Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nincs idézés a tárgyalásra, de nem zártkörű, bemehetek e tárgyalóterembe? fórum

Ha nincs idézés a tárgyalásra, de nem zártkörű, bemehetek e tárgyalóterembe? (tudásbázis kérdés)

2010. jan. 20. 18:45
Köszönöm
16. 04f827001b (válaszként erre: 10. - Mancsovics)
2010. jan. 19. 11:15
Valószínű, hogy nem egyedi az eset,hogy elküldték.Nekem még azt sem mondták meg a bíróságon,hogy mikor lesz a tárgyalás,mivel nem kaptam idézést: Vidéki kisváros!
2010. jan. 18. 22:50
Köszönöm a válaszokat!
14. bobci
2010. jan. 18. 20:59
Igen bárki bemehet
2010. jan. 18. 20:24
Az én páromnak megengedték, h bent maradjon, de csak miután tisztáztuk, h ő hozzám tartozik.
12. KGyula
2010. jan. 18. 19:29

Hm.Itt miért nem működnek a félkövér betűk? Vagy másképpen: miért csak a naplóban működnek?


Ami lemaradt: a citált törvényhelyek a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvényből (Be.) származnak.

11. KGyula
2010. jan. 18. 19:27

<b>A tárgyalás nyilvánossága</b>


<b>237. §</b> (1) A bíróság tárgyalása nyilvános. A tanács elnöke a tárgyalás szabályszerű lefolytatása, méltóságának és biztonságának megőrzése érdekében, helyszűke esetén meghatározhatja a hallgatóság létszámát.

(2) A tárgyaláson hallgatóként a tizennegyedik életévét be nem töltött személy nem vehet részt, a tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt a tanács elnöke a hallgatóság köréből kizárhatja.

(3) A bíróság hivatalból vagy az ügyész, a vádlott, a védő, a sértett, illetőleg a tanú indítványára a nyilvánosságot az egész tárgyalásról vagy annak egy részéről indokolt határozattal kizárhatja (zárt tárgyalás)

a) erkölcsi okból,

b) az eljárásban részt vevő kiskorú védelme érdekében,

c) az eljárásban részt vevő személyek (V. Fejezet) vagy a tanú védelme érdekében,

d) az államtitok vagy szolgálati titok megőrzése végett.

(4) A nyilvánosság kizárása az eljárás bármely szakaszában indítványozható.

<b>238. §</b> (1) A nyilvánosság kizárásáról szóló határozatot a bíróság nyilvános tárgyaláson hirdeti ki. A nyilvánosság kizárása tárgyában hozott határozat ellen külön fellebbezésnek nincs helye, azt az ügydöntő határozattal szemben bejelentett fellebbezésben lehet sérelmezni.

(2) A bíróság a nyilvánosság kizárása esetén is engedélyezheti, hogy az igazságszolgáltatással összefüggő feladatokat ellátó hivatalos személyek a tárgyaláson jelen legyenek. A külföldi állampolgár vádlott ellen, illetőleg a külföldi állampolgár sértett sérelmére elkövetett bűncselekmény miatt indult eljárás során lehetővé kell tenni, hogy a tárgyaláson a külföldi állampolgár államának konzuli tisztviselője, illetőleg törvénnyel kihirdetett nemzetközi szerződés rendelkezése alapján a külföldi állam hatóságának tagja jelen lehessen.

(3) A nyilvánosság kizárása esetén a sértett, ha nincs képviselője, illetőleg a vádlott, ha nincs védője, indítványozhatja, hogy a tárgyalás helyszínén tartózkodó, általa megnevezett személy - kivéve a tárgyaláson kihallgatandó személyt - legyen jelen a tárgyaláson. Ha a nyilvánosságot a bíróság a 237. § (3) bekezdésének d) pontja alapján zárta ki, ilyen indítvány nem terjeszthető elő. Az indítvány tárgyában hozott határozat ellen fellebbezésnek nincs helye.

(4) Ha a bíróság zárt tárgyalást rendel el, figyelmezteti a résztvevőket arra, hogy a tárgyaláson elhangzottakról tájékoztatást nem adhatnak, szükség esetén figyelmezteti őket az államtitok és a szolgálati titok megsértésének következményeire. A figyelmeztetést a jegyzőkönyvben fel kell tüntetni.

<b>239. §</b> (1) A tárgyalást nyilvánosan kell folytatni, ha a zárt tárgyalás indoka megszűnt.

(2) A bíróság a tárgyaláson hozott határozat rendelkező részét teljes terjedelmében, indokolását pedig a (3) bekezdésben foglalt korlátozással akkor is nyilvánosan hirdeti ki, ha a tárgyalásról a nyilvánosságot kizárta.

(3) A bíróság nem hirdeti ki nyilvánosan a határozat indokolásának részét képező azokat az adatokat, melyek nyilvánosságra hozatala azon érdek sérelmét eredményezné, amelynek védelmében a zárt tárgyalást a bíróság elrendelte.

2010. jan. 18. 19:27
Igen, bemehetsz. A főszabály az, hogy nyilvánosak a tárgyalások, csak kivételes esetben lehet elrendelni zárt tárgyalást. Érdekes, hogy elküldtek...
2010. jan. 18. 19:21

Most hallottam a híradóban, hogy van ahol nem lehet most az influenza miatt!

De elvileg be lehet menni!

2010. jan. 18. 19:19
Igen!Én is be mehettem:)
2010. jan. 18. 19:09
Igen.
2010. jan. 18. 19:03
szerintem igen!
2010. jan. 18. 18:58
A páromnak van peres ügye,de még az épületbe sem maradhattam, mivel nem volt idézésem.Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 18. 18:52
persze
2010. jan. 18. 18:52
iggggen bemehetsz!
2010. jan. 18. 18:49
kérdezd,meg ott a jegyzöt?!
2010. jan. 18. 18:47
Ha nincs idézés a tárgyalásra, de nem zártkörű, bemehetek e tárgyalóterembe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook