Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha párotokkal beszélni akar az orvos, mert rossz híre van, Ti mellette lennétek akkor is, ha egyedül akarja meghallgatni? fórum

Ha párotokkal beszélni akar az orvos, mert rossz híre van, Ti mellette lennétek akkor is, ha egyedül akarja meghallgatni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 3. 19:22
Ha ő így szeretné, akkor ajánlatos a kérését tiszteletben tartani. A többit pedig eldönti az idő.
48. Barát1 (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 17:21

Véleményem szerint most nem a 3 gyerek, hanem a párod érzései a fontosak és ő kell, hogy egyedül döntést hozzon, tudom nagyon nehéz, mert szeretnél vele, mellette lenni. Amikor eldönti, hogy mit és hogyan tovább majd akkor legyél mellette minden döntésében. Hidd el most megváltozik mindenről a gondolkozása, más lesz a fontos az életében.

Írom ezt úgy, hogy tudom mit beszélek, mert 3 és 6 évesek voltak a gyerekeink amikor megmondták a férjemnek, hogy 3 hónapja van hátra, igen maximum 3 hónap, ez 16 éve volt.

A férjem most is velünk van, túl van kemoterápián, sugárkezelésen,

/igaz rokkantnyugdíjas/

de ez mellékes, szóval gondolkozz pozitívan és hagyd dönteni.

Mielőbbi döntést

- mert az idő ilyenkor ellenetek dolgozik-

és mielőbbi gyógyulást kívánok, én/mi már tudom/tudjuk, hogy nincs lehetetlen.

2011. márc. 3. 14:20
Szia megkérdezhetem hogy milyen betegségekről van szó??Ha megkérdezhetem doki mit mondott milyen kilátásokat????Mielőbbi gyógyulást::(((
46. genlips (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 13:58

beszélgetnetek kell, hogy mindketten megértsétek a másik helyzetét. neked is meg kell értened, hogy ez az ő élete, egészsége, amin fizikailag egyedül ő fog átesni. és ő dönt.

neki pedig meg kell értenie, hogy lelkileg te is szeretnél részt venni belőle, mert ... itt folytasd neki.

tudom, vannak nem egyszerű emberek, akikkel nehéz beszélni, mégis el kellene jutnotok ide, hogy a másik helyzetébe beleérezzétek magatokat

szerintem ez sokat segítene

45. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 13:22
Akkor másik szobába menj át,de legyél otthon.Hátha utána összeomlik,vagy nemtom'.
44. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 13:13

Persze, hogy nem mindegy a gyerekeknek, hogy hogy nőnek fel. De te szerintem nem érted, amiről írok. Nem mindegy, hogy valaki 10-20 vagy mondjuk 50%-os vagy még nagyobb eséllyel vág bele egy-egy kezelésbe, műtétbe.

Nem azt mondom, hogy nem kell mindent megtenni a gyógyulásért.

Tudod nekem is van 2 pici gyerekem. Úgy gondolom, hogy van olyan pont, amikor azt mondanám, hogy nem vállalom a kezelést. Ha a kezeléssel számomra megalázó, kiszolgáltatott helyzetbe kerülnék úgy, hogy még ezzel sem biztosított a túlélésem, vagy csak nagyon csekély százalékban. Nem biztos, hogy vállalnám a kezelést-műtétet, még akkor sem, ha tudom, hogy ezzel aláírom a saját halálos ítéletemet és hogy a gyerekeim anya nélkül nőnek majd fel.

43. hancsalean (válaszként erre: 41. - Rock'n'rollGirl)
2011. márc. 3. 12:37
Köszönöm, hogy megosztottad ezeket velem!
42. hancsalean (válaszként erre: 40. - Mandula71)
2011. márc. 3. 12:37
Azért a 3 kisgyereknek nem mindegy, hogy nő fel, én anyaként nem gondolkodnék egyetlen percig sem, hogy a gyerekeimnek mi a jó. Szerintem mindent megkell tennie azért, hogy meggyógyuljon. Nem én értem, minannyiunkért!
2011. márc. 3. 12:34
Tiszteletben kell tartani a döntését. 17-18 éves voltam, amikor hónapokig arra gyanakodtak az orvosok, hogy leukémiám van. Anyum mindig el akart velem jönni a vizsgálatokra, de soha nem engedtem meg neki, hogy bejöjjön velem. Többen kérdezitek, miért ne hallhatná a hölgy is, amit az orvos közöl, mikor ott van a közös életük? Lehet, hogy közös életük van, de sajnos, amikor az embernél kiderül egy ilyen betegség, akkor kicsit meg is változik az illető. Fél, szorong, hogy mi fog történni, mik az esélyei, túl fogja-e egyáltalán élni? És - ami szintén előfordulhat - az illető szégyellheti is ezt a dolgot. Amikor az ember benne van egy ilyenben, szinte mindent teljesen máshogy gondol, máshogy tesz, mint azelőtt.
40. Mandula71 (válaszként erre: 35. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:33

A nagy baj nem egyenlő a halállal. Az a kérdés, hogy műtéttel mennyire hozható olyan helyzetbe, hogy normális életvitele legyen. Amennyiben erre kevés az esély és a párod nem vállalja a műtétet vagy egyéb kezeléseket, neked ezt is EL KELL fogadnod. Nem szabad egy hozzá méltatlan életmódba belehajszolni csak azért, mert ti nem szeretnétek őt elveszíteni. Természetesen ha nagy esélye van a gyógyulásra, vagy legalább a tünet és fájdalommentes életre, akkor biztatni kell, hogy harcoljon.

A dokik sem tudnak mindig mindent. A párom a műtétje utáni napon még az intenzíven volt, rosszul lett, összeomlott a tüdeje. Lélegeztetőgépre tették, morfiumozták. Beszélni nem tudott, de a hallásával nem volt baj. Utólag mondta el nekem, hogy az altatóorvos például furcsa megjegyzést tett...Amikor 6 nappal később visszakerült az osztályra az intenzívről, a betegtársak csodálkozva néztek rá. Az intézményben ugyanis az terjedt el róla, hogy nem tudták megmenteni és meghalt...

39. 40163fd81d (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:21

Megértem.

Szerintem vedd figyelembe azt ,hogy ő mit akar,ne erőszakoskodj.

Hagy intézze ő a dolgait egyedül.

2011. márc. 3. 12:18

Először is sajnálom ami történik és sok erőt és kitartást kívánok az egész családnak és azt kívánom hogy a párod gyorsan helyre jöjjön .

Azt viszont nem értem hogy egyáltalán hogy merülhet fel az hogy nem akarja hogy benn legyél ??

mimmo33 -al maximálisan egyet értek !!közös életetek van egy pár vagytok jóban -rosszban örömben- bánatban egészségben -betegségben .

37. hancsalean (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 3. 12:18
Milyen betegsége volt?
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:16
Öcsém is ugyanilyen mentalitású volt, életében nem volt beteg, kórházba még látogatóba sem tette be a lábát. most elfogadta még a kemot is amiről azt mondta...SOHA. Tehát személyes tapasztalat változhat az ember.
35. hancsalean (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 3. 12:14
Így szeretném, hogy lenne. Sajnos az orvos konkrétan megmondta neki, hogy nagy a baj és megkérdezte vannak-e gyerekei, vannak-e céljai még az életben?
34. hancsalean (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:12
hozza
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:12
Amikor az embernek az életéről van szó a gondolatai is megváltoznak. Tehát lehet ő lesz az első aki a megoldást fogja keresni mindenáron.
32. hancsalean (válaszként erre: 28. - 7cdf5b0d96)
2011. márc. 3. 12:11
házhoz jön, hozzánk az orvos
2011. márc. 3. 12:10
Minden ember akaratát tiszteletben kell tartani, lehet szégyen lenne előtted elérzékenyülni neki, vagy nem merne olyanra rákérdezni amit szeretne tudni. viszont ne egyből a legrosszabbra gondoljatok, lehet csak egy beavatkozást szeretne megbeszélni vele az orvos.
30. hancsalean (válaszként erre: 26. - Genlips)
2011. márc. 3. 12:10
Pont azért, mert ismerem, hogy nem mondja el a dolgokat és úgy él, hogy őt senki ne sajnálja. Amikor már nagyon rosszul volt és nbem bírta a fájdalmat, akkor összesett és előtte soha nem mondta hogy baja van. 2 hét alatt összeomlott az életünk, itt nem csak aggódásról szól a dolog, hatalmas sokk mindannyiunknak és nem hagyja hogy segítsünk neki. Bizonyára választhat majd, hogy akarja-e a kezeléseket, vagy mit tudom én, műtét, akármi, de lehet hogy nem akarja ha nincs sok esélye és félek hogy nem fogja elmondani amit az orvos mond. Azt mondta sose fog kórházba feküdni, ha úgy hoza az élet.
2011. márc. 3. 12:07
nem. tisztelném az akaratát.
28. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:06

Ha az orvos előtt is közli veled,hogy nem akarja,hogy benn legyél,akkor még azt is megkockáztatod,hogy kizavar az orvos a titoktartás miatt.

Szerintem kísérd el a rendelőbe,várd meg kinn,és ha akarja,majd elmondja.

27. hancsalean (válaszként erre: 25. - Mandula71)
2011. márc. 3. 12:04
Sebész, Gasztroenterológus, főorvos. Aki elvégezte az eddigi vizsgálatokat is.
26. genlips (válaszként erre: 10. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:03
rosszul fogod fel kedves. az aggódás sem indok arra, hogy figyelmen kívül hagyd a véleményét, kéréseit és kívánságait... sőt, pont most kellene figyelni rá, hogy mit akar!
25. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 12:00

Én értem, hogy a későbbi rosszullétekről beszélsz. De a rosszullétek szempontjából, amire te most hivatkoztál, teljesen mindegy, hogy jelen vagy-e a beszélgetésnél vagy sem.

Az orvosról hallani sem akarok eset ismerős. A párom ugyanilyen. Lassan 7 éve egy tüdőszűrés során fedeztek fel elváltozást, amit 2004. szeptemberében meg is operáltak. Rosszindulatú daganat volt. Nem írtad, hogy milyen daganatról van szó, az orvos, aki kimegy hozzátok, milyen szakterületen dolgozik. Egy háziorvos például nem feltétlenül kompetens a túlélési esélyek latolgatásában.

24. hancsalean (válaszként erre: 21. - Panni58)
2011. márc. 3. 12:00
Köszönöm a soraidat!
23. hancsalean (válaszként erre: 22. - Steveke)
2011. márc. 3. 11:59
Miért akarnád egyedül hallani? Csak hogy megértsem a másik felet!
2011. márc. 3. 11:57
Ha a párommal történne ilyen én mennék s ott akarnék lenni,viszont ha velem én egyedül akarnám.
21. Panni58 (válaszként erre: 17. - Hancsalean)
2011. márc. 3. 11:56

Sajnálom, ami veletek történik, remélem, minden jóra fordul.

De tapasztalatból mondom, hogy meg kell hagyni a párodnak a jogot, hogy ő egyedül hallja először, hogy mik a lehetőségei, és hogy magában gondolhassa át az egészet. Rajta kívül az orvos annak adhat még ki információkat az ő állapotáról, akit ő megnevez, és ez, gondolom Te leszel.

20. hancsalean (válaszként erre: 15. - Mimmo33)
2011. márc. 3. 11:55
Erről beszélek én is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook