Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? fórum

Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. szept. 14. 20:03
köszi mindenkinek
32. 5239d91094 (válaszként erre: 29. - @IviBaba@)
2010. szept. 14. 19:58

Még nem éltek kint, csak fogtok?

Hát akkor nem kap németet.

2010. szept. 14. 19:58

A kolléganömnek van német és olasz útlevele is, és senki nem foglalkozik vele, hogy mennyi van neki.

Viszont az kár, hogy én felvehetem a németet, de akkor le kell mondanom a magyarról :(

30. Kyller (válaszként erre: 28. - B486c9cf7d)
2010. szept. 14. 19:56

@ntea, te jobban el tudtad magyarazni, mint a nagykovetsegen. Ott csak azt mondtak, hogy , nincs es kesz. :D

Koszi :)

29. @IviBaba@ (válaszként erre: 27. - 5239d91094)
2010. szept. 14. 19:55
de kint élnénk vagyis elvileg fogunk
28. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - Gubaa)
2010. szept. 14. 19:53
Gondolom nem azota kaptad, hogy unios tagallam Magyarorszag... Union belul mar nem adnak, igy talan ertheto.
27. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2010. szept. 14. 19:53

Szia. Állampolgárság ügyben pont a múlthéten érdeklödtem a standesamt-nál, mert a kisfiúnk novemberben születik. A férjem No-ban született, de nem német állampolgár, ill. én 5 éve élek itt és magyar útlevelem van.

Konkrét választ nem adtak, azt mondták, hogy el kell bírálni, hogy kaphat-e, mert nem automatikus.

De mivel a férjem itt született, a mi gyermekünk mindenképp kaphat. Magyart is, de késöbb választania kell.

Nem tudom a te esetedben ez hogy van, gondolom, ha egyikötök sem német, nem éltek itt, csak itt szülsz, akkor nem kap.

26. Kyller (válaszként erre: 23. - Gubaa)
2010. szept. 14. 19:50
Ez erdekes, mert mind a francia, mind a magyar nagykovetsegen azt mondtak, hogy oket nem erdekli, hogy van e masik allampolgarsagom. Nincs kettos-harmas-huszonotszoros allampolgarsag.
2010. szept. 14. 19:49
5 éve született a kisöcsém Németországban, az édesapja akkor már 15 éve határozatlan idejű tartózkodási engedéllyel élt kint, édesanyám 2 éve volt már a felesége (itthon esküdtek). Az öcsém anyakönyvi kivonatában az áll, hogy nemzetisége magyar, állampolgársága "internazionale".
2010. szept. 14. 19:45
Bonyolódik.....
23. gubaa (válaszként erre: 18. - B486c9cf7d)
2010. szept. 14. 19:43

Dehogynincs kettös állampolgárság.

Nekem az van!! És uniós vagyok!

22. Kyller
2010. szept. 14. 19:40

En magyar vagyok, de a francia allampolgarsagom is meg van. A parom dan, hollandiaban elunk. Lehet ennel bonyolultabb? Amikor bementunk az "onkormanyzathoz" valaszthattunk 1 azaz egy allampolgarsagot szuletendo gyermekunknek. A dan mellett dontottunk, majd a gyerek szuletese utan kerhetjuk a magyart, vagy a franciat... Hollandiaban igy mukodik.

Csak zarojelben jegyzem meg, hogy nincs kettos allampolgarsag. En hol a magyar, hol a francia utlevelemet hasznalom. Senkit nem erdekel hany utleveled van...

21. andi6020 (válaszként erre: 16. - Arrival)
2010. szept. 14. 19:39
Ez most komoly? :-)
20. 636bfe9ebf (válaszként erre: 6. - Chocoblue)
2010. szept. 14. 19:38

Egyetértek!

(Ez lemaradt).

19. 636bfe9ebf (válaszként erre: 6. - Chocoblue)
2010. szept. 14. 19:29

Ez így van.

A német jogfelfogás szerint egy állampolgár csak egy államhoz tartozhat. A német állampolgárságot alapvetően a származási elv határozza meg: bárhol született valaki, ha csak egyik szülője is német, akkor már maga is német polgár. 2000. január 1. óta a területi elv is érvényesül, korlátozottan. Ha egy külföldi gyereke Németországban születik, megkaphatja a német állampolgárságot is, ha bármelyik szülő nyolc év óta jogszerűen tartózkodik Németországban, vagy a szülést megelőzően három évvel korlátlan időtartamra szóló tartózkodási engedélyre tett szert. A kettős állampolgárság azonban csak átmeneti: az érintettnek 23 éves koráig kell eldöntenie, melyik ország állampolgára akar lenni.

2010. szept. 14. 19:24

A szulok allampolgarsagat kapja az union belul. Evek mulva kerheti a gyerek az allampolgarsag cserejet (mar nincs kettos allampolgarsag union belul). 14 eves kor korul vagy kesobb, nem tudlm pontosan.

Ugyveddeleszelj, hatha van kiskapu es ha nagyon akarjatok.

2010. szept. 14. 19:22

Sziasztok

Én Ausztriában szültem a fiamat mert volt lehetőségem rá,de a gyermek magyar állampolgár.Van neki osztrák anyakönyvi kivonata is meg magyar is.Mi kértük a magyar állampolgárságot.Akkor így kellett csinálni.9évvel ezelött.

16. arrival (válaszként erre: 5. - Bettiletti)
2010. szept. 14. 19:21
Igen, sőt olyan is volt, hogy valaki a nagykövet kocsijában szült meg, (azok a kék rendszámú kocsik), és így születési helynek Budapest lett írva, állampolgárságnak viszont az, amilyen nagykövetség kocsija volt :)
2010. szept. 14. 19:19
Kivéve persze a kiváteleket... Na mindegy, az úgysem érint titeket! :)
14. arrival (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2010. szept. 14. 19:18

Nem. Az EU-n belül már nincs ilyen. Pont azért, mert minden jöttment ment külföldre szülni az állampolgárság miatt.


Természetesen a jöttmentet nem rátok értem, hanem akik miatt pár éve beszüntették azt, hogy a születési helytől függjön az állampolgárság.

2010. szept. 14. 19:16

Ha az egyik szülő német, akkor születési joga a gyereknek a német állampolgárság, függetlenül attól, hogy külföldön vagy belföldön született.


Szóval az egy másik kérdés...

2010. szept. 14. 19:15

Erwerb der deutschen Staatsangehörigkeit durch gesetzlichen Automatismus


(...)


* Durch Geburt wird ein Kind Deutscher, wenn mindestens ein Elternteil zu dieser Zeit Deutscher ist.

Eine nach dem 1. Januar 1975 geborene Person erhält die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil die deutsche Staatsangehörigkeit besaß. Für nichtehelich geborene Personen gilt, dass die Betreffenden in der Regel die Staatsangehörigkeit der Mutter erwerben. Seit dem 1. Juli 1993 kann auch der nichteheliche Vater die deutsche Staatsangehörigkeit verleihen, wenn

o er Deutscher ist,

o eine nach deutschen Gesetzen wirksame Feststellung beziehungsweise Anerkennung der Vaterschaft vorliegt

o und die Anerkennung der Vaterschaft bzw. das Vaterschaftsfeststellungsverfahren vorgenommen oder eingeleitet wurde, bevor das Kind das 23. Lebensjahr vollendet hat.

* Ein Findelkind, das im Inland aufgefunden wird, gilt bis zum Beweis des Gegenteils als Kind eines Deutschen.

* Durch Geburt im Ausland erwirbt das Kind eines Deutschen jedoch ausnahmsweise dann nicht die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn

o dieser deutsche Elternteil selbst am 1. Januar 2000 oder später im Ausland geboren wurde und

o weiterhin dort lebt und

o das Kind sonst nicht staatenlos wäre.

* Ein Kind, dessen biologische (genetische) Eltern Deutsche sind, erhält nicht die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn es im Ausland von einer nicht-deutschen Leihmutter zur Welt gebracht wird, unabhängig davon, wessen Sperma und wessen Eizelle zur künstlichen Befruchtung verwendet wurden.[3]

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Bettiletti)
2010. szept. 14. 19:13
Direkt megkérte, hogy csak olyanok írjanak, kik konkrétan tudják is. Mellőzve a "szerintemeket".
2010. szept. 14. 19:13
hivatalos szervnél majd megérdeklődjük azért plusz,csak gondoltam megkérdem.
9. @IviBaba@ (válaszként erre: 7. - Chocoblue)
2010. szept. 14. 19:12
köszönöm :)
8. @IviBaba@ (válaszként erre: 6. - Chocoblue)
2010. szept. 14. 19:12

értem.

Volt aki írta egy másik fórumon,hogy igényelték a kettős állampolgárságot és meg is kapták,csak hát ott az apa német volt.

2010. szept. 14. 19:10
Ivi: Éppen azon voltam :)
2010. szept. 14. 19:09

A lentiek lényege:


Ha nem német szülőpárnak Németország területén születik gyereke, akkor a gyerek akkor kapja meg a német állampolgárságot, ha legalább az egyik szülő a gyerek születésének időpontjában legalább 8 éve jogszerűen tartózkodik Németországban és határozatlan időre szóló tartózkodási engedéllyel rendelkezik (§ 4 Abs. 3 StAG)

2010. szept. 14. 19:08
De, olyan lesz, ahol születik, legalábbis én így tudom. Pl. itthon is a német nagykövetség elvileg Németo. területe, így ha ott szülsz, német lesz :)
2010. szept. 14. 19:08
A 3ast valaki lefordíthatná :P
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook