Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha nem tanítónak "születtem" még lehetek az? fórum

Ha nem tanítónak "születtem" még lehetek az? (beszélgetős fórum)


26. youlcsi (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. nov. 11. 15:25
Jársz még erre?
25. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 8. 09:40

Abban az esetben lehetsz jó tanító, ha igazán, szívedből szereted a gyerekeket, ha tudsz velük türelemmel, megértéssel bánni.


Szerintem kertészkedj inkább... nevelj virágokat és nyiss egy virágboltot.

24. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 8. 09:30

Nem az a kizáró ok, hogy nem "születtél" tanítónak, hanem az, hogy nem voltál gyerekek közelében, nem ismered őket, így nem is értheted meg őket.


És még az is kizáró ok, hogy a szünetek miatt akarsz tanító lenni. Az az elképzelésed is téves, hogy mellette majd méhészkedhetsz-kertészkedhetsz.


Szóval nem neked való keress inkább valami mást.

23. df1e1c376c (válaszként erre: 18. - Hornyak23)
2019. aug. 7. 23:13
Es abba belegondoltal, hogyha a "kis kocsogok" elkezdenek beszologatni ugy 10 ev korul, akkor mi lesz?
22. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2019. aug. 7. 23:10

Neee, neeem, nem...

Ha beszervez 5-10 gyereket megorzesre, miert nem el meg abbol? Az egy maganovi. Az meg hogy nehanapjan elkerem a gyerekeket, mert nem ertek hozza, soha nem lesz 5-10. Remelhetoleg egy sem.

21. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 7. 20:03
Szerintem az ember akkor lesz jó tanító, ha érzi magában a késztetést, hogy majd ő megtanít embereknek minél többet abból, amit ő tud. Érzi magában a vágyat, hogy elmagyarázzon valamit, amit a másik nem ért és úgy is érzi, hogy azt ő jól el tudná magyarázni, és biztos benne, hogy a másik meg fogja érteni. És a végén földöntúli boldogság önti el attól, ha a másik megérti azt a valamit.
2019. aug. 6. 20:16
legyél
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Hornyak23)
2019. aug. 6. 19:50

Hát akkor miért itt tetted fel a kérdést?


A hosszú táv miért a tanítói pálya nálad? Csak a szünetek miatt?

Szép dolog - elméletileg akár az én dédunokámat is rongálhatnád. Nem szeretném.

18. hornyak23 (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2019. aug. 6. 18:14
Mint látod nem vettem. Demens intézményben dolgozom, csak gondolkodom hosszú távon is.. De hát néha mit is várok ezen az oldalon..
2019. aug. 6. 14:49
persze, lehetsz
2019. aug. 6. 14:23

"Én tényleg csak a legfőképp idős emberek mellett érzem jól magam, könnyebbé tenné az életüket. Idősek otthonában dolgozom, nem kórházban. Nem értem miért de mérhetetlen szeretetet, tiszteletet érzek irántuk. Nagyon érdekel a demencia, mint betegség. Esetleg azzal kapcsolatban elvégeznék valamilyen felsőfokú képesítést, vagy tanítanék ilyen témákban stb"


Április óta vettél egy jó nagy kanyart

15. papája (válaszként erre: 14. - Hornyak23)
2019. aug. 6. 13:40
Ez már nagyon jól hangzik és van gyakorlatod ezen a területen. Ez illik hozzád, nagyon jók az elhelyezkedési feltételek, mert szerteágazó tudást és lehetőséget ad. Sok sikert !
14. hornyak23 (válaszként erre: 8. - 0adc8842b1)
2019. aug. 6. 11:46
A B terv a szociális munkás szak lenne
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. aug. 6. 11:29
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
2019. aug. 6. 11:29

Nem kell, de ha diplomát akar, ebből is lehet.


SZOCIÁLIS MUNKA ALAPKÉPZÉSI SZAK


Az alapképzési szak megnevezése: szociális munka (Social Work)


Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:

- végzettségi szint: alap- (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA-) fokozat

- szakképzettség: szociális munkás

- a szakképzettség angol megnevezése: Social Worker


Képzési terület: társadalomtudomány


A képzési idő félévekben: 7 félév

11. fokhagyma (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. aug. 6. 10:55
Szociális gondozónak nem kell diploma. Elég a 8 osztály, plusz egy OKJ-s tanfolyam.
10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2019. aug. 6. 10:43
Még ha sikerül is, mit csinál velük nulla szaktudással? Ki az a szülő, aki odaadja a gyerekét próbababának?
9. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - 0adc8842b1)
2019. aug. 6. 10:26
Nyilvan 5-10 gyereket marha egyszeru kiserleti patkanynak leakasztani a raeros delutanokra.
8. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 6. 08:39
Kellene egy "A" terved,ami valós és kinézed magadból. Tanítónak más mint az öregekkel. Azok csendben maradnak, a gyerekekkel és azok szüleivel fogsz tudni bánni? Ha nagy a kert és van időd, miért nem foglalkozol elsőnek mondjuk 5-10 gyerekkel. (mintha napközisek lennének.)Ha tanító lennél akkor igencsak ismerni kellene a gyerekek korosztályának megfelelő tantárgyakat annyira hogy segíteni tudj nekik. Vagy mi a "B" terv?
2019. aug. 6. 07:54
Lehetsz, csak minek? Keress olyan képzést, ami jobban hozzád illik.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2019. aug. 5. 22:45
Pont erre gondoltam.
2019. aug. 5. 21:41
Szerezhetsz szociális gondozói diplomát is, ők sem jellemzően éjszaka dolgoznak, lehetsz szociológus is, szóval foglalkozhatsz emberi kapcsolatokkal anélkül is, hogy kicsiket tanítanál.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 5. 21:16

"Meg lehet tanulni bánni a gyermekekkel?"


- Ha ez a kérdés egyáltalán felmerül, akkor inkább tanulj egy szakmát. Nézz szét az érettségire épülő szakképzések között.

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. aug. 5. 21:10
Igazan nem bantasnak, de csapnivalo helyesirassal nem palya szerintem.
2. kisj
2019. aug. 5. 21:06

Miért pont tanító szeretnél lenni?

A szüneteket meg ne gondold komolyan, mert az nem egészen úgy működik ezen a pályán.

2019. aug. 5. 20:54
Nagyon nem tudtam sokáig mi akarok lenni. Sok mindent ki próbáltam kezdett össze állni a fejemben, hogy mégis mi NEM való nekem. Így sok mindent ki zártam és nem sok minden maradt. Jelenleg ápoló vagyok demens idősekkel foglalkozom. Imádom őket azonban évekig nem fogok bírni éjszakázni, illetve, hogy kiszámíthatatlan a beosztásom. Szeretnék olyan munkát ami melett lehetek anya és feleség aki itthon alszik éjszakánként. Hosszú távon az emelést sem bírnám. Nem születtem tanítónak, nem voltam gyerekek közelében sokat. Viszont nekem elég rossz tanáraim voltak akik nem motiváltak hanem negatív élményeket vittem miattuk tovább így tudom, hogy milyen nem lennék és ha nem is születtem pont erre attól még lehetek jó tanító, érezhetem magam jól esetleg? Meg lehet tanulni bánni a gyermekekkel? Szeretnék jelentkezni tanító képzőbe. Mellette tudnék mást is dolgozni mert méhészkedünk, kertészkedünk. Van téli szünetem van nyári szünetem stb. Mit gondoltok? Csak az lehet tanító aki már kiskorában is tudta, hogy az a neki való pálya ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook