Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha pszichológus akkor a magán vagy az állami jobb? fórum

Ha pszichológus akkor a magán vagy az állami jobb? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. 9678a02221 (válaszként erre: 30. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 22. 18:59
Semmi ilyet nem tett..Epp eleget lehet olvasni a katolikus papok buncselekmenyeirol,tehat nem sertett meg senkit..Vagy irsz mindenhova ahol ezeket a buneseteket a mediaban megjelentetik?
2013. ápr. 22. 17:57
Én államihoz járok évek óta,nagyon szeretem,sokat segít.Nem az órát nézi,ha ott vagyok,bármilyen kérdéssel fordulhatok hozzá és nem az a célja,hogy gyógyszerrel tömjön.Elég,ha elmondom mi a baj,ő ad tanácsot,aztán ha újra jön vmi baj,felkeresem.Soha nem fizetnék magándokinak ezért.
2013. ápr. 22. 17:03
Egyik kutya, másik eb...
30. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 29. - C0dfe81001)
2013. ápr. 22. 15:40

Meg a gyermekorvosok... lassan már mindenki :(

Ne általánosíts!


Tilos!

(b) a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt),

továbbá mások becsületére, jóhírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan;

29. c0dfe81001 (válaszként erre: 28. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 22. 15:14
Már a pap sem a régi. Pedofilok... Főleg a katolikusok. Inkább pszichológus.
28. 0a4e11604c (válaszként erre: 27. - 9678a02221)
2013. ápr. 22. 15:09
Isten őríz,hogy paphoz forduljunk bármiféle problémával is!
2013. ápr. 18. 23:17

Nem tudom otthon hogyan mukodnek most a dolgok az egeszsegugyben..Gondolom nem tul jol:(

En keresnek egy jo magan pszichologust,olyat akit masok is ajanlanak,VAGY esetleg palyakezdot aki meg nagyon lelkes..

Az olyan hulyesegekre mint pap,oda sem figyelj.Neha azert kiguvad a szemem mennyi botorsagot kepesek osszehordani emberek..

A papsagnak semmi koze a pszichologusokhoz-SZERENCSERE..

26. grizus
2013. ápr. 18. 06:12
Egyik rosszabb mint a másik. Felejtsd el őket.
25. 0a4e11604c (válaszként erre: 21. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 19:53

Pszichiáterhez járok,de kell egy jó pszichológus is.

A pap ki vanzárva.

2013. ápr. 2. 19:49

Mindkettőre várni kell.

Legalább is a neten néztem az időpontokat,és a magán dokihoz szabad időpont csak két hónap múlva lett volna ,-meg a rendelőben is pár hónapot kellett volna várni.

Mivel nekem a nyárra már formába kell hozzam magam,nem érek rá várni-elbeszélgettem a legjobb barátnőmmel,erőt merítettem,és talpra álltam-igaz nagyon nehezen sikerült kirángatni magamat,de muszáj volt!

23. tixtina (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2013. ápr. 2. 19:45

Sajnos,igazat kell adjak.

Ez a helyzet.:(

22. spinneli (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 19:44
Sajnos ezek nem "csak" lelki problémák, gyógyszeres kezelés is kell mellé.
21. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 20. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 2. 19:41

Isten mentse ôket tôled!

Minden más pénz kérdése...

Az orvos-pszichiáter nem jó?

2013. ápr. 2. 19:38

Paphoz fordulni ilyesmi problémákkal??

Semmi jó tapasztalatom nincs a papokkal,mert csak addig papok amíg a templomban vannak(tisztelet a kivételnek) de a többség pap álszent!

2013. ápr. 2. 15:14
Az "állami" pszichológus nem nagyon tud foglalkozni a betegivel (mivel rengeteg van), a "magán" rendelésen pedig van lehetőség rendes terápia kialakítására, természetesen pénzért. Nagyjából ezek a különbségek.
2013. ápr. 2. 15:12

Bármelyik jó lehet, ki kell fogni szerintem itt is, mint az összes többi segítő szakmában:


az SZTK-sban az a baj, hogy bármennyire is jó akar lenni/lehetne, a körülmények behatárolják , a várakozók sora a folyosón, a gyorsasági munkavégzés.


A magán pedig a kellemes körülmények ellenére is lehet kutyaütő.


Szerintem ugyanúgy próbálkozni kell ezzel, mint a nőgyógyásszal: az embert keresgél, elmegy ide-oda, míg egyszercsak rálel a lelkének megfelelőre.

17. c0dfe81001 (válaszként erre: 15. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 15:11
Ez így igaz. :) De tényleg érdekelne, hogy egy lelkész, hogy segít mondjuk egy elkerülő személyiségzavarosnak vagy egy nőnek, aki anorexiával küzd.
2013. ápr. 2. 15:08
Nem tudom, mi a különbség, hisz az "állami" látja el a "magán"-rendelést is. Talán az ára...
15. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 13. - C0dfe81001)
2013. ápr. 2. 15:06
Nem is kell annyit tudniuk, mint egy pszichológusnak... nem is ez a cél.
14. Conny2 (válaszként erre: 10. - Conny2)
2013. ápr. 2. 15:03
lelkész, mentálhigiéniás szakember, nemrég jelent meg az új könyve 'Szorongástól az önismeretig' címmel, jó könyv. Amúgy keddenként előadást tart, ahova elvileg több százan járnak rendszeresen, én ugyan még nem voltam. De a neten utánanéztem állítólag valóságos divat lett pálferisnek lenni.
13. c0dfe81001 (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 15:02
Pszichológiát valóban tanulnak a lelkészek, de az minőségileg igencsak silány egy pszichológus tudásához képet. Szerintem.
12. c0dfe81001 (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 14:59
Hogyan lehetne könnyen meggyógyítani őket? Melyik az az egyszerű gyógymód?
11. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 10. - Conny2)
2013. ápr. 2. 14:45
Ez ki???
10. Conny2 (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 2. 14:43
Erre jó példa Pál Feri.
9. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - C0dfe81001)
2013. ápr. 2. 14:42

Tudna a helyzetével mit kezdeni. Másképpen ugyan, mint egy "világi"... Egyébként tanulnak ôk is pszichológiát...

Könnyen meg lehetne gyógyítani ezeket a betegségeket... Van rá nagyon egyszerû gyógymód!!

8. Conny2 (válaszként erre: 1. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 2. 14:35
Én inkább kineziológushoz mennék, vagy önsegítő csoportokhoz csatlakoznék. Nem is gondolnád,hogy mennyire sokat jelent, ha hasonló problémákkal küszködő emberek között vagy. Persze ez attól is függ, hogy mennyire súlyos a problémád.
7. c0dfe81001 (válaszként erre: 4. - Dodi44)
2013. ápr. 2. 14:31
Sok igazságot írtál, de a papos dologban szerintem van 1-2 olyan, dolog, ami nem állja meg a helyét. Például mit tudna kezdeni egy pap/lelkész egy anorexiással, vagy egy elkerülő személyiségzavarossal, vagy egy depresszióssal vagy egy pánikbeteggel?
6. ittmost (válaszként erre: 1. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 2. 08:22

Én államihoz járogatok.De ha nagy,sürgős a probléma,akkor privátot érdemes keresni,akit valaki más is ajánl,annál nagyobb az esély ,h jó lesz.

Az SZTK-ssal az a baj,hogy ritkábban ér rá(nálunk általában 2-3 hetente tud időpontot adni),és lassan halad.Nekem ez nem gond,mert nincsenek napi szinten nyomasztó problémáim)

5. 44f59aa223 (válaszként erre: 1. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 2. 06:09

A "magán"...ha kifogod.


Ne ijedj meg, nem ilyen vészes a helyzet, de nyilván rengeteg van, akit a pénz erösebben motivál, mint a segítö szándék.

Persze, akinél fordítva van, az is pénzt kér érte, de segíteni is fog.

2013. ápr. 2. 04:28

Egy igazi "jo" pszichologus az jo penzert megengedi neked, hogy elmond mi bant teged, es meghallgat, majd felallit egy latogatsi idopontokat. Megengedi neked, legkozelebb jo penzert, ujra var, hogy megmond neki milyen megoldast csinalnal, hogy megold a fajdalmadat. Jo penzert, legkozelebbi latogatasodon, megegyszer megkerdezi a banatodat, es az alltalad javasolt szerintedi legjobb megoldat megint elmondhatod neki, jo penzert. Majd a legkozelebbi latogatasodon, kiteriti a kartyait ugy, mintha mindent o fundalta volna ki a semmibol, es megengedi neked hogy veghez vidd megoldasodat, persze egy jokora jo penzert. De fogsz hallani egy szavak gyujtemenyet, amit eddig meg eletedben nem hallottal, majd leereszkedik a te "szintedre" es hetkoznapi nyelven elmondja ugyan azt amit hallott toled megoldast.

Attol fugg, mire kell neki a penzed, mmit akar venni belole, annyi latogatast fog eloirni.

Mi pedig a vegen, nagyon orulunk, mert micsoda okos ember volt az fejdoki!!

Hany pszichologus kell ahhoz, hogy egy kiegett villanyegot kicsereljen??? Valasz: EGY! de csak akkor, ha a kieget ego is cserelodni akar...


Regen is voltak Pszichologusok! de INGYEN voltak!! Ugyhivtak hogy katolikus papok, es gyonas! De az mar kiment a divatbol. Az nem lehetet jo, mert az ingyen volt. Egy idosebb pap tiz pszichot meg er!

Azota azt hallottuk mindenutt; vallas az hulyeseg, az csak hulyek csinaljak, az alam ellenes, az dekadens, egy muvelt ember olyan nem csinal, azert meg nem leirt torvenyt is hoztam ellenuk. Vallas tisztesseges torvenyeket, hova tartozast is tanitott! Kulonbseget, jo es rossz kozott, ez fekete, ez feher!

Az az ertek rendszer mar nincsen! Kineveltek belolunk! Nezd meg mennyi politikus van bortonben!!! Most mindent szaban! de ha kutya szoritoba kerulunk, hova fordulunk? Pedig neha csak egy erdektelen ful, segito kez, kis segito gondolat, kiegyenesiteni gondolat menetunket kellene hogy ki tudjunk maszni a salmasztikabol...

Ha vallasos vagy ha nem, en egy idosebb papnal probalnak szerencset. Meg olyant soha nem hallottam, hogy valaha, valakit is elutasitottak volna. Es meg penzedbe sem kerulne.

Probaljuk eloszor az agyunkat hasznalni, mielott a penztarcankat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook