Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha színházban dolgozol.... fórum

Ha színházban dolgozol.... (beszélgetős fórum)


11. forgatos (válaszként erre: 10. - Leia87)
2013. ápr. 11. 23:28
Te most minden behalt fórumra be fogod írni ugyanazt a szöveget, amiben a színház szó szerepel? Szórakoztató lesz...
10. leia87
2013. ápr. 11. 23:26

Sziasztok!


Szeretnék minden 20-35 éves fiatalt hívni, oda ahova én már két éve heti egyszer 2 és fél órás foglalkozásokra járok.

Engem mindig érdekelt a színház, szerettem volna színpadon szerepelni, de más utat választottam, majd otthonról Pestre kerülve nagyon egyedül éreztem magam. Ekkor találtam erre a szuper helyre.

Mióta ide járok a különböző színházi feladatok során sokat tanultam magamról, sokat segített a mindennapjaimban.

Szeretném, ha többen lennénk ezen a klassz helyen. Olyanokat hívok, akik hasonlóan gondolkodnak és szeretnének színpadon is szerepelni.


Ha érdekel írj privátban!


u.i.: Mindezek mellett még színházban is dolgozom. :)

9. egyszinhazfan (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. aug. 28. 20:13
A nagyobb színházakban szinte csak protekcióval lehet..gondolok itt a Magyar színházra vagy az Operettszínházra.. :D
2011. aug. 28. 19:39
... megnéztem hány évesek vagytok... hehe, ebben a korban érthető, de lesz ez még így se. :DD
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Egyszinhazfan)
2011. aug. 28. 19:37

Nem tudom miért kell ahhoz protekció, hogy az ember munkaidő nélkül (értsd látástól mikulásig) dolgozzon minimálbérért... Nekem dolgozott ott ismerősöm varrónőként, persze jó érzés nagylánykaként, hogy húúú, színházban dolgozol, de ha az embernek családja van, urambocsá élni is szeretne, akkor nem árt, ha más munkahely után néz. :) (hja, ő nézett)

.... szerintem... :)

2011. aug. 28. 19:26

Sziasztok!

Én 3 éve vagyok "színház bolond"..először színész szerettem volna lenni de rájöttem az nem nekem való :D

Igazából színházi táncos szeretnék lenni de sajnos arról le kell mondjak mert nem tudok olyan jól táncolni+énekelni sem tudok..sajnos kiskoromban kellett volna elkezdeni táncolni és akkor talán most dolgozhatnék színházban mint táncos...

Jelenleg a színházi öltöztető az ami érdekel..csak sajnos a színházba leginkább protekcióval jut be az ember az meg nekem nincs =/

2010. okt. 23. 21:19
Sziasztok!!:)) van olyan emberke aki tudna diákmunkát színházban?:)) írhat nekem priviben.köszönöm:))
2010. febr. 20. 20:32

Tisztelt Klubtagok!

Új, Broadway alapú, zenés iskolát nyitunk kollégáimmal Budapesten.

Várom azok jelentkezését, mind profikét, mind félprofikét, mind a műkedvelők köréből, akik szeretnének magas fokú, zenés színpadi előadói képzésben részesülni.

A hirdetmény célja az előzetes érdeklődés felmérése.

Jómagam musical színészként és rendező-koreográfusként a zenés színpadi mesterséget fogom tanítani gyakorlati feladatokon és képzésen keresztül.

Az amerikai típusú jazz és egyéb musical táncstílusok oktatása amerikai és budapesti mesterekkel megoldott.


Gajdos József

gajdosjozsef@citromail.hu


IWIWRŐL, HÁTHA ÉRDEKEL VALAKIT!

3. regisseurin (válaszként erre: 1. - Safirah)
2009. máj. 1. 09:28

Szia! Én is színházban szeretnék dolgozni, mint rendező! A színház "szagával" nekem is vannak problémáim, pl. hogy nem vihetem haza. :)

Épp egy hete kaptam egy helyi amatőr színitársulattól felkérést, hogy rendezzek vmi rövid darabot az auguszusi falunapra. Csak nem nagyon merem elvállalni, mert a tagok közül páran nem nagyon kedvelnek engem, így félek hogy tönkretennék az egész előadást. /képesek rá - tapasztalat/

2008. okt. 6. 20:54

Szia! Én sokakat ismerek az itteni (vidéki) színházból. Egy időben én is nagyon szerettem volna ott dolgozni, de aztán szép lassan erről letettem. Színész sosem akartam lenni, én is inkább valami "háttérmunkás". Pontosan a színház "szaga" vonzó volt nekem is. Van egy jellegzetes, semmihez sem fogható illata... Akkor meg pláne izgalmas a dolog, ha az ember bejut a színfalak mögé. Nekem többször volt erre lehetőségem, meg a művészbüfében ücsörögni az ismerősökkel. :-)

Ha csak ott lenne állás, szívesen mennék dolgozni a háttérbe. Bár tény, hogy nagyon gyengén fizető munka a háttérmeló, főleg, ha még vidéki is az ember... Nem éri meg, főleg, ha van az embernek magasabb végzettsége. De pl. egy "mellékállásnak" elképzelhető. Csak ugye ott este sokáig ott kell lenni... Hmm.

Amatőr társulat. Én is tagja vagyok egynek, igaz, kb. egy hónapja. És nem kell nagy dologra gondolni, "csak" webmester vagyok. :) De jó érzés tartozni hozzájuk... Meg hogy segíthetek. :-)

Jaj, kérdezted a végzettséget. Hát pl. az öltöztető, meg kellékes... Ezekhez nem kell nagy végzettség, talán még egy érettségi is elég. :-) A világításhoz is, hmm. Ha kreatív az ember, elmehet tervezőnek is, gondolom.

Van még súgó, dramaturg... Ezekhez nem árt némi nyelvtudás, illetve "szakmai gyakorlat".

Hirtelen ennyi... Ha kíváncsi vagy, kérdezz nyugodtan, megpróbálok segíteni. :-)

2008. jún. 9. 11:07

Kislány korom óta nagy vágyam, hogy színházban dolgozhassak! Kezdetekben persze színésznő szerettem volna lenni ( a közelmúltban még tagja voltam egy amatőr társulatnak ), de mára már véglegesen kirajzolódott, hogy ez sok minden miatt nem fog valóra válni!:( Viszont a színház "szaga" egy életre magához láncolt gyerekként és bizony nem enged!

Mostanában gyakran gondolkozom azon, hogy színházban kellene valami munkát keresnem! De mit? Mivel egy vidéki városban élek, itt egy színház van, ezért méginkább nehéz gondolom a bekerülés!:(

Ezt a topicot azért nyitottam, mert olyan emberekkel beszélgetnék szívesen, akik szintén "színház bolondok" és hasonlóan szeretnének színházban dolgozni vagy már ott is dolgoznak és tudnak tanácsot adni azoknak, akik még csak vágyakoznak!

Milyen végzettség kell ahhoz pl, hogy valaki kellékes vagy öltöztető legyen? És milyen állások vannak még egy színházban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook