Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha panaszom van egy utazási irodára, mert félrevezettek, hova fordulhatok? fórum

Ha panaszom van egy utazási irodára, mert félrevezettek, hova fordulhatok? (beszélgetős fórum)


20. f5848578d5 (válaszként erre: 17. - Kamillka)
2012. jan. 11. 01:15
Én sem találok arra vonatkozó infót, hogy csak a bordó útlevelet fogadnák el, csak annyit, hogy az útlevélnek a hazautazástól számítottan még hat hónapig érvényesnek kell lennie.
19. cooltim (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. jan. 10. 17:51

Sajnos nem csak az a lényeg.

A régi útlevéllel nem lehet utazni Ausztráliába.

2012. jan. 10. 17:41

Egy a lényeg: érvényes-e az útlevél vagy sem.

Ezt viszont be kell mutatni.

2012. jan. 9. 23:52

[link]


Nekem pl ez alapján sem egyértelmű, hogy csak az új útlevél a jó :O És ez a hivatalos honlap, ahol vízumot tudsz kérni online...

16. Kamillka (válaszként erre: 15. - Cooltim)
2012. jan. 9. 23:41

Kérdezd meg a légitársaságot is! Néhány éve tuti elfogadták az USA-ba is a régit, csak az újhoz nem kell vízum. Gondolom azt tudod kivel repültök, a légitársaságok sem veszik fel egykönnyen a telefont, de azért elérhetőek. Most hallottál két ellenvéleményt, tisztázd le előbb a dolgot szerintem. Bár még ha tévedett is a Neckermann, akkor is az utas felelőssége, hogy a megfelelő és érvényes okmányokkal utazzon. El szokták ugyan kérni, hogy leellenőrizzék, de ez nem kötelező. Nincs arra szabály, hogy neked csak akkor adhat el valamit, ha megvannak a papírjaid. Nálunk volt olyan is, hogy az utas közölte, hogy nem hozta el az útleveleket, de tuti jók, storno bizti nem kell neki, mert tuti utazik (egy 4 és 2 éves gyerekkel). Erre nem engedték fel a gépre, mert a kicsinek az útleve nem volt érvényes a hazaúttól számított 6 hónapig. A reptéren derült ki, nem mehettek fel a gépre. Csak az iroda jóindulatán múlt, hogy átfoglalták nekik az egészet és nem buktak másfél millió forintot.


Jah a pénzedért pontos tájékoztatást vársz, világos- jogosan is-, de emiatt nem hiszem, hogy felelősségre vonható az iroda még akkor sem, ha te ezzel nem értesz egyet.

Lehet a vízumhoz jó a régi útlevél is. A gépre meg már csak újjal engednek fel. Ezt is el tudom képzelni. Jegyet nem náluk vettél, nem? Csak vízumot akartál? Én tuti körbejárnám a helyedben a témát találgatás helyett. Bár te tudod kiben bízol, de még akkor is kiakadnék, ha Ausztriai utat buknék, nemhogy egy Ausztráliait. Viszont az is durva, hogy ha valóban nem utazhatnak magyar állampolgárok régi típusú útlevéllel és erről nem tesznek említést a ausztrál nagykövetség magyar honlapján utazás menü pont alatt...

15. cooltim (válaszként erre: 14. - Kamillka)
2012. jan. 9. 23:08

Az alairatast en ertettem felre. O csak annyit mondott, hogy jobb lenne szemelyesen ott lennem es egyeztetni az adatokat!

Az Ausztral Nagykovetseg nem veszi fel a telefont, hiaba hivogatom. De itt az ismerosom intezett mar jopar vizumot az orszagba, szoval nem hiszem, hogy tajekozatlanabb lenne a Neckermannal. Az utlevel kerdes szamomra inkabb felhaboritobb, nem is a vizum alairasa , vagy nem alairasa a lenyeg...

Hogy lehet az, hogy egy utazasi iroda, aki vizumugyintezessel foglalkozik, nincs azzal tisztaban, hogy regi kek utlevel jo- e, vagy az uj bordo kell inkabb?! Ez duhit engem!

14. Kamillka (válaszként erre: 10. - Cooltim)
2012. jan. 9. 23:00
Szerintem hívd fel a nagykövetséget először is, hogy mégis pontosan mi kell a vízumhoz. Ill kérdezd meg a légitársaságot, hogy mivel engednek fel a gépre és mivel nem. Az a biztos szerintem. Amúgy gyakornok koromban rengeteg nagykövetségre jártam az utasoknak vízumot intézni és teljesen szabályosan kijutottak. Aki kérte, annak megcsináltattam teljesen szabályosan és én álltam sorba, kifizettem amit kellett és vittem a kért adatokat. (teljesen másik utazási iroda, mint a Neckermann) Szerintem felkelhet nyugodtan az ismerősöd a hátasból nyugodtan, mert vannak olyan desztinációk ahol ez működik:) Ausztráliába nem csináltattam ugyan egyet sem, de az ausztrál nagykövetség honlapján azt írják, hogy csak online lehet intézni. Akkor mit akar veled aláíratni? Én ilyen esetben biztosan a nagykövetségre telefonálnék első körben és a válaszuk fényében fontolgatnám a további lépéseket. Biztosat szerintem csak tőlük fogadj el.
13. cooltim (válaszként erre: 12. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 22:41
Ez szuper! :-( Köszi!
12. f5848578d5 (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. jan. 9. 22:40
A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége Kiutazásszervező szakterületi érdekképviselője a Neckermann főmunkatársa.
2012. jan. 9. 22:37

Egyébként közben megtaláltam a neten, hogy hol lehet panaszt tenni.

Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségénél.

2012. jan. 9. 22:33

Szóval,a lényeg, hogy vízumügyintézést kértünk volna tőlük. Férjemnek még régi, kék útlevele van, kérdeztem, hogy ezzel is ki lehet -e utazni Ausztráliába. Egyértelműen azt mondták, hogy igen, természetesen. Ne csináltasson újat, felesleges. Ezt még e-mail- ben írták a múlt héten. Ma felhívtam őket emiatt újra és a hölgy közölte, ne aggódjak, ez így teljesen rendben van, a régi útlevél teljesen oké. Majd mondta, hogy az adatainkat küldjem át mailen és ők a pénz átutalása után intézik is a dolgot.

Hát, én nem nyugodtam ebbe bele és felhívtam egy ismerőst, akinek utazási irodája van és a repjegyet velük intézzük. Az ismerős közölte, hogy eszembe ne jusson régi útlevéllell utazni, mert nem lehet!!! Elmeséltem neki, hogy mit mondtak a másik helyen. Dobott egy hátast. Aztán mondta, hogy ők is vállalják a vízumügyintézést, de ők csakis és kizárólag úgy, ha személyesen megyek be és úgy egyeztetjük az adatainkat és nekem kell aláírnom is.

Azt mondta, hogy azért elég nagy felelőtlenség a másik iroda részéről ezt így intézni és ráadásul tudhatnák, hogy a régi útlevél oda nem felel meg.

Még szerencsém, hogy nem az utazásunkkor derültek ki ezek a dolgok és nem ott állunk kint, hogy nem engednek be esetleg az országba. :-(

Én ezen most nagyon felháborodtam, mert nem is egy kicsi irodáról van szó. (Neckermann)

2012. jan. 9. 22:26
Elnézést kérek, - nehogy már itt is támadásba lendüljetek - de van egy kisgyermekem, akit vacsiztatni, fürdetni és altatni kellett.
2012. jan. 9. 22:02

annyira utálom ezt a "van egy iszonyatos problémám, nyitok egy topikot", majd 5 perc múlva kilépek-ügyet


hogy el nem tudom mondani

7. f5848578d5 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2012. jan. 9. 21:58
Nem, ha csak vissza nem néz, 21.44h-kor kilépett.
2012. jan. 9. 21:55
Ennyi? Nem írod le mi történt?
2012. jan. 9. 21:52
megírnád priviben h melyik irodáról van szó?
2012. jan. 9. 21:51
Minden utazási irodának van egy felügyeleti szerve, ott lehet elvileg panaszt benyújtani.
2012. jan. 9. 21:42
Fogyasztóvédelmi hatóságnál
2012. jan. 9. 21:41
Mi a probléma. Ha nem akarod nyílvánossá tenni, akkor írd meg priviben.
2012. jan. 9. 21:38
A valaszokat elore is koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook