a gyerekemet a fejlesztő pedagógus, de ezt csak akkor tehetm meg ha van hivatalos szakvéleményem arról, hogy fejlesztásre szorul :( És perpillanat nekünk itt a kör bezárult :( Hiába mondogatom 2 éve....Mindegy most majd pontot teszek a végére valahogy :) Ha más nem magánúton.
10. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 12:22
Nincs senki más az osztályban nálatok aki fejlesztésre szorul?Nem hiszem,hogy csak a te kislányod küszködik ilyen problémával.
9. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 12:19

Nálunk nem mértek fel senkit. Igaz az én lányom évvesztes, mivel októberi, így muszáj volt iskolába mennie, mert 4 évet járt az oviba.

Ezért is vittem el saját szakállamra, hogy utánajárjak a dolognak, mert én mint laikus szülő észrevettem rajta dolgokat. A nevelésibe megerősítettek, de sajnos mivel nem adták ki a hivatalos szakvéleményt, így az iskola keretein belül nem tudnak vele foglalkozni. (bár a tanárnénije odafigyel rá, külön feladatokat ad, másképp tanítja), de szerintem ez nem elég. Most ha nem tudom elintézni hogy kiadják a papírt, akkor magánúton elviszem fejlesztőhöz! Csak előtte meg akarom várni a szemészetet(ez is direkt kersztdominanciás szemvizsgálat-azt ne kérdezd miből áll, majd 30- után :D ), aztán meglátjuk hova tovább, de nem szeretném hogy nagyon lemaradjon, sok kudarc érje, már most is látja hogy ő nem csinálja olyan jól és szépen mint a társai :(

8. Mariann7533 (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 12:11
Értem.Az az igazság,hogy nálunk még januárban szoltak,hogy nem szépen színez,és ez utalhat dyslexia gyanúra.Rá egy hónapra gyönyörüen színezett.Én is elvittem.Neki olyannal volt probléma,hogy térben tudta,hogy fenn lenn merre van,de síkban keverte.Fejlesztést javasoltak,és az iskolában kap heti egy órát.Én itthonra vettem még akkor gyakorló füzeteket,és mire kezdődött a suli,már tudta síkban is ezeket a dolgokat.Amivel még gond van,az a finommotorika.Azt kell fejleszteni.Azt mondják a tanító nénik,hogy szépen ír,de néha van,hogy elkapkodja.De amikor odateszi magát,akkor gyönyörü.A katolikus iskolának szerencsére van gyógypedagógusa,és minden gyereknek segítenek,akinek kell,függetlenül attól,hogy van papírja,vagy nincs.És minden elsőst felmértek,és csak azt fejlesztik,amit kell.Nálatok hogy van?
7. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. okt. 19. 12:01

Szia!


Bocs nem voltam itt :)

Hát lényegében ez a fő ismérvek egyike, hogy jobb kezes, bal szemes. Viszont az idő-és térbeli tájékozódás sem túl jó. Tehát pl nem nagyon érti/érzi a különbséget a között hogy reggel van, vagy délelőtt..stb.

Én azért vittem el, mert az apja diszlexiás, és már középsőben mondogattam, hogy nézzék meg, de ezt nem tetteék, ezért önmagam elvittem a nevtanba.

Tanulásban úgy nyilvánul meg, hogy pl. nem jó fele kanyarítja a betűket, számokat, nem veszi észre ha menet közben elcsúszik egy sorral lejjebb vagy feljebb, nem írja akkorára a betűket, számokat, mint kéne, vagy túl nagy vagy túl kicsi... Ilyesmi.

6. daroki (válaszként erre: 5. - 3388f1d995)
2009. okt. 19. 11:07
Miért nem csinálják?Mire hivatkoznak?
5. 3388f1d995 (válaszként erre: 2. - Daroki)
2009. okt. 19. 10:43

Nekünk olyan szak véleményünk van,hogy a tanárnak segíteni kel a fel méréseknél és az új anyagok tanulásánál.Amit sajnos nem csinálnak.

A fejlesztése minden hétfőn van délután ami egy óra kettő helyet.

4. Mariann7533 (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 10:39
Szia.Megkérdezhetem,hogy mit jelent az,hogy keresztdominanciás?Nálunk a lányom bal kezes,de úgy néz ki a dolog,hogy jobb szemes.De ezt senki nem vizsgálta.Milyen problémák vannak a suliban?Mi is most kezdtük az elsőt.
3. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - 3388f1d995)
2009. okt. 19. 10:36

Szia!

Az én lányom keresztdominanciás, most kezdte az elsőt. Sajna rögtön kiütközött, hogy probléma van vele. Még nyáron vittem nev.tanba, de mivel nem az iskola/óvoda küldött, nem adtak ki hivatalos szakvéleményt, anélkül meg nem foglalkozhat a suliban fejlesztőpedagógus a gyerekkel :((

Most 30-án viszem szemészetre, aztán valahogy kikérem a nevtanból a papírt, mert sajnos nagyon le fog maradni :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook