Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem tudom fizetni az autóhitelt mi lesz? fórum

Ha nem tudom fizetni az autóhitelt mi lesz? (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 9. 23:10

Mi is 23 ezret fizettünk míg nem jött ez a "válság", utána szép lassan elindult felfelé a törlesztő, a végére már 39 ezret fizettünk. Sajnos a bankok hatalma ilyenkor nagy.

Az egyik ismerősünk visszaadta az autót mert nem tudta fizetni, akkora költséget számoltak fel neki, hogy nem ér annyit az autó. tárolási díjtól kezdve minden sz.rt felszámoltak neki, többe kerül a leves mint a hús.

2010. szept. 9. 21:48

3 éves kedvezményes hitelre vettük meg.de amikor megvettük még csak 16.000ft.-ot fizettem.

az utobbi időben már 38.e ft.-ot fizetek februárba letelik a kedvezmény s akkor a 38 e ft.-nak a dupláját kérik:(

és amikor megvettem az autót 30(!) éves kicsi kocsim tönkre ment :(((

így muszáj volt mert kell a munkához


már most megkerestem a bankot,hogy mi legyen,de nem igazán akar egyezkedni:(((

7. pusztiju (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2010. szept. 9. 21:44
Ezt nem egészen értem! Nekem is devizás hitelem van. Tavaly lehetett választani két lehetőség közül, maradok az eredeti szerződésnél vagy módosítják havi elszámolásra. Több bankos ismerőst megkérdeztem, mi lenne számomra a legjobb, mind azt mondta, hogy maradjak az eredetinél. Ezt tettem, a törlesztő részletem nem emelkedett, negyedévente kapok egy korrekciót ami 5-7 ezer között van. Azt ha elosztom olyan minimális hogy valóban fölösleges lett volna módosítom az eredeti szerződést. Amit nem értek, hogy lehetséges hogy a dupláját fizeted? Itt valami nem stimmel ennyire nem romlott a forint. Az tény, ha nem tudod fizetni 6 hónapon keresztül a bank kiveszi alólad a kocsit, hiszen az ő tulajdona. Azt az összeget + a kamatokat és egyéb költségeket be hajtja rajtad s közben ismét piacra dobja olyan összegért hogy ne legyen vesztesége. A következő tulajdonos csak jól jár, hiszen 1-2 éves kocsi nincs leamortizálva, viszont piaci értéke jóval kevesebb mint a 0 kilométereseké.
2010. szept. 9. 21:43

de kár!

3 éves aveo.-m van

nem tudom mennyit érhet,de tuti nem annyit amennyiért vettük.

ha belefizetnék,ha forintra átállnák,ha más bankhoz vinném...a bank csak azt fújja,hogy kb 1 milliót be kéne fizetnem,hogy szerződést módosítsanak:(((

2010. szept. 9. 20:31
Az autó a legjobban leamortizálódó értéktárgyak közé tartozik. Évről évre kevesebbet ér (eladási szempontból), a törlesztés pedig egyre nő- a köztes különbséget ki kell fizetni. Akkor is, ha már nincs a tulajdonodban.
4. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2010. szept. 9. 19:54
ha nem ér annyit az autó mint a hiteled akkor eztán is fizetned kell...
3. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2010. szept. 9. 16:53
Sajnos nem hagynak békén, a különbözetet ugyanúgy fizetned kell!
2010. szept. 9. 16:52

devizában van dupláját kell már fizetnem.a bank nem nagyon egyezkedik:(((

elveszik és ennyi volt?

utána békén hagynak?

2010. szept. 9. 16:51
Ha nem tudom fizetni az autóhitelt mi lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook