Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincs peteérés fórum

Ha nincs peteérés (beszélgetős fórum)


19. bulova
2015. márc. 10. 12:03
Egyébként nekem a Clostilbegyt nem engedte a doki pont a petesejtek miatt, nehogy nagyon kipörgessen.
18. bulova
2015. márc. 10. 12:01

Szia! Én csak a saját történetem tudom elmesélni.

Nekem sem volt peteérésem, a nőgyógyászom elküldött a János kórházba a meddőségire, ahol egy hónapig rohangáltam vérvételre, és kiderült nincs peteérésem. Azt mondták korai méhöregedés, így valószínűleg soha sem lesz.

Sírva mentem vissza a nőgyógyászomhoz, aki pedig azt mondta nincs semmi veszve, vegyek Flavin 77 rostot és gránátalma kapszulát, próbáljuk meg.

Következő hónapban már volt peteérésem terhes is lettem.

Ma 2 édes kisfiam van.

Egy-két ismerősömnek ez már bejött, de persze nem mindenkinek ugyaz a baja.

17. Eszter41 (válaszként erre: 10. - Diary)
2015. márc. 10. 08:15
nekem hasonló a helyzetem, semmi pco tünetem nincs, és nem is volt, ha csak nekem is a hajhullás nem volt az.én túl vagyok már 2 lombikon, és az azt megelőző vizsgálatoknál a hormonoknál nem volt eltérés ugyan, de az inzulin terhelésnél igen, ez volt az egyetlen bizonyíték.kaptam gyógyszert 3 hónapja szedem, meg betartom a diétát, azóta még nem volt kontroll.most kezdtem el a barátcserje kapszulát, meg Gyuri bácsi tisztító teáját.ja amúgy a lombiknál nagyon jó eredményeket produkáltunk, de nem tapadt meg, de megyünk tovább.
16. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Diary)
2015. márc. 9. 10:56

Jobban elolvastam, bocsi.

Igen, ha tudod, akkor keress magán endóst, hátha juttok valamire.

15. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Diary)
2015. márc. 9. 10:55
kérj időpontot endokrinológiára, az ingyenes, csak hát sokat kell várni
14. diary
2015. márc. 8. 11:32

Szia, igen 2005-ben, attól lett a trombózisom.. 3-4 hónapig szedtem. Azóta semmit nem szedek csak folsavat kúraszerűen.

Sajnos jó nőgyógyásznak híján vagyok... :( az a baj hogy magándoki csak fizetős laborokba tud elküldeni..a 3 pogeszteron és a menzesz alatti vérvétel eredményekért 24ezret fizettem.. nekem erre nincs minden hónapban ennyi pénzem:( arról nem beszélve h.ez a nőgyógyász 13ezret kért egy negyedórás konzultációra amin kiadta a leleteket, meg felírta a clostyt. Az uh is x ezer ft, amire visszarendelt ha beszedem a gyógyszert,ez számunkra finanszírozhatatlan... :( Endokrinológust magánt fogok keresni, mert 5 hónapot nem akarok egy vizsgálatra várni. 34 múltam nem rég, már így is elment másfél év baba nélkül.. :( Köszi a válaszokat!

13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Diary)
2015. márc. 7. 21:14
Ha van egy írtó jó nőgyógyász orvosod ő is el tud küldeni, de sajnos háziorvos nem. Ha megengedheted magadnak, keress fel egy endokrinológust magán úton, ha nem teheted meg, akkor menj sztk alapon, csak ott kb 5 hónap a várólista. Ott egy átfogóbb hormonvizsgálatod lesz. Szedtél esetleg fogigátlót valamikor? Az endó sajnos csak laparral deríthető ki biztosra.
12. diary (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2015. márc. 7. 20:00

Szia Zebra25!

Neked az inzulinterheléses vizsgálatra kiadott beutalót? Nőgyógyász, vagy azt házi orvossal is kiírathatom?

Az endometriozis hogy derült ki? Azt milyen vizsgálattal tudják megállapítani?

2015. márc. 7. 17:36

Azért ne gondold, hogy a closty az ördögtől van. Sok nőnek segített már teherbe esni. Egyébként meg NEM hormon a closy.

Ettől független ne szedd be még, mert valamiért nincs peteérésed, és ez nem normális. Tehát olyan nincs, hogy valakinek nincs sosem peteérése. Valami hormonális gebasz van. Én elmennék a helyedben egy cukor és inzulinterhelésre, mert az okozhat ilyesmit. Ha van túlsúlyod, akkor attól mihamarabb meg kell szabadulni.

Én semmi féle természetes cuccmóval nem problémáznék a helyedben, amíg nem tudod hol a hiba.

Én ittam a cickafark teát majdnem 1 évig mert az gyógynövény és természetes, és mint kiderült pcos-ám van és endometriózisom, amelyikek esetében tiltott a cickafark tea.

10. diary
2015. márc. 7. 17:33

bocs megint én.. azért írtam, hogy pco "gyanú", mert amúgy azt leszámítva hogy kicsit rendszertelen a menzeszem és hogy több mint másfél éve nem sikerül teherbeesnem, nem utal rá más.

- nem szőrösödök túlzottan (pl. hónom alatt/ lábszáramon pár szál van csak), arcomon nincs semmi extra, van pár szál bajszom, de azt anyutól örököltem, neki is van :)

- nincs súlyproblémám,

- nincsenek pattanásaim, csak héba-hóba egy,

- a hajam mondjuk szerintem jobban hullik az átlagosnál, de a fodrász szerint nem)

- és az uh-on a doki azt látta, hogy az egyik oldalon nem egy nagyobb fekete folt (növekvő pete) van, hanem inkább pár db közepes (a másik oldalon rendben volt, de még sem volt peteérésem?!).

- Cisztám nincs, fizikai elváltozás nincs.

- Rákszűrésem rendben volt minden évben, most fél évnél ez az új doki meg akarta ismételni, hát ráhagytam, ez is rendben van. Tök felesleges volt szerintem, de mindegy.

Amúgy páromat is elküldte egy második vizsgálatra (persze magándokihoz 28.000,-ért) aminek szintén semmi értelme nem volt, mert nála is minden rendben volt már elsőre is.. de azért pár hétre belénk verte az ideget, mert "valami neki nem tetszett..." az andrológus szerint meg azzal az értékkel semmi baj nincs, teljesen átlagos érték..

nem vonom kétségbe hogy ő nagyon alapos és lelkiismeretes orvos, és azért akart egy megerősítést egy olyan orvostól akinek a véleményére ad, de akkor mondja ezt, és ne ijesztegessen olyan értékekkel amiknek köze nincs a valósághoz... :( kicsit keserű most a szám íze a doki miatt, és csalódott vagyok.. azt hiszem nehéz út vár ránk ha nem találunk egy megbízható dokit. Ne haragudjatok, hogy itt ömlengek, de ha találnék valakit aki hasonlókat élt/él át és tudnánk tapasztalatot cserélni, talán könnyebb lenne.. :(

9. Vikyci (válaszként erre: 8. - Diary)
2015. márc. 7. 17:28
Inzulinszintet is nézess!
2015. márc. 7. 16:31

ja még annyi, hogy felmerült az uh alapján hogy az egyik oldalon pcos-em lehet, de a másik oldalon azt mondta, hogy a napokban lesz peteérésem... ez ugye a múlt hónapban volt, mikorra a vérvételeket is kiírta. Hát nem tudom.. igazat megvallva szerintem sincs peteérésem, mert ovutesztet használtam már vagy 60-70 db és még csak párszor sikerült iszonyú halvány második vonalat produkálnom, ami ugye a használati útmutató szerint negatívnak számít... de legalább már láttam ott valamit... :(

Most beszéltem ismerősömmel és ő is azt mondta hogy endokrinolgushoz menjek, szóval ez lesz a következő lépés. De ha valaki tud egy jó nőgyógyászt ajánlani aki vállal problémásabb terhesgondozást is, akkor kérem írja meg a nevét (Bp-i lenne jó) mert a saját dokim azt mondta hogy ő nem ért a heparin adagoláshoz és ezért nem vállal majd.... :( pedig évek óta járok hozzá rákszűrésre és a sok rossz doki közül eddig ő vált be egyedül... sajnos nagyon sok a rossz tapasztalatom. 2005-ben sem lett volna trombózisom ha a nőgyógyászom normális lett volna...

7. diary (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2015. márc. 7. 16:24

Szia! igen már írom is:

TSH 1.513 mU/L

Ösztradiol 74.0 pg/mL

FSH 3,74 IU/L

LH 2,29 IU/L

Prolaktin 7,8 ng/mL

Női hormon kötő fehérje (SHBG) 56,8 nm/L


Ezekre azt mondta hogy minden rendben van velük, pipát is tett a leletre, a többin bekarikázta a 0,7 értékeket és azt mondta hogy ez itt a baj. Mikor kérdeztem hogy mitől lehet? Az volt a válasz hogy ne aggódjak hormonnal helyre lehet ezt hozni..

Az egy dolog, de én úgy érzem nem a kérdésre válaszolt, mert én is az okot szeretném kideríteni, és inkább az ellen tenni, mint beszedni hormonokat, amiktől más bajom lehet... Sajnos nekem volt egy mélyvénás trombózisom 2005-ben így ha a hormont elkezdeném szedni akkor már most szükséges lenne a véralvadásgátló adagolása, de én ezt még szeretném elkerülni. Elég lesz az a terhesség alatt és után... előre is köszi!

2015. márc. 7. 16:03
A dokidnak gratulálok. Nem az alacsony progi miatt nincs peteérés, hanem azért alacsony a progi mert nem volt peteérés. Annak az okát kell kivizsgálni, hogy miért nincs. Leggyakrabban pcos áll a háttérben de más hormonbaj is lehet. 3. napi hormonsorod meg tudod írni. Mindenképp egy jó endodoki kéne neked.
2015. márc. 7. 15:26

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. A dokim neve: Valent Sándor. (de ha szabad ilyet mondanom nem biztos hogy maradok nála.. nem azért mert hormont akar írni, hanem mert nem túl szimpatikus.. engem egy másik orvos irányított hozzá).

Nekem nincs szükségem szerintem fogyókúrára, nem vagyok túlsúlyos, max 2-3 kg felesleg van rajtam, de BMI szerint még több is lehetnék... a menzeszem sajnos nem pontos, egy évben 1-2x kimarad vagy sokat csúszik, de általában azért 30-35 napokra megszokott jönni. Ha tudtok jó orvost ajánlani aki nem csak a pénzt látja a paciensekben és nem küld felesleges vizsgálatokra, azt nagyon megköszönném. Ki ez az S. doki? :) érdekelne!

4. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Diary)
2015. márc. 7. 13:35

Ahogy leírod, S. doki az? :)

Ha ő, nyugodtan szedd, ő a jelenlegi hormonszintedhez igazítja az adagokat, és 98%-os a sikeressége. Két csajt ismerek akinek az ő segítségével lett gyereke, ők is paráztak először, de minden tökéletesen rendben volt végig, a babák is egészségesek.

2015. márc. 7. 13:27
Szia! Én szedtem clostit, és az első hónapban összejött a baba, semmi mellékhatása nem volt nálam :) Sok sikert a babához
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Diary)
2015. márc. 7. 13:24
Hát igazából ez nagyon összetett probléma. Függ sok mindentől. Én anno ugyanígy voltam mint te. Nem volt peteérésem. Nekem is clostyt írt fel a doki de nem szedtem, mert annyi rosszat olvastam a jó mellett..elbizonytalanodtam. Nagyon. De én túlsúlyos is voltam így odafigyeléssel 12kilót dobtam le pár hónap alatt. Aztán teherbe is estem. Most hasonló gondokkal küzdök. Nem akar jönni a kistesó :( menzi megint kimaradt akár hetekre. A sok meg nem repedt tüszőtől cisztám is lett. Úgyhogy most megint diéta van ezerrel és remélek.
2015. márc. 7. 13:05

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogyha vérvétel eredmények alapján bizonyított, hogy a progeszteron szintem mindhárom napon 0,7 volt csak, és a dokim szerint ezért nincs peteérésem, akkor ezzel mit lehet kezdeni hormonkezelésen kívül? A doki Clostilbegyt írt fel napi 2*1 tablettát, de nem szeretném elkezdeni ennek a gyógyszernek a szedését. Esetleg valami természetes gyógymód? Tea, diéta, étkezés, életmód váltás, progeszteron krém, AVIVA/Arwen torna, ... csomó mindent találtam a neten, de mindenkinek más a véleménye mindenről. Kezdek kicsit összezavarodni. Jó lenne tudni, hogy melyikkel milyen eredményt lehet elérni? Mert pl. olvastam a természetes progeszteron krémről, hogy arra jó, hogy ovulációt előidézzen de attól még a magzatot lehet nem tudja a szervezet megtartani, felesleges borzalmaknak nem akarom magam kitenni. Barátkozzak meg a gyógyszer gondolatával? Van valaki aki szedett ilyet? Milyen mellékhatásai voltak? Mennyi idő alatt sikerült teherbe esni a gyógyszer szedését követően? Előre is köszönöm ha valaki válaszol nekem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook