Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha ortopéd orvos írja fel TB-re, /közgyógyra/ gyereknek a Supinált cipőt, mennyit kell még fizetni érte? fórum

Ha ortopéd orvos írja fel TB-re, /közgyógyra/ gyereknek a Supinált cipőt, mennyit kell még fizetni érte? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 19. 13:40
Ezek szerint engem átvágtak. Én TB-re fizettem 18 000-et 30 000 helyett egy kb. 28-as méretű nyitott szandiért, hímzett mintával. És nekünk is egy számmal nagyobbra csinálták, mint a gyerek lába. Nekünk azt mondta az orvos, nem kell minden cipőnek supináltnak lenni, elég annak, amiben a legtöbb időt tölti.
2014. jún. 19. 12:16
Amúgy ha veszel egy jobb minőségű sima cipőt + egy ilyen betétet, akkor is majdnem ugyanott vagy árban szerintem :)
17. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Georgina319)
2014. jún. 19. 12:14
Szerintem erről azt a szakembert kérdezd meg, aki javasolta a szupinált cipők hordását. Gondolom függ attól is, mennyire deformált a láb. Lehet elég a betét, de lehet rendes cipő kell (nyilván az azért jobb lehet, máskülönben mindenki csak az olcsóbb betétet venné...) :)
16. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Esther78)
2014. jún. 19. 12:12

Nem tudom... azért egy szám különbség is annyit számít ilyen kis lábakon - s amelyik korrekcióra is szorul, ott pláne figyelnék rá, hogy jó méretűt kapjon.

Amúgy az első 1-2 évben kell viszonylag több cipőt venni, 3 év körül már lelassul a láb növekedése, legalábbis nálunk úgy vettem észre. A lányomnak (pedig elég nagy lábú), már egy éve ugyanakkora cipő kell, így elég egy évben kb 3x lábbelit venni, míg 1-2 éves kora között a szupináltakkal együtt vettünk vagy 5-öt, mert a nyár elején vett szandált nyár végére már ki is nőtte :)


Ja és ha nem nagy a láb-gond, akkor a drága szupinált már nem kell később, mi is csak 1-2 éves kora között hordtuk.

2014. jún. 19. 11:59
Akkor, ha ez ilyen drága közgyógyra is, elég lenne szerintetek egy betét is?
2014. jún. 19. 11:46
Egyébként, már télen is nézegettük a supinált cipőket a szamosnál. Csizmát néztünk, ami olyan 13-14 ezer forint volt. Lehet meg is vettem volna, ha nem lett volna teljesen zárt a szára. A nyelve és a szára egybe volt, és egyszerűen nem tudtam belerakni a gyerek lábát. Mert még egy rövidszárú cipőnél működik is, de egy hosszú szárúnál. Én nem tudom hogy lehet egy 14-15 hónapos gyerek lábát bele erőszakolni egy ilyen csizmába.
2014. jún. 19. 11:43
És ha valaki talpbetétet vesz, akkor az át is rakható egyik cipőből a másikba, és így nem is kell az összes cipőbe külön venni. Amúgy nem 4x 12 ezer, mert 1 éven belül csak 1 vehető vényre, a többit, ha ilyen helyen veszed, akkor teljes áron, vagyis olyan 18 ezerért kell megcsináltatni.
2014. jún. 19. 11:41
De amúgy azért írtam, hogy akinek ez nagyon drága, és nem akar új cipőket venni, mert mi se cseréltük le azért az összes cipőjét, az vehet csak talpbetétet. Akkor sokkal olcsóbban megússza, és a régi cipőket is lehet használni.
11. esther78 (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 11:39
Én meg pont azt olvastam, hogy úgy vásároljunk cipőt a gyereknek, hogy mindig 1 számmal nagyobb legyen.
10. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Esther78)
2014. jún. 19. 11:33
ez a része oké, biztos van ahol szebbet is tudnak, de a kinézet amúgy is másodlagos, az egészség fontosabb :)
9. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Esther78)
2014. jún. 19. 11:32

gondolj bele, hiába lesz ez a szandál kb egy évig jó a lábára, ősztől már zárt cipő kell neki, télen meg csizma... ja és ha közösségbe jár, vagy csak otthon van, akkor otthoni benti cipő sem árt... ez már 4x12e forint egy éven belül :(


Nekünk a Dévény-es gyógytornász tanácsolta, hogy nem érdemes csináltatni, ha jó méretet veszel a boltban, akkor az is ugyanolyan megfelelő. Hiszen ezek egytől egyig speciális, elvárt minőségű cipők, nem térnek el, akármelyik boltban veszed vagy csináltatod.

Amúgy cipőnél úgy tudom, fontos, hogy épp jó legyen a méret, szóval ha egy számmal nagyobbat csinálnak, akkor nem sokat ér, míg bele nem nő. Másik, hogy pl egy szandálnál ha hosszabb az eleje, akkor könnyen orra esik benne...

8. esther78 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 11:22
Szerintem amit nekünk csináltattak nem rondábbak mint a boltiak, viszont annyiból jobb, hogy elég magas a szára, és így fogja a bokáját is a gyerkőcnek. A színeket te választhatod ki, és azt is hogy csatos, vagy tépőzáras legyen, sőt ha akarsz még mintát is raknak rá.
2014. jún. 19. 11:20
Én annyiból tartottam ezt jobbnak mintha boltba vennék, mert ez az ő lábára lett csináltatva. Pontosan lemértek mindent. 1 számmal nagyobbat csinálnak, hogy ne nője ki hamar, és nekünk azt mondták, hogy még 1 számot utána is tudnak rajta alakítani. Viszont nekünk azt mondta az ortopéd orvos, hogy 1 éven belül csak 1 cipőt lehet vényre felíratni. Annyi a kihordási ideje. Viszont lehet venni supinált talpbetétet is. Azok olyan 2.500-2.800 ft. De nekünk olyan is van, ami csak fél betét, mert akkor csak olyan volt az üzletben, az 900 ft volt. Bele lehet ragasztani a cipőbe és nem csúszkál el.
2014. jún. 19. 11:17
Mi kb 1-2 hónapja csináltattuk. 12.000 ft volt. Nem zárt cipőt, hanem szandált csináltattunk. Ha nincs tb-re felírva, akkor 18.000 ft.
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 11:08
3 évvel ezelőtt csináltatva lett volna 12ezer (amit ugye pár hónap alatt kinő), boltban pedig 8-9000 volt (ez is épp elég drága szerintem)
2014. jún. 19. 11:06
Arra figyelj, hogy ha úgy csináltatod a cipőt, az általában drágábbra szokott kijönni, mintha boltban vennéd. És rondábbak is többnyire...
3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Georgina319)
2014. jún. 19. 10:20
hát ahány %-ot fizet a TB, a maradékot
2014. jún. 19. 10:13
A kérdésem az lenne, ha orthopéd orvos írja fel TB-re, /közgyógyra/ gyereknek a supinált cipőt, mennyit kell még fizetni érte?
2014. jún. 19. 10:12
Supinált cipő gyereknek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook