Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha szeretnél te is legalább 10-15 kg fogyni akkor csatlakozz fórum

Ha szeretnél te is legalább 10-15 kg fogyni akkor csatlakozz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
53. angyal78 (válaszként erre: 51. - Kaisa38)
2013. ápr. 28. 10:45

Sziasztok!

Én is azt várom már végre mikor kezdődik 7-el a súlyom,de nekem még van hárta legalább 5kg,de remélem egy pár hét múlva sikerül elérni.Tegnap elég nehéz napom volt,de azért tartottam a diétát csak nem birtam tornázni.Tegnap cukkinit készitettem barna rízsel,ma meg csirkemellett fogok spárgával(azt még nem tudom milyen módon).

Édességnek ma csak joghurt van itthon,úgy hogy azzal kell beérnem.Mindenkinek szép napot!

52. kaisa38 (válaszként erre: 50. - Kaisa38)
2013. ápr. 28. 07:28
Ja, a piskótához: én a kókuszreszeléket finomra őrölöm, illetve veszek vágott manduladarabkákat és azt őrlöm meg, mert ezek a lisztek egyébként drágák...Viszont szerintem kevesebb is elég belőle.
2013. ápr. 28. 07:25

Jó reggelt mindenkinek! Én nótorius mérlegfüggő vagyok, minden reggel mérek. Tudom, hogy nem kellene,de ez van. Ma 80,2 kg vagyok. 2 napja 81 kg. Remélem hamarosan 7-essel kezdődik! Nekem a kalóraszámlálás és a kevés kalória nem jött be, mert utána visszahíztam, ha normálisan étkeztem. Ez nekem bevált nincs éhezés, sütit,csokit,fagyit eszem, persze édesítősen és inkább reggel. Sajnos nekem IR-em és PCO-m van, tehát nehezen megy a fogyás,de ezzel a diétával szinten tudom tartani..

Tuti, hogy 1500 kalóriát megeszem egy nap vagy ki tudja, nem számolom. Lényeg,hogy sose legyek éhes.

2013. ápr. 28. 07:18

Piskóta maglisztből – alaprecept



Hozzávalók:


*6 db tojás

*1 késhegynyi szódabikarbóna

*Pici só

*6 evőkanál őrölt mandula (mandulaliszt), lehet őrölt dió, őrölt mogyoró, kókuszliszt, őrölt mák …én mandula+kókuszreszelék ezt szoktam)

*édesítő (stevia, xilytol)


Piskótatekercs elkészítése:


Verd fel pici só hozzáadásával a tojások fehérjét kemény habbá

Keverd a habba a tojások sárgáját, és tedd bele a szódabikarbónát, tegyél bele édesítőt

Kanalazz szezámlisztet és őrölt mandulát mandulalisztet stb.) a tojásos alaphoz -, annyit, hogy a massza ne legyen se túl folyós, se túlságosan kemény állagú

Egy tepsibe tegyél zsírpapírt, és öntsd rá, majd kend el egyenletesen a tésztát

Előmelegített sütőben közepesnél kicsit kisebb lángon (nehogy megégjen, de ki se száradjon a tészta) süsd a piskótát kb. 25-35 percig (Nyugodtan nézz rá!)

Lényeges, hogy a tészta ne száradjon ki, és ne törjön.

49. kaisa38 (válaszként erre: 44. - Insp)
2013. ápr. 28. 07:11

Liszt nélküli piskóta:



*6 db tojás

*2-3 ek édesítőszer (xilit,stevia)-ha édesebben szereted, akkor több

*2 ek cukormentes kakaópor


A piskótát elkészítjük: A fehérjét kemény habbá verjük, majd a sárgáját az édesítővel és a kakaóporral habosra keverjük, s végül az egészet egybe tesszük átkeverjük.Sütőben 180 fokon megsütjük.


Töltelék lehet bármilyen gyümölcs, cukormentes lekvár, túró stb.

48. be749d73f9 (válaszként erre: 25. - 388b941089)
2013. ápr. 27. 20:39
Persze, h kapod!! M az kell(ene)!!! :D
2013. ápr. 27. 20:03

Sziasztok! Ha még beleférek, én is csatlakoznék hozzátok! Kezdetnek szeretnék 15 kg-ot fogyni, aztán, ha ez sikerül, akkor majd meglátjuk! :)

A mai nap nem éppen a fogyóról szólt, de igyekszem összeszedni magam, mert a nyaram már előre tele van programokkal és nem szeretnék elefántként kinézni egyiken sem! Sok sikert mindenkinek! :)

46. insp (válaszként erre: 45. - Floracska)
2013. ápr. 27. 19:25

Sosem néztem, hogy miért wellness, egyszerűen ez ízlik a legjobban :) De most megnéztem :DD

Van benne búza+rozsliszt, szójapehely, zabpehely, naprforgómag, szezámmag, tengeri só.

Amiért anno kipróbáltam: ebben volt a legtöbb fehérje :)


265kcal/100gr, de tényleg nagyon laktat és utána nem vagy éhes - nekem gyakorlatilag a napi 30-40gr bőven elég így kenyérből. Amúgy 100gr-ra 31,9ch; 12,6 fehérje; 9,24 rost; 2,6 zsír van benne.

Én a ch-t igyekszem 120 körül tartani - annyi viszont kell is, mert különben idegbeteg vagyok, a zsírt meg 40 alatt... Tésztát szerencsémre nem szeretem, azzal így nincsen gond.


Nyitottam egy topicot az elején, mikor regisztráltam, és ott egy orvos hölgytől nagyon sok tanácsot kaptam/kapok, hogy mit hogyan tegyek, hogy nehogy visszaessek majd - ha érdekel, olvasd el, sztem tényleg sok hasznos infót írt!


Nekem így nincs éhségérzet, normálisan el tudom végezni a napi teendőket + járok flabelosra (azt a héten kezdtem) és e mellett már csak heti 3xNorbi fitness kickboxot megcsinálom.

Az olyan "csekélységeket", hogy ma is ha összeadom kb. 4 órát gyalogoltunk a gyerekkel :D már nem számolom :)

45. floracska (válaszként erre: 43. - Insp)
2013. ápr. 27. 18:36

A fehérje-ch-zsír mennyiség szerintem tökéletes, ha ezt tartod, szépen fogsz fogyni. Én is az elején, amikor szigorúbban vettem arra figyeltem, hogy a ch maradjon 150 alatt, a zsír meg 50 g alatt. Az meg plusz ráadás, ha a fehérje ilyen sok. (persze én a ch-t nem tudtam tartani, amikor tésztát ettem ebédre, reggelire meg péksütit, de akkor többet mozogtam).

Ez a kenyér miért wellnes kenyér? Diétás, ch csökkentett, vagy mi a különleges tulajdonsága? :)

44. insp (válaszként erre: 41. - Kaisa38)
2013. ápr. 27. 15:16
Süti receptet kérhetnék, az nagyon érdekelne?!!!
43. insp (válaszként erre: 42. - Floracska)
2013. ápr. 27. 15:14

Persze, hogy nem minden nap ezt eszem, csak 7-ből 6 reggelire :DDD Kell reggel a ch... De volt már olyan, hogy pl. a joghurtot túróval kevertem.

Ami még általában állandó, az a vacsim: túró+joghurt+édesítő+mazsola, egyszerűen édessssssség kell vacsira :D


Ez valami wellness kenyér, ha érdekel, akkor megnézem a márkáját, nekem nagyon ízlik!

A 30g az tegnap volt elég, mert főétkezéshez ettem (salival, hallal) Ma pl. üresen ettem tízóraira, mert tűzoltó napon voltunk a városligetben, a mai szelet 47g volt :D

De tényleg elég, nem éhezek mellette, és mindig olyat eszek, amit kívánok, mellesleg a tegnapi kaják elég nagy adagok voltak, mennyiségre azért sok a sali... Mint ma kiderült, nem is 4 evésre, hanem 5-re elég az az adag saláta, amit írtam, és ha megnézed tele van ch-val (alma, narancs stb.)


Ha most pont a tegnapi napnál nézem meg az arányokat, az csalóka lesz, mert a konzerv értékeiből nem tudtam levonni az olajat, amit ugyebár leöntök róla... (persze így is marad valamennyi, de az kell is) Szóval tegnap a ch 40%, 112g; fehérje 23%, 65g; zsír sztem nem reális a fentiek miatt, de 37%, 47g.


Ugyanezek az értékek tegnap előtt, ahol nem volt benne "csalás" az olajjal: ch 38%, 117g; fehérje 33%, 101g; zsír 29%, 39g

42. floracska (válaszként erre: 37. - Insp)
2013. ápr. 27. 11:31

Ez a 900 Ft tényleg nem sok, de azért nyilván ha megveszed ezt a zabpelyhet, ami 20 napig elég, csak nem eszed 20 napig folyamatosan azt minden nap reggelire?! Mert egy idő után undort kap az ember. Én egyféle kaját max 3-4 napig tudok enni (kivéve, ha nagyon szarul állok anyagilag). Azon a kenyéren nagyot néztem, fél kiló 500 ft? És 30 g az elég is neked? Csak mert régebben én is szoktam méregetni a kenyereimet, és általában 60-80 g-os szeleteket szoktam vágni.

Én ennyi kajától biztos nem laknék jól :) Itt főként inkább az ebédedre gondolok. Tehát nekem ebédre valami olyan kell, ami sok energiát ad, és csillapítja az éhséget. Szerintem én egy ilyen saláta után olyan éhes lennék, hogy még 3 szenyót be kéne dobnom, hogy ne szenvedjek. De grat, ha neked ennyi elég, így biztos gyorsabban fogsz fogyni, mint pl én, aki krumplis tésztát meg nokedlit eszem ebédre, reggelire meg van, hogy kolbászt :D

Ez a kevés kaja tényleg 1152 kcal? Kevesebbre saccoltam volna. Csak mert nekem akkor is szokott 1100 környékén lenni a napi bevitelem, amikor tésztát is meg kakaós csigát is eszem. Hogy néz ki a fehérje-ch-zsír aránya, és mi hány gramm, ha nem titok?

2013. ápr. 27. 10:48
Én azért próbálok változatosan főzni, ami azt jelenti, hogy néha pepecs kajákat is csinálok. Most hétvégén vagyis holnap (ma sajnos dolgozom)pl. rakott káposztát csinálok, amit nagyon szeretek, de rizs helyett én karfiolt teszek bele, amit aprítógéppel rizsszerűvé teszek. Én nem fogyasztok semmilyen lisztes dolgot (még teljes kiőrlésűt vagy tönkölyt se), cukrot, hüvelyeseket stb. Liszt helyet magokat használok. Dió, mogyoró ilyesmi jöhet. Tej,túró, hús, sajt, zöldség stb. Sütit is sütök vagy liszt nélkül vagy mandula/kókusz őrölve. Általában ezt reggelire eszem. Sosem éhezem. Nagyjából majdnem minden kaját meg lehet így csinálni. Az elején elég gyorsan lement az a 10 kiló, most kicsit nehezen.
40. insp (válaszként erre: 39. - Cullinan)
2013. ápr. 27. 08:19

Remélem tényleg tudtam segíteni vele!

Aki jobban el van eresztve anyagilag, az persze rendelhet pl. norbit, béres a-t, katus a-t stb...

Aki kevésbé, az pl. megveheti "készen, zacsisan" pl. a salátát stb.


Nekünk ez a kiadás még megengedhető (majd egyik nap, bár tudom, hogy sajnos nagyon sok családban még ez sem fér bele a havi keretbe :(

39. cullinan (válaszként erre: 37. - Insp)
2013. ápr. 27. 07:26
nagyon ügyes vagy, én köszönöm, hogy igy levezetted, mert sokkal világosabban látom, kb mi hogy merre mennyi:))
38. insp (válaszként erre: 30. - Angyal78)
2013. ápr. 27. 07:21

Mi Pesten lakunk. Őszintén gratulálok a múltkori eredményedhez, és mostanra is sok sikert mindannyiunknak!!!! :)


Én estére vagyok mindig úgy, hogy édesssssség keeeelll!!! Ez nálam bejött: túró+joghurt+édesítő összekeverve, pici mazsola beáztatva és hozzádobva. Vagy pl. fahéjjal - de akkor több édesítő kell bele.

Nekem a legtöbbször ez a vacsim, így az esti fehérje adagom is megvan, éhes sem vagyok és az édességi utáni vágyam is azonnal elmúlik :)

37. insp
2013. ápr. 27. 06:45

Én 3 felé főzök - férjem, kisfiam és magam részére. Mondjuk a fiam a bölcsiben eszik, így tulképp számára csak a nasi van (ezt igyekszem minél egészségesebben kivitelezni) és a vacsi...


A férjemnek csomagolok, és Ő még egyszer kajál munka után, mivel Ő is szeretne fogyni, de az én kajáimat azért nem enné meg :) Ellenben már tk. zsömlét csomagolok neki :)


Magamra "főzni" nem nagy kunszt, mivel ezek a kaják nagyon gyorsan készen vannak, legtöbbször csak összekeverem, vagy gyorsan megpárolom őket.


Szerintem az sem feltétlenül igaz, hogy drágább, mint a "normál" kaja - csak ugye azt nem számoljuk ki, hogy abból mennyi lenne a ránk eső rész. De most veszem a "fáradtságot" és levezetem, megnézem mennyi is az annyi :)


Tegnapi kajám pl.


reggeli 30gr zabpehely + 1 könnyű és finom epres joghurt - a zabpehelyből ami nekem ízlik 500gr 400Ft, ez olyan 20 napra elég, azaz a reggeli 20Ft+85Ft=105Ft


Tízórai: 1db győri édes csokis zabfalatok, 300Ft-ba kerül 15db van benne, ez 20Ft


Ebédre volt 40gr edami sajt (1100Ft/kg), 1,5dl 100%-os almalé (269Ft/l), 60gr félzsíros túró (350Ft/500gr), és kevertem salátát, amiben volt 1/2 kígyó uborka 90Ft, 2 paradicsom 120Ft, 1 fejessaláta 150Ft, 1 lilahagyma cc. 40Ft, 1 alma 50Ft, 1 narancs 50Ft - azaz az egész sali volt 500Ft, és ezt 4 evére osztottam el, azaz evésenként 125Ft.

Így az ebéd összesen került max. 255Ft-ba.


Uzsi: vettem egy olajos tonhalkonzervet (369Ft), erről lecsöpögtettem az olajat és így 3 kajához elég, tehát uzsira salátát ettem tonhallal és 32gr wellness kenyérrel, amiből fél kg 500Ft, azaz az uzsi volt összesen 280Ft.


Vacsi 1 adag sali 1 adag tonhallal, 248Ft.


Összesen tehát az egész napi kaja 1.152kcal volt - sztem egészségesen - és 908Ft volt. Na ezt így még sosem számoltam ki :DDD

Amelyik nap csirkemellet eszek, az pl. sokkal olcsóbbra kijön, mint a tonhal.


Jah, a sali+tonhal utolsó adagja még ma ebédre vár...


Ha ezzel összevetem mondjuk a férjem kajáját, az sem olcsóbb.


Én amit még megveszek az zöld tea, 399Ft/20 filter, ezt 10 napra elég.


Rossmannban vettem digitális mérleget, ami mérés közben is nullázható, 2500Ft volt, és mindig pontosan tudom, hogy mennyit ettem. A kcal-t a kalóriabázison vezetem.

36. Bcicus
2013. ápr. 26. 23:03
Én szinte egyáltalán nem főzök itthon. Jó lenne edzeni, de most beteg vagyok, meg valahogy mindig van valami "fontosabb", de szerencsére ha lassan is de azért mennek le a kilók.
35. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Angyal78)
2013. ápr. 26. 22:40
Nem, nálunk mindenki ugyan azt eszi. Az egész család ezt az életmódot követi szerencsére.
34. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Floracska)
2013. ápr. 26. 22:39

Én van, hogy napi 2 órát is edtek, tornázok, mozgok.

Én néha beiktatok egy pihinapot.

2013. ápr. 26. 20:00
Nekem is elég nehéz anyagilag,de nekem nem jött be hogy azt eszem amit a többiek mert semmit nem fogytam pedig nem ettem sokat.Szóval ha fogyni akarok muszály hogy vegyek külön egykét dolgot.Mondjuk én úgy szoktam csinálni,hogy veszek kb 2kg csirke mellett(semmi más húst nem eszem,mert nem szeretem)és azt beosztom kb 2hétre elég mert egy nap csak egy db használok fel,de persze nem minden nap.És zöldséget meg fagyasztottat szoktam venni állt mexikoit az is elég jósokáig 1kg meg a barna rízs van még de abból is keveset ehetek.De nekünk van spárgánk igy ebből a szempontból könnyű dolgom van most.És ma néztem hogy a cukkini ára is megy kicsit lefelé.Azért is könnyebb most belevágni mint télen,azt én sem birtam anyagilag.Ti merre felé laktok?Én Kecskeméttől 35km-re egy kis faluban.
2013. ápr. 26. 14:00
Én nem főzőcskézek külön, ugyanazt eszem, mint a párom, csak kevesebbet... nem is bírnám azt anyagilag, így is munka nélkül vagyok. Ma pl. csirkepöri van tésztával.
31. kaisa38 (válaszként erre: 30. - Angyal78)
2013. ápr. 26. 13:24
Én főzöm, de nem egyszerű, mert általában fél 7-re érek haza. Hajnali 5-kor kelek. Munkahelyemre az utazás oda-vissza kb. 2 óra. Szóval először nekilátok "rendes" kaját főzni, utána meg magamnak. Fél kilencre végzem is. Persze magamnak 2-3 napra főzök ugyanazt, mert máskülönben otthon csak főznék és mosogatnák. Tornára nincs időm. Reggel dombot mászok futva, mert késében vagyok. Este egy kis ugrabugri, de ennyi.
2013. ápr. 26. 13:02

Sziasztok!

De jó hogy beindult a forum,örülök neki.

Tegnap tornáztam de nem vittem tulzásba mert már elszoktam eléggé tőle.Van elipszis gépem azon nyomtam le 20percet,azután meg még kb 10percet tornáztam.Én amikor tavaly kezdtem akkor a Norbi duci tréninget csináltam,persze majd 100kg-val nem is birtam volna nagyon mást.Azt is csak vagy 2hét után tudtam végig mozogni.De megérte,most viszont csak az elipszis gépen hajtok,mert az igazán jó kardió edzés,jól megdolgoztat.

És persze figyelem azt is mit eszem.Ma pl reggel csak egy tőkmagos pogit ettem azt is utközbe,mig toltam a babakocsit,aztután jött egy alma.Ma az ebédem ami most készül,csirkemell tejfölösen,hozzá barna rizs és saláta.És ami marad az jó lesz vacsira.Torna előtt szoktam enni kb egy orával,és utánna már csak iszom egy sima joghurtot.És ha esetleg még éhes lennék(este mindig az édesség kellene)akkor ha persze van itthon eszek egy Norbis pudingot.Őszintén nem egyszerű ez a külön fözöcskézés sem,dehát a családnak nem adhatok ilyen diétás kajákat,éhen is halnának munka közben.Meg hát nekik nem is kell fogyni szerencsére.És ti is külön főztök magatoknak?

29. floracska (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2013. ápr. 26. 12:16

Én 2 naponta futok, heti 3-4-szer pedig tornázom (nem futónapon). Ha valamelyik nap csak 15 percet súlyzózom, akkor nem szükséges sztem a pihinap, mert az annyira nem terhel le.

Nyilván ha heti 6 napot intenzíven sportolnék, akkor biztosan szükséges lenne heti 1 pihenő.

Régebben minden nap futottam, de rájöttem, a bokának nem tesz jót, ezért a jelenlegi megoldás nálam tökéletesen működik.

2013. ápr. 26. 10:30
één is jövök! éppen hasmenős vírusom van, kedésnek nem rossz... :D :(
2013. ápr. 26. 10:29
Sziasztok! Én 170cm magas vagyok és 75kg jó volna 10kg leadni de ahogy Kaisa írja ha már 6-al kezdődik a súlyom akkor már boldog lennék. 37 éves vagyok első terhességem előtt 24 évesen voltam 58kg. Azt már nem szeretném de a 68-65kg szuper lenne!
2013. ápr. 26. 09:08
Sziasztok! Ha lehet szeretnék csatlakozni hozzátok. Én 91 kilóról lefogytam 81-re, még tavaly. Most pedig szeretnék még 15-öt, de ha hatossal kezdődik már azzal is megelégszem.
25. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2013. ápr. 26. 06:26
Én nem szoktam tartani pihenőnapot.... kapom is az oltást rendesen miatta... :D
24. Bcicus (válaszként erre: 15. - Angyal78)
2013. ápr. 25. 23:06
Én fiam 3án lezs 2. Én a terhesség alatt és a szoptatás alatt híztam meg nagyon.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook