Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem vettek fel főiskolára és jelenleg még nem dolgozom, mikortól kell TB-t fizetnem? fórum

Ha nem vettek fel főiskolára és jelenleg még nem dolgozom, mikortól kell TB-t fizetnem? (tudásbázis kérdés)

8. epreke (válaszként erre: 7. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 25. 06:28
Elhiszem :), korrekt hozzászólás :)
7. ec7efbffe4 (válaszként erre: 6. - Epreke)
2015. júl. 24. 18:13
Biztosan így van, hivatalos oldalról másoltam.
6. epreke (válaszként erre: 5. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 24. 11:19
Én is így tudom.
2015. júl. 24. 04:07

A diákok egészségügyi szolgáltatásra a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosultak. A diákigazolványok érvényessége

a (középiskolai) tanulói jogviszony megszűnése esetén a megszűnést követő október 31-ig áll fenn,

a hallgatói jogviszony (egyetemistáknál ez egybeesik a végbizonyítvány/abszolutórium megszerzésével) tavaszi félévben való megszűnését (júnis 30.) követően pedig szintén október 31-ig tart.


Tehát a diákok egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága nem a diákigazolvány tényleges meglétének, hanem az arra való jogosultságnak a függvénye. A diákkedvezményeket is a diákigazolvány érvényességéig tudják kihasználni.


A jogviszony megszűnését követően viszont még 45 nap türelmi idő következik (passzív jogon való jogosultság), így csak december 15. után kell a diákoknak saját maguk után fizetni a tb-t. Mivel a járulékfizetés minden hónap 12-ig, utólag esedékes, ezért a most végzetteknek csak akkor kell bejelentkezniük a NAV-hoz, ha év végéig nem találtak munkát, és január 12-ig befizetni csekken vagy átutalással a járulék összegét.

4. Regin_a (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2015. júl. 23. 21:32
NAV-nál kell bejelentkezni
2015. júl. 23. 21:22
Tanulói jogviszony megszűnésétől számított 45 napig él még a biztosítás, utána fizetni kell.
2015. júl. 23. 20:58
Én úgy tudom ebben az évben még nem kell.(tehát abban az évben 12.31-ig amelyikben a tanulói jogviszonyod megszűnt) De be kell menni a TB-hez és pontosan megmondják. Pár éve még így volt, de lehet változott.
2015. júl. 23. 20:54
Ha nem vettek fel főiskolára és jelenleg még nem dolgozom, mikortól kell TB-t fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook