Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha olívaolaj helyett napraforgóolajjal főzöm 7,5 hónapos fiam ételeit, okozhat valami problémát? fórum

Ha olívaolaj helyett napraforgóolajjal főzöm 7,5 hónapos fiam ételeit, okozhat valami problémát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. aug. 24. 08:02

Egyetértek, jobb is, mint a napraforgóolaj. Csak ha lehet egy javaslatom: ne sansa olaj legyen, mert az az olívaolaj gyártásakor fennmaradt melléktermék. A szűz vagy extra szűz változatot válaszd inkább.


Különben Andynek is igaza van, ezeket az olajokat elvileg csak nyersen szabadna, vagy nagyon kevés hő érje.

2006. júl. 17. 23:50
Szerintem sokkal egészségesebb az oliva mint a napraforgó.
2006. júl. 17. 21:47
Nyugodtan adhatod a főzelékébe bármelyiket, gondolom nem hevíted, hanem utólag adod hozzá.Mogyorónyi vajat is lehet, ha nincs olaj, az sem árt. A legújabb kutatások szerint ezek a homogenizált ultrapasztőrözött margarinok többet ártanak, mint a sima teavaj. Az olívaolaj egyébként nagyon jó, de a hidegen sajtolt napraforgóolaj is mehet a babának. Az én kisfiam 8 hónapos, a kedvemtől függ, hogy mit teszek a főzelékébe.
2006. júl. 17. 13:12
Sziasztok! Bár igaz, hogy a gyerekekhez nem igazán értek még, de én úgy tudom, hogy olyan olajban (extra szűz olíva -, lenmagolaj stb.), melyben sok telítetlen - omega-3 és -6 - zsírsav található egyáltalán nem egészséges főzni, sütni, tehát hevíteni, ugyanis hő hatására káros anyagok keletkeznek benne... Az ilyeneket csak nyersen ajánlott fogyasztani!
2006. júl. 17. 12:55
Ha olívaolaj helyett napraforgóolajjal főzöm 7,5 hónapos fiam ételeit, okozhat valami problémát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook