Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha penészedik egy 4 éve átadott lakás az kinek a hibája? fórum

Ha penészedik egy 4 éve átadott lakás az kinek a hibája? (beszélgetős fórum)


9. syria (válaszként erre: 5. - Kalomoira)
2011. máj. 28. 15:27

Egy rendesen megépített épület nem ázik be 1 év után!

A ház amiben lakom 70-80 éves. A régi résznek semmi baja. Ám a toldalékozott új rész egy katasztrófa. :( Ott aztán beázástól kezdve penészen keresztül van minden, pedig egyformán használjuk a helyiségeket. Pocsék munkát kaptam. Ennyi. És már reklamálni sem tudok, mert a bajok 10 év után jöttek elő.

2011. máj. 27. 11:40
a hőhidakat kell kiküszöbölni, beszélj egy kivitelezővel és hungarocell lapokkal (5 cm-essel) küszöböljétek ki a problémát
2011. máj. 27. 10:20
.
2011. máj. 27. 10:03

Azt mondják a fűtés ingadozása és a rossz szellősztetés miatt lehet....

De alapvetően én azt hiszem, hogy ilyen nem lehetséges max ha valóban sosem nyitja ki az emebr az ablakot..

2011. máj. 27. 10:02
Már egy év után jelentkezett, volt 3 beázás is azt helyre hozták. Ők váltig állítják ez már nem az ő saruk, de még a sarkot megcsinálják, ugyan is egy sarok ázik fent és az egyik szoba falain repedt meg a festék lent...
4. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. máj. 27. 09:58

Általánosságban véve ha csak 4 év elteltével jelentkezik,az alapján azt lehetne mondani,hogy a lakója.De amit írtál,abból úgy tűnik,hogy alulról nedvesedik a fal.Ez alapján én arra tippelnék,hogy a ház talajnedvesség elleni szigetelése hagy némi kívánnivalót maga után*.Nyílván van garancia a munkájára,ez kb.10év szokott lenni.Kell intelligensen szólni,akkor van esély,hogy segít,amúgy nem szoktak...:S


*Bár nem derült ki,hogy mi az elhelyezkedése az otthonnak...

2011. máj. 27. 09:51
Ott valami durva építési hiba történhetett.
2011. máj. 27. 09:49
Az attól függ,hogy hol penészedik.Ha a lakáson belül,lehet esetlegesen hőhíd,a rossz szigetelés miatt.Vagy lehet a kevés szellőztetés miatt.
2011. máj. 27. 09:47

A lakók vagy az építettő? Szabad egyáltalán penészednie?

Plusz a talaj felől is válik le a festék de csak egy csíkban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook