Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha szerepelnél a vacsoracsatában milyen menüt készitenél? fórum

Ha szerepelnél a vacsoracsatában milyen menüt készitenél? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 3. 20:37

Előétel:valami kis vendégváró falatka

Leves:Sertés ragu leves

Főétel:sörben sült csülök,burgonyapüré,párolt káposzta

deszert:intelligens krémes

2009. okt. 1. 13:26
amilyet a műsorszerkesztő mond.
6. lmoncsi (válaszként erre: 5. - 91659176d7)
2009. okt. 1. 13:26
Az is finom!!!A múlt szombaton csináltunk marhapörit kinn a szabadban,egész más ize van bográcsban:)).
5. 91659176d7 (válaszként erre: 4. - Lmoncsi)
2009. szept. 30. 19:44

A menü olvasása közben nagyon meg éheztem ezekre a fincsi kajákra.

Hát én nem tudom mit főznék.

A párom azt szokta mondani, hogy jó nagy bográcsba köröm pörköltet vagy marha pörköltet adna nekik. Had egyenek!

2009. szept. 30. 15:02

Ha leves akkor nálam a tejfölös csirkeleves a nyerő,ha előétel akkor legyen paradicsomba töltött padlizsánkrém gomolyával,másodiknak őzgerincbe sült baconos sajtos csirkemell petrezselymes ,hagymás krumplival+dinsztelt káposzta ecetesen.

Desszert?van egy süti amit nagyon szeretünk,de nem tudom a nevét.Piskótát kell sütni 3 tojásból,megkenni akármilyen lekvárral,feltekerni és vékony szeletekre vágni.egy tál alját és falát a tekercsekkel lerakni .Egy gyümölcsjoghurtból és fél liter tejszinból zselatinnal tölteléket készitünk és ráöntjük a lerakott piskótatekercsekre.A tetejére szintén piskótatekercs jön.1-2 órát hűtőbe rakjuk s ezután gyönyörűen lehet szeletelni.Aki szereti rakhat a joghurtos tejszinbe gyümölcsdarabokat.

2009. szept. 30. 13:28
Én elöételnek kaszinotojást és franciasalátát csinálnék.Levesnek:Hagymalevest.Föételnek:Rántotthust és füszeresburgonyával,uborkasalátát.És desszertnek:Tiramisut csinálnék.Jo kis mediterán vacsival készülnék.Italnak pedig félszárazbor lenne.
2009. szept. 30. 11:24

Igen! Én egy nagy kedvencet csinálnék, ami eddig mindenkinek nagyon ízlett. Füstölt sajtos rakott hús, sajnos eléggé költséges, de isteni. Hozzávalók: tepsi és a családtagok éhségének mértékétól függően csirkemell (vagy pulykamell) filé, Karaván füstölt sajt, főzőtejszín (én a Parmalatot szoktam venni, ízre és állagra is az vált be legjobban).

A husit megmosom, vékony szeletekre vágom (tudjátok, a mellfilé felső részén jóval vastagabb a husi, na azt külön levágom róla, de egyébként egyben hagyom), és egy tepsibe, pici olajjal az alján, beteszem a husikat, sorba. Egy sor hús, egy sor füstölt sajt (ha lereszeled a sajtot, jóval kiadósabb, mintha szeleteket tennél bele, de úgy is lehet), amíg a hozzávalók el nem fogynak. A tetejére husi kerül, majd jön a fél liter főzőtejszín. Ha maradt sajt, a tejszínre lehet szórni. Mindezt be a sütőbe - nyami... Nagyon kiadós és laktató, és hidegen is isteni. Köretként én mindig krumplipürét csinálok hozzá.

(Az én megszokott arányaim egyébként egy nagy tepsibe, 4 személyre és több étkezésre: 10-15 db csirkemell filé, 40-50 deka Karaván sajt, fél liter főzőtejszín).

2009. szept. 30. 11:06
Valószinű mindenki egy jól bevált kedvenc kaját készitene vagy mégsem? Mi lenne az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook