Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha ruhát akarok küldeni postán, mibe kell csomagolni, mielőtt feladom? fórum

Ha ruhát akarok küldeni postán, mibe kell csomagolni, mielőtt feladom? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 14. 17:45
2013. dec. 14. 17:36

Nem muszáj doboz.Én vennék olyan egyszerű drapp csomagolópapírt.Mi egyébként azt használjuk mint bolt.Van amikor simán van amikor a dobozt fedjük be vele.Ha viszont belefér A/4-es borítékba akkor az is elég.


Itt a posta tarifája:


[link]

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Anyoca69)
2013. dec. 14. 17:15

de pont az a lényeg, hogy NE csomagként, hanem még levélként tudja postázni, mert úgy olcsóbb :))


egyébként sem kell szabvány doboz, ez is TUTI :)))

8. martamay (válaszként erre: 7. - Anyoca69)
2013. dec. 14. 17:14
ha csomagkent kuldi akkor ez a rendszer. De ha levelkent 2 kg-ig, akkor nem muszaj dobozba!!!!!!!!!!
7. anyoca69 (válaszként erre: 1. - 77c8114ce7)
2013. dec. 14. 17:08
Csak dobozban add fel, amúgy 50 % felárat kérnek, ha nem szabvány-azaz doboz. Ez tuti így van. 2 kilóig 1000,-os a csomag költség, 5 kg-ig pedig 1190,-de ebbe sok minden belefér. Szóval csakis dobozba tedd, ez az új rendszer július óta!
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Mese habbal)
2013. dec. 14. 16:31

Persze simán papírba is lehet.

Én éppen kiürítettem ma egy virágföldes nejlonzsákot, annak fekete a belseje, abba is lehetne csomagolni. Valami vastagabb nejlon, ami egyszínű és nem átlátszó. Ragasztószalaggal rá egy papír a címzéssel.

Rendeltem már cégtől ruhaneműt, az is nejlonban jön.

2013. dec. 14. 16:28

Lehet kapni a postahivatalokban dobozt, az biztosan a szabványméret.

A legutóbbi változásig dobozban is lehetett akár, ha nem volt 2 kg. A változásokat meg nem ismerem pontosan.

A nagyobb méretű (A4) bubis boríték már elég drága.

Lehet, hogy postaköltségben jobban jössz ki, ha valami lapos dobozba teszed (bonbonos doboz). Úgyis érdemes széles ragasztószalaggal megerősíteni az éleket és a sarkokat, szóval egy ilyen lapos dobozra akkor már elég, ha valamilyen papírt ragasztasz rá egyúttal. Akár használt csomagolópapír is lehet, a fehér hátoldalával kifelé.

2013. dec. 14. 15:41
ha nem annyira nagy, akkor jó ötlet az A4-es boríték, de mondjuk buborékos, vagy azon belül még egy zacskó, hogy ne sérüljön annyira.. de én úgy is adtam már fel, hogy simán csomagolópapírba (nem díszes, hanem háztartási) becsomagoltam, jól körberagasztottam... csak a címzés jól olvasható legyen... 2 kilóig elmegy így levélként is, nem kell csomagként feladni... szerintem ha dobozba rakod, akkor nehezebb is lesz, drágább is lesz, vagy nem fog levélként elmenni, csak csomagként... de ha nagy a pulcsi, akkor is lehet csak papírba csomagolni, de akkor nem levélként fog menni... szerintem doboz egyáltalán nem muszáj... mindenféle méretű cuccot kaptam és adtam már fel simán csomagolópapírba csomagolva, max több rétegben csomagolva, meg körbe jól leragasztózva...
2013. dec. 14. 15:16

Természetesen. Szépen összehajtogatva, bezacskózva. Belülre a tetejére címmásolat.

Doboz átkötve, feladó és címzett pontos címe, tartalom, érték ráírva.

2. Perseida (válaszként erre: 1. - 77c8114ce7)
2013. dec. 14. 15:14
Ha egyesével kell küldeni, A4-es borítékba beleférnek, ha vastag a pulcsi, akkor mondjuk cipősdoboz.
2013. dec. 14. 15:09
Nagyon amatőr vagyok, még sosem küldtem semmit. csak levelet :D Most viszont rendeltek tőlem ruhát, amit fel kéne adnom (pulcsik, felsők külön-külön), de nem tudom mibe kell csomagolni. Kell neki doboz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook