Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését 2,5 év után, szólnom kell róla az orvosomnak? fórum

Ha szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését 2,5 év után, szólnom kell róla az orvosomnak? (tudásbázis kérdés)


18. reva81
2012. nov. 15. 13:58
Én sem szóltam amikor abbahagytam, csak amikor legközelebb elmentem rákszűrésre. Az én dokim , majdnem hogy örült neki, és finoman célzást tett, hogy jól döntöttem. Kb 10 évig szedtem , és mondhatni csak ártott. Egy biztos , és már soha többé nem szeretnék így védekezni, szerintem nagyon sokat ront az egészségeden, szépen lassan, az évek alatt,ami alattomos és észre sem veszed. Ha meg óvszerrel védekeztek, akkor nem jön össze a baba , bárki bármit mond, persze ha betartjátok a "szabályokat" :)
17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Betti 1990)
2012. nov. 15. 13:48
Amennyibe az orvosod egyben a férjed is, feltétlenül :)
2012. nov. 15. 13:43

Én se szóltam mikor abbahagytam igaz akkor azért hagytam abba mert babát akartunk ,nem is szólt a doki érte .

Én nekem a döntésem szedem e vagy se vagy járok szűrésre vagy se bár mióta ujra szedem azóta évente járok szűrésre mert a háziorvosom csak évenkénti rákszüréssel irja ki a fogamzásgátlót .

15. szafaripók (válaszként erre: 14. - Böbusz)
2012. nov. 15. 13:41

Ezzel én azért vitatkoznék, de felesleges...

Reméljük a legjobbakat!:) Én is ezt mondtam magamban, amikor a terhességit tesztemet csináltam...:)

14. Böbusz (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2012. nov. 15. 13:39

Jóóó, ha vigyáznak és tényleg használják NEM lesz óvszeres babájuk!!!

Ha meg nem védekeznek... akkor nem kell a szent lélekre fogni... :P

:)

2012. nov. 15. 13:37

Én abbahagytam magamtól sok év után, majd éves rákszűrés alkalmával ezt bejelentettem a vizsgáló dokimnak és majdnem leharapta a fejemet.

Azt mondta ne én tudjam már...

:-/

Lehet csak harapós kedvében találtam...


Amúgy, szerintem sem kell szólni. :S

Lehet rosszul tudom?!

12. Fisica
2012. nov. 15. 13:34

Nem kell szólni én se tenném, ha abbahagynám, esetleg ha után a gond van akkor mindenképp el kell menni orvoshoz.

Nekem is a háziorvos írja fel, ill. anyukámnak, mert messze lakom, kb 2 éve nem is látott a doki.

Csak nem értem ha védekeztek óvszerrel akkor miért kellett a gyógyszer?

2012. nov. 15. 13:11
Én sem szóltam senkinek.
10. annadi
2012. nov. 15. 13:05
Szerintem sem kell neki szólnod, hiszen ez nem gyógyszer, amit abbahagysz. És lehet még rábeszélne, hogy mégse hagyjd abba, de ne mérgezd a szervezeted, ha amúgy egy más védekezéssel megoldjátok a dolgot :)
2012. nov. 15. 12:47
Nekem évekig a háziorvos írta fel, nem rohangáltam ezért nőgyógyászhoz, akkor sem, amikor abbahagytam. Ha nincs panaszod, akkor fölösleges (kivéve rákszűrés). Én is úgy döntöttem, nem fogom terhelni semmivel a szervezetem, ahogy lejjebb is írták. Soha semmi gondunk nem volt a gumival, amikor meg akartuk, hogy jöjjön a baba, akkor jött:-)
2012. nov. 15. 12:35
Én sem szólnék, miért is? Én nagyon sokáig 8 évig biztos szedtem, kétszer ideiglenesen abbahagytam közben, sosem voltál orvosnál.Majd mikor végleg abbahagytam akkor sem voltam. Nem is értem minek mentem volna?
2012. nov. 15. 12:31

Én nem szólnék, hisz az én testem, az én döntésem. Az orvos majd még rábeszél, hogy milyen jó dolog az.. :)

Viszont az biztos, hogy elmennék pár mensivel később az orvoshoz, megnézetni, hogy minden rendben van -e.

Pár hónap (jobb esetben), amíg helyre állnak a dolgok.

2012. nov. 15. 12:31
Ha amúgy szednéd a gyógyszert, de nem akarsz kórházba járni, akkor a háziorvos is felírhatja. Ha viszont máshogy is védekeztek, akkor talán felesleges ezzel is terhelni a szervezetedet. (szerintem)
2012. nov. 15. 12:30
Hát, ha nem szeretnél babát, én a helyedben azért mennék el orvoshoz, hogy megbeszéljem vele, milyen egyéb, hosszú távú lehetőségek vannak (pl. spirál)... Az én ismerettségi körömben jópár "óvszeres" baba van...:)
2012. nov. 15. 12:19
Nem babát szeretnék,csak nem szeretek orvoshoz járni 3 havonta(nem birom a korházakat)és amugy is ovszerrel is védekezünk.
2012. nov. 15. 12:16
Szerintem nem kell szólnod, nem kötelező szedni.
2012. nov. 15. 12:16
Nem árt, mert akkor rá tudsz kérdezni, hogy mire számíthatsz (pl. köztes vérzés, stb.). Pláne, ha azért hagyod el, mert esetleg babát szeretnél (?), akkor talán még egyéb dolgokat is mond, hogy a TE esetedben esetleg kell-e valamire figyelni.
2012. nov. 15. 12:15
Az lenne a kérdésem h ha szeretném abbahagyni a fogamzásgátlo szedését 2, 5év után, szolnom kell róla az orvosomnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook