Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tanulási gondjai vannak a gyermekednek gyere beszéljünk róla. fórum

Ha tanulási gondjai vannak a gyermekednek gyere beszéljünk róla. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. nov. 11. 16:53

Köszi jól vagyunk.Sancinak ma saláta bulija van {volt}a suliban.Nagyon készült rá.

Ma nem volt lecke se fel adva a buli miatt.

Holnap szülői értekezlet lesz nálunk jön a párom is kíváncsi vagyok mit mondanak a Sanciról..?

Sanci meg az állandó nem veszem fel a pulóvert kerget az örűletbe ma is egy száll pólóba meg a kabátjába akart el menni a suliba.Néha nem értem pedig tudja,hogy csak egy szer szeretek valamit el mondani neki ..

Ma nincs mese neki a reggel miatt...

121. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 120. - 3388f1d995)
2009. nov. 11. 10:04

Köszi!

Csak nekem rossz,mert veszekednem kell vele,hogy üljön oda tanulni,mert tegnap is írtak szövegértésből,meg tollbamondásból dogát....

Nem beszélve a nyelvtani szabályokat már fújnia kéne,amit eddig tanultak......

Különben a szeme már tök jól van,de ma még cseppentek.

Holnap go!!!Irány a suli.

Sz.tem néhány kilót megint ledobtam!!!!!!!

Ma reggel annyira felhúzott,hogy a kávét vissza is küldtem....

Imátkozom,könyörgöm neki.....

S apukája ismét tojik rá.

Párom már telefonált,du. kérdezi ki a leckét.

Legalább van aki kézben tudja tartani,féken tudja fogni Danit.

Én nem engedhettem meg magamnak,amit Dani csinál,az 100 %.

Persze ezt köszönhetem magamnak,hogy ráhagyogattam a dolgokat........de most már nem engedek tovább.

Néhéz,az bizti.

Ti hogy vagytok?

Itt úgy fúj a szél!!!!

2009. nov. 10. 07:57
Szegény nagyon rossz lehet most neki gondolók rátok.......Írtam privin.............
2009. nov. 10. 00:13

Dehogy.

Írtam pár sort.

Eléggé el vagyok havazva,de igyekszem írni.

Szoríts a holnapomért,Dani kötőhártyás lesz-van,és nem akarom hogy a pici is elkapja.......de hogy mondjam meg neki,hagyja a bátyót,mert mint ha rá lenne nőve úgy szereti..........?????

Jó éjt.

2009. nov. 9. 19:46

A kis fiam ma nagyon ügyes volt a fejlesztésen meg is dicsérték igaz nem voltak a feladatok nehezek de neki kell a vissza igazolás arról,hogy jó valamiben...

Csak nekem van ilyen gondom?????

117. 3388f1d995 (válaszként erre: 116. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 6. 21:38

Rendben várni fogom..

Legyen kellemes a hétvégétek...

116. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 115. - 3388f1d995)
2009. nov. 6. 20:43

Köszi,megkaptam.

Csakhogy most nem emlékszem írtam e.

Sűrgök-forgok,sűrű volt az este.

A pici még most sem alszik.....

Dani is még pörög-forog az ágyában....

Ma egyik sem akar aludni.....

Írok majd,amint lesz időm.

Bár holnap de. nem leszek,mert a picivel átmegyek anyósékhoz,jönnek a wc-ben vezetéket cserélni.....

Szép hétvégét nektek!

Mi most is kaptunk leckét,de odapakoltatom,mamáék is leülhetnek néha Dani mellé......

Megy apja szüleihez,apja megint nem látja......

Na jó éjt!

2009. nov. 6. 11:19
Írtam neked prívin....
2009. nov. 5. 16:00

Eddig még semmit.

Azt mondta majd a végén és úgy volt,hogy tegnap tesztet ír,de nem írt....

Kicsit időhúzásnak is gondolom.

Legközelebb ketten kéne mennünk a párommal.

Ezt még nem tudom,hogyan fogjuk kivitelezni mert a kicsit még úgy igazán senkire nem hagytuk ott még egy órára sem.

A másik nagyon reménykedem,hogy addig még együtt leszünk még a párommal,miután olyan szinten forr a levegő körülöttünk.

Oltárira ki vagyunk bukva a csalódottságtól,na meg azon is hogy minden rajtunk csattanik le.

Este azért mondtam Daninak,hogy minden marad a régiben,nagyon ne szárnyalja magasba magát,attól függetlenül amit tegnap mondott a pszichológus nő.

Na meg, hogy mi is okosnak tartjuk őt,csak a viselkedése nekünk nem fekszik.

Tudod meglepődtem pl. azon is hogy sírva fakadtam,és a gyerek ettől egyáltalán nem ijedt meg,s nem foglalkoztatta a kérdés,hogy Úr Isten anyám miattam sír......

Már azon is gondolkodtam,hogy rajtunk tölti ki a bosszúját,hogy elváltam az apjától,na meg ,hogy nem látogatja......stb.

Pedig Isten a szavamra,párom sem, na meg én sem tudunk többet tenni érte,majdnem ,hogy a segge ki van nyalva,bár az utóbbi időben ebből is visszavettünk.

Nem tudom mi lesz,most olyan migrénem van,és érzem ,hogy felrobbanok,párommal két szót nem tudunk beszélni,mert összekapunk.

Olyan aranyos kisfiú,mért teszi ezt velem?

2009. nov. 5. 13:48
El felejtettem a rajzáról milyen elemzést mondott??
112. 3388f1d995 (válaszként erre: 111. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 5. 13:46

Nagyon nehéz lehet most neked így látatlanban írni ezt is azt is és jót írni lehetetlen hisz ti vagytok vele nap mint nap.Egy biztos a pszihologus nőtök egy nagy sz......a gyereket nálunk mindig ki küldték mikor velünk akart beszélni{igaz mi kétszer voltunk csak Sanciva,még óvodában a fejlesztések miatt}de ilyet,hogy a gyerek előtt még lovat is ad alá a tekintélyedet ami volt tejesen alá ásta.

Nem tudod egy másik hoz el vinni hisz minden okkal van a gyerek nem ok nélkül csinálja a suliban a húzásait.Valami ér fel kelti a figyelmet magára.....nehéz lehet most nektek..

2009. nov. 5. 13:02

Most nagyon ki vagyok borulva.

Semmi.Rajzolt,meg beszélgettünk,én sírtam egy sort.A gyerek előtt az mondta ne vegyük annyira drasztikusan a dolgokat,mert Daninak nem rosszak a jegyei........ha meg ha beírást kap,az Dani hibája meg ottbent a suliban a tanárnőé,mert valamit akkor nem jól csinál,hogy Dani nem figyel.

Max.tele lesz az üzenő füzete beírással.....

És akkor feltettem a kérdésemet:engedjem,hogy tovább romoljanak a dolgok a suliban?

Nem elég hogy hétfőn,kedden volt beírás?

Vegyem természetesnek?

Hagyjam,hogy lerontsa a jegyeit a figyelmetlenség miatt...????

Mikor ha csak a kisujját kéne csak megmozdítania,hogy egy picit jobban figyel magára,mega suliban és még részünkről plussz edzés is lenne,meg bármi.(minden nap van tesi,meg kedden csüt.-ön du. a suliban-de ezen felül még kéne....).

Nem,ebbe nem tudok beletörődni,hogy engedjem a gyereket,vegyem le a kezemet róla,ölbe tett kézzel nézzem végig,ahogy az okos gyerekemből rossz tanuló legyen,mert éppen lusta,meg nem érdekli,meg jó neki így beletojni a világba....

Ugyanis nálunk ez az ok:nem figyel,nem akar,nem törődik....

Semmit az ég egy adta világon nem találtak nála (szerencsére),ellenkezőleg:tehetséges,és nagyon jó fejű.

Ezért is tudja faszán keverni a lapokat.

Most konkrétan nem tudom mi tévő legyek.

Egész este bőgtem.

Slussz,mivel Dani is ott ült mellettem,s végighallgatta, hogy mit tanácsol a pszichológus nő,az első kérdése vacsinál az volt:akkor a kaját sem kell megennem amit adtatok,nem?

Szerencsére párom ezt nem hallotta,mert ő azt vallja,hogy rendesen kell táplálkozni,hogy egészséges legyél,főleg egy gyereknél.

Szóval,tegnap rendesen ki borult a bili.

Most a szomorú tény,hogy este leülünk párommal beszélgetni,hogy legyen tovább.

Ugyanis ebben a sok kudarcba belefáradtunk.

A lényeg,én mint anya harcolok Danival emberelje meg magát.....párom aki sajátjaként neveli,le is tojhatná,hányast kap Dani,meg kapott e beírást,nem sz@rik Danira,hanem elvárja sz.tem a minimumot,hogy pl.odafigyel órán és nem elbámészkodik,meg nem feltűnősködik........

Plussz a másik,Dani édesapja nem ér rá,dolgozik megint 7 végén,nagypapa jön érte......

R........dt nehéz,most meg vagyok rogyva,mert nem kítűnő jegyeket várunk Danitól,hanem csak hogy kaparja össze magát és ne szórakozzon órán.

Ez tegnap egy perc alatt porrá dőlt,mikor a pszichológus nő Dani alá adta a lovat.

Még a végén én vagyok a rossz,és az eddigi erőfeszítésen elvész.......

Úgy érzem mélyebbre már nem sülyedhet az életem,mert most már a kapcsolatom is veszélyben van.............

Párom is belefáradt,én is.

Egy gyerek miatt,akinek csak kicsit kéne összekapnia magát,hisz mi vagyunk akire eddig is számíthatott,ha sz@arban van,segítünk,párom már az ajándékért koslatott neki,ma ő tette be az ebédpénzt......nem tudom mindet elsorolni,már több időt töltünk Danival,mint Domival.

És cserében műsort csinál Dani.

Mikor épp kedve tartja.

2009. nov. 5. 10:04
Szia. Mi volt a Nevelésiben?????
109. 3388f1d995 (válaszként erre: 108. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 4. 13:52

Hát nem is tudom mit írjak.

Nem fizet nem látja el rendesen a feladatát pedig neki a leg könnyebb mert csak minden második héten kellene apának lenni-e....

Nem lehetne a Bíróságon be adni egy keresetet ,hogy a gyerekre rossz hatással van?? nem is fizet rendesen nem lenne tanúid ezekre??

Így teljesen ki fogtok készülni...

Vagy el vinni egy pszihológushóz a kis fiad és annak a véleménye alapján kérni a láthatás meg vonását nem tudom ezek csak ötletek...

108. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 107. - 3388f1d995)
2009. nov. 4. 13:09

Gyámügy szerint addig amíg nem bántja apuka addig nem.

Tehát,nézzem el,hogy mennek lefelé a jegyek,megy rá a kapcsolatom,az idegrendszerem még apuka éli a világát.

A fizetéssel is gondok vannak,meg a látogatásával akkor mért nem száll le Daniról.

Amikor mondom neki hogy gáz van a suliban,még büszke is a fiára.

Nagyszülők meg számon tartják mikor megy Dani.

A legutóbbi vitám óta összekaparták magukat.

Egyet tudok ez a kavarc már felemészt mindenkit.

107. 3388f1d995 (válaszként erre: 106. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 4. 11:15

Ez az ember aki apukának nevezteti magát nem érdemli meg a kis fiadat...

Szégyen,hogy egy kis gyerekkel,hogy játszadozik az érzéseivel a gyermeki hiszékenységével.

Teljesen tönkre teszi a kis fiad lelki világát....

Nem tudom,hogy mint lehetne ez ellen tenni de a láthatást nem lehetne valahogy meg vonni tőle.?

2009. nov. 4. 10:39

Először is köszi a tanácsot.

Már megtörtént a türelmi próba százszor is....

Persze a vége mindig az volt,hogy nincs semmi,hagyjál,mondom......

De tényleg,ennél elnézőebbek,odafigyelőbbek nem lehetünk.

Megjegyzem:mást nem csinálunk 4 éve csak azt nézzük el, hogy Dani édesapja milyen akciókat rendez.

Nem fizet,rendőrségre járunk,nem ér rá Daniért jönni,nagypapa jön érte,ez jön érte.

Azt hallgatjuk: apámat megint nem érdeklem,megin t nem jön értem.....

Én attól tartok,hogy nem a kistesó a gond,mert imádják egymást,egész nap egymáson csüngenének.....-hanem apuka.

Fenyegetőzni tudnak,mikor jár Dani,de Dani nekik csak gond nélkül kell.

A nyáron megkértem apját,vigye vissza kontrollra Danit,mert el volt törve a keze,mert a párom a határ mellé ment volna melózni,Domika beteg volt,én nem tudtam, a vége mi volt?

Hogy képzeljük,ő nem ér rá.

Végül párom lemondta az aznapi melóját.

Akkor, Dani apjától mit lát?

Danit lepasszolja mamáéknak,apuka vonul este el az élettársához,mennek vásárolni,szórakozni,nyáron strandolni kirándulni,amikből rendre kihagyják Danit.

Annyi bajt okoztak már nekünk a Dani szenvedésével,hogy már nem akarom,hogy Dani menjen,mert mindig kudarccal jön haza.

Ilyenkor jönnek a beírások a suliból.

Bár most nem volt apjánál,mégis lett,de szerintem Dani még őrli apja legutóbbi húzásán magát.

Gyámügy nem tesz semmit,mert apuka nem bántotta Danit.Addig mi nézzünk el mindent,többek közt azt is ,hogy apuka hogy éli világát Dani rovására.....

105. 3388f1d995 (válaszként erre: 104. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 4. 10:18

Szia.Tudod az,hogy a kis fiad nem mondja vagy te úgy érzed mindent meg teszel még lehetnek dolgok amik bántják őt..Ne ki új az egész helyzet testvére van akivel még nem igazán tud mit is kezdeni az mert még kicsi és ebben a korban még minden nekikel a játéktól kezdve ..Az,hogy egy kicsit szét szórt az jel valaminek amit te ő még nem ért meg, érted meg....Próbálj vele csak kettesben lenni és csak úgy lazulni vele hátha meg nyílna neked,hogy mi is járhat a kis fejében.

Tudom,hogy nehéz. !Nálunk pl mindig van fiú nap amikor a párom el viszi őket csak úgy ide oda.

Vagy Sancinak ha kel és mondja, van mint egy pár hete akkor apa vele alszik..

AZ,HOGY NEM VIT KÖNYVET EZ MIND EGY KIS SZÉT SZÓRTSÁG FIGYELEM KELTÉS A RÉSZÉRŐL FELÉTEK.

Beszélj vele szépen higadttan ha kel

százezerszer is.

Írd meg mire jutottatok .

Ha semmi nem jön be nem szégyen egy szak emberel is beszélni aki segítene nektek mert valjuk be őszintén ez előbb vagy utóbb bajokat fog csinálni{köztetek} és a gyerekek nagyon hamar a

lázadó korba lépnek.

Kitartást neked.

2009. nov. 4. 08:51

Sziasztok csajok!

Az történt,hogy hétfőn itthon maradt a matek könyv,beírást kapott érte Dani,aláírtam,mert akkor ezek szerint én sem néztem át rendesen a holmijait......(az újságok alatt hevert itt az íróasztalon.....)

Ezért is írtam, a legjobb az lenne,ha odafigyelne,elvégre az ő cuccai....

A tegnapi dolga iszonyúan kiborított.

Mintha csak melegedni járna suliba.

Meghozta a matek dogát,amire fogalmam sincs hogyan kapott 4-es alát,sz.tem csak könyörületből,úgyanis a két oldalból alig volt jó feladata.Megjegyzés a tanárnőtől:figyelj jobban a munkádra!

És 100 %-ig egyet értek,mert hogy Dani tudta a megoldást,csak el lébecolta,fene tudja mit művelt,egy biztos: összecsapta.

Komolyan,olyan feladatai lettek rosszak,amiket együtt csináltunk,és kente-vágta......

Nagyon rendes volt a tanártól,hogy ennyire pozitívan értékelte.

A gond itt az, hogy a tanárai is tudják Daniról,hogy ha összeszedné magát példás tanuló lenne.És itthon is ilyen Dani,tojik az alkotmányra.

Már beszéltünk vele milliószor szépen,megbüntettük,semmi nem ér,mint halottnak a csók.

Én úgy érzem,csajok,hogy ennél többet tenni nem tudok-unk.

Odaültem mellé a szünetben,együtt csináltuk-de a suliban nem lehetek vele.....

Párom szigorú vele,ami nem árt,mert ennél még rosszabb lenne a helyzetem a Danival-de ezt ne olyan véresen komolyan vegyétek!!!!!Szereti Danit,annak ellenére, hogy nem ő az apja nagyon sokat törődik vele,most pl.hetek óta készül Daninak a karácsonyi ajándékát keresi,tegnap lement Siófokra egy modell boltba,távirányítós repcsit néz neki,nem két fillérért.......

Holnap ebéd befizetés,nekem még sehol nincs a gyerektartásom,meg a havi pénzem,minden hónapban párom teszi be Daninak,most 9.830 lesz+ 2.000 az oszt.pénz.

Szóval én úgy érzem,hogy nagyon ki vagyunk.

Ha szólunk neki,üljön oda Dani,csinálja meg a leckét,puffog,hogy neki tanulnia kell,mi milyenek vagyunk,mert a kistesó játszhat /2 és fél éves/,neki pedig tanulnia kell,a suliban is itthon is.......

Szóval,nagyon elszaladt a szekér uraságával.

Alap dolgokon dörmög.

Nem semmi a tananyag,már nem játékról van szó.

Ma megyünk du. a Nev.tan-ba,remélem most már történik valami jó is velünk.

Egyszerűen nem értem,hogy jók a jegyei,tudom hogy képes rá,és mintha direkt sz@rna rá.....

Annyira bánt,hogy így vagyunk,nem tudom mit csináljak.

9 éves,harmadik osztályos,mi lesz később,felsőben????

Azért vagyok ennyire bánatos,mert tudom,hogy nem hülye gyerek,eddig a nev.tan.-ban sem találtak nála semmi bajt,ilyen pl.hogy dislexia vagy hasonló.....

Itt magatartási gondok vannak a gyereknél.

Mintha az lenne a célja,hogy kiborítson minket,engem,mert a párom nem engedi....

És karácsonyi ajándék után koslat neki,ezzel is hogy örömöt okozzon neki.

Reggel ő kel hozzá,én a picivel alszom.

Tegnap fogászaton voltam,ő nézet át a táskáját...

Nem tudok ennél többet tenni,itt a pici is,aki most van épp a dackorszkban,ettől függetlenül,nem gondolom,hogy Dani kevesebb figyelmet kap,ellenkezőleg.

Nem tudom,nem tudom.

103. hte23 (válaszként erre: 101. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 3. 20:49
Csak nyugi! TÜRELEM
102. 3388f1d995 (válaszként erre: 101. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 3. 20:21
Oké.Addig is ki tartás....
2009. nov. 3. 18:49
Ma nagyon kiborultam,holnap,ha megnyugszom,megírom.Fogytán az erőm......az 100.
100. 3388f1d995 (válaszként erre: 99. - 3388f1d995)
2009. nov. 3. 14:37

{agy }egy lett volna de el írtam!!

Tegnap nagyon hamar meg tanultunk öröm volt nézni ahogyan csinálta a feladatókat..értette..

99. 3388f1d995 (válaszként erre: 98. - Hte23)
2009. nov. 2. 10:59

Nagyon egyet értünk.Mindegy,hogy a gyermek hány éves kel neki a szeretet és az oda figyelés.

Ezek a gyerekek agy kicsit érzékenyebbek az átlagosnál {nálam Sanci biztos}.

98. hte23 (válaszként erre: 97. - 3388f1d995)
2009. nov. 2. 10:55

Tomi 2!


17 éves, de sokszor még az ölembe ül, jó éjt puszi és takargatás kell neki. Ölelés, szeretlek stb.


ÉS AMI NAGYON FONTOS, FOLYAMATOSAN FIGYELNI RÁ ÉS MEGHALLGATNI.

97. 3388f1d995 (válaszként erre: 96. - Hte23)
2009. nov. 2. 10:50
Ez így van!!!!!!!!!Tudod ő egy nagyon érzékeny gyerek.. Kell neki az állandó simi és sok sok figyelem..Sok mindenen ment keresztül amin mi felnőttek jajgatunk volna..
96. hte23 (válaszként erre: 95. - 3388f1d995)
2009. nov. 2. 10:29
És folyamatosan rá kell nézni, pedig tudja, hogy akkor is figyelsz, ha nem nézel rá.
95. 3388f1d995 (válaszként erre: 94. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 2. 10:22

Ez így van mi anyák egy kicsit túlaggódúnk dolgokat.Nálunk nagy a csend.

Sanci állandóan tud beszélni.{anya figyelj csak}

2009. nov. 2. 10:17

Remélem simán mennek a dolgok a suliban.

Ez jellemző,hogy túlaggódom a kelleténél a dolgokat,jobban mint a gyerek.

De hisz ez egy anya dolga,nem???

Egy biztos,fura 1 hét után,hogy most de. nincs itthon.....

93. 3388f1d995 (válaszként erre: 92. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 1. 20:22

Nincs mit.Igen becslést{én hívom ennek}ez nem megy neki..A be pakolást már mi is meg csináltuk igaz csak ma délután..

Németet meg csak úgy gyakoroltunk mert most volt kedve hozzá.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook