Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem jön a baba... a férfi oldaláról fórum

Ha nem jön a baba... a férfi oldaláról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ha nem jön a baba... a férfi oldaláról

1 2 3
2017. ápr. 26. 12:37
Párom spermiogramja nem lett jó, normál spermiumszám mellett csökkent motilitás, és 1% normál mofológia, 99% fejeltérés. Vajon ezzel az eredménnyel milyen esélyeink vannak?
67. 4bc7cf362c (válaszként erre: 66. - Bibike110)
2011. nov. 30. 06:58

Létezik herebiopszia, majd az abból kinyert sejtekkel lombik. Kell egy jó andrológus, aki megcsinálja a műtétet. De először is hormont kell nézni a vérből, hogy tudják, mitől nincs, mert lehet hogy hormoninjekcióval megoldható, és természetes úton is lehetne gyermeketek, csak több időbe telik.

Sok sikert, ne keseredjetek el, mert nagyon sok párnak van/lett így is gyermeke!

Szabó Dr. a MÁV kórházban nagyon jó andrológus, a neten megtalálod a honlapját, és van magánrendelése ( Keletinél ), a vérvételt meg a kivizsgálást meg tudja oldani sztem előbb is!

Ica

2011. nov. 29. 14:19

Sziasztok,

a párommal már szeretnénk kisbabát. nem egész egy éve probálkozunk. Nálam minden rendben, rendszeres ciklus peteérés stb. Elkuldtek sperma vizsgálatra. ma voltunk. Sajnos a spermák száma 0 :(( Nagyon szomoru vagyok. azt mondta az orvos, hogy valoszinuleg ez osszefugg azzal, hogy o sportol, és szedett szteroidokat. már másfél éve nem szed semmit. mondjon valaki valami biztatot!!! január kozepén megyunk ujra, akkor urologushoz is. van még remény, hogy lesz kisbabánk, ugye?

65. 4bc7cf362c (válaszként erre: 64. - Evaeva10)
2010. jún. 16. 14:47

Szia!


Az Egészségügyi Világszervezet által normálisnak tekintett vizsgálati értékek a következők:



sperma térfogat: minimum 2 ml

spermium koncentráció: minimum 20 millió/ml

teljes spermiumszám: minimum 40 millió/minta

motilitási mutató: minimum 50% mozgó

morfológiai mutató: minimum 14% normális (ún. szigorú kritériumok szerint)

a sperma vizsgálatnál nézzük a fehérvérsejtszámot (1 mill/ml alatti normális) is (emelkedése gyulladásra utal), ilyen esetekben további vizsgálatok javasoltak.


Csak egy kis rásegítés kellene, és javulna, de nem olyan rossz az eredmény. Nálunk 7 %, és kaptunk gyógyszereket.

Nem kaptatok gyógyszert?

A ferulantot tudom ajánlani, meg E vitamint, és állítólag a tökmagolaj is jó, de azt nem próbáltuk.


Ica

2010. jún. 15. 15:36

Sziasztok!

Van valakinek információja arról, hogy 13%-os morfológia esetén mik az esélyek? ( a többi eredmény átlagos)

Köszönöm

63. 4bc7cf362c (válaszként erre: 62. - 3030329416)
2010. máj. 22. 08:06

Ok, majd írd meg az eredményt!

JOBBULÁST!

Ica

62. 3030329416 (válaszként erre: 61. - 4bc7cf362c)
2010. máj. 21. 20:39

Köszönöm szépen a korekt tájékoztatást!

A sperma értékeim még a tavalyiak, azóta a vizsgálat óta azonban jelentős volt a heresorvadásom, és erősen fáj is.

Csináltatok egy új spermaképet hátha a fentiek ellenére még megvan a 20 millió körüli darabszám.

61. 4bc7cf362c (válaszként erre: 61. - Stev79)
2010. máj. 21. 15:27

Kedves stev79!


Nekünk van egy gyermekünk, 4,5 éves. A párom teljesen renden volt, én nem. 2 évig kezeltek gyógyszerrel, mire végre terhes lettem.

Kb.1 éve szeretnénk tesót. Azóta járunk urulógushoz, andrológushoz. Több orvosnál voltunk, mindenki műteni akarta a férjem herevisszérrel. ( 2-3 db bal oldalon, és fáj neki ) A spermavizsg. szerint 5 millió/ml, morf. és mort. nem megállapítható, mérhető.

Berágtunk, mert több 100000-et otthagytunk a dokiknál, és csak az antibiotikumot tömték BELÉNK, mert nekem is kellett szedni....+nálam egyébként is kezelés kell a babához, úgyhogy nem voltunk túl boldogok.

Túl egy átjárhatóságin, egy lapor.műtéten, vérvételeken....én rendbe vagyok a gyógyszerekkel, de a férjem nem VOLT! Megkértem a nőgyógyászom, hogy keressen egy olyan andrológust nekünk, akibe megbízik, és segítsen!

Adott egy számot, elmentünk....1.dolga a vérvétel volt, kiderült, hormonálisan nem megfelelőek az eredmények! Ő is lát visszereket, de nem minden esetben kell műtögetni, mert utána egyáltalán nem biztos, hogy nő a spermaszám, vagy változik vmi. Ez csak az esetek 70%-ban fordul elő.

Írt Zitazóniumot 2 hónapra, és 3 hónapja eszi a Ferulant kapszulát. A múlt heti eredménye alapján 24 MILLIÓ/ML, A MENNYISÉG IS NŐTT, A MORFOLÓGIA ÉS A MOZGÁS MÉG JAVÍTHATÓ, DE NEM TRAGIKUS. Továbbra is javasolja 2 hónapra a zitazóniumot, a ferulantot, és ír még vmi E-vitaminos cuccot. Azt mondta, ha engem tud szinten tartani a dokim, pár hónap, de még idén összejöhet a baba.

Szerintem ez nagyon jó eredmény.

+feszes sport alsónadrág, meleg ülőfürdő kizárt.

Úgyogy én azt mondom, próbálj előbb meg természetes dolgokkal próbálkozni, + vitaminokkal, mert nagyon sok étel hat a spermára, azokat kellene enni...+ a 20 millió nem rossz eredmény, és 10 milliót simán ingadozhat a dolog.

Ha kell segítség andrológus ügyben, írj az e-mailomra, mert nagyon segítőkész, megbízható, és pénzt csak a magánrendelésén kért, számla ellenében!!!!!!!!!!Ami manapság ritka...

Bocs a hosszadalmas sorokért, de remélem segítettem.

Ica

60. Lorette (válaszként erre: 59. - Hay-nee)
2010. máj. 14. 22:53

Szia Hay-nee!Nálunk is nulla volt a spermimszám és mégis megvan a biopszia.Találtak spermát,igaz van veluk gond,genetikailag fejletlenek vagy mi,de mégis van.

Mi is orultunk neki,most a jovo héten lesz a beultetésem.Igaz megmondták csokkentek az esélyek,de megprobáltuk.Én ajánlom keressetek egy jo andrologust és beszéljétek meg a iopsziát.Ha meg sem probáljátok,honnan tudják elore a dokik,sikeres lenne e!Szoritok!

2010. máj. 12. 19:28

szia manul,

sajnos még csak fel sem merül... a nullára nem csinálnak még biopsziát sem. Már túl vagyunk a hivatalos vizsgálatain, már csak 'tesztelik' szegénykémet, azaz most olyan gyógyszereket adnak neki, amivel megnézik a reagálást, azaz kutatási alanyok lettünk.

Hát, így állunk, 1 hónap ismét eltelt...

58. manul (válaszként erre: 57. - Hay-nee)
2010. ápr. 1. 18:25
Még fiatal vagy,ne keseredj el!Vannak más módszerek is.A biopsziáról beszélt az andrológus?
2010. ápr. 1. 18:15

Sziasztok,


Rég írtam be, majdnem egy éve, amin nagyon nehezen és fáradtságosan telt el. Párom kivzsgálásról kivizsgálásra jár, az endokrinológus véleménye szerint semmi gond nem lesz (már több, mint 3 éve próbálkozunk) de az andrológus nem kecsegtet tényleg semmivel!

Most már ott tartunk, hogy tényleg történjen már valami, mert ebbe már én is megkattanok.3 éve még ép és egészséges voltam én is, most meg az arcomba nevetett a nőgyógyász, hogy van egy kb.20mm-esmiómám... eddig nem volt!

Párommal pedig most közölték, hogy a spermiumszáma még minding nulla, azaz ennyi év mind hiába. Én már tényleg nem tudom, mit tegyek vagy mit ne tegyek. Az időm rohamosan fogy de mindezek mellett a türelmünk is. Tudom, hogy nem szabad feladni, de már nem vagyok biztos magamban egyátalán. 3 éve csak a gyerek körül forog minden gondolatom, ezért gürizek a munkahelyemen és nem jön semmi...


Valaki mondjon végre valami reménykeltőt, mert becsavarodok....

56. Macifül (válaszként erre: 55. - Manul)
2009. dec. 9. 22:32
Köszönöm! Tudom, érzem!
55. manul (válaszként erre: 54. - Macifül)
2009. dec. 9. 22:25
Gratulálok! Szerencsések vagytok!
2009. dec. 9. 22:20

Sziasztok!


Bíztatásképp írok.

Mi is a Budai Meddőségi Centrumba jártunk. A férjemnek nagyon kevés jó minőségű, alakú, jól mozgó kiskatonája volt. Olyannyira, hogy azonnal lombikot javasoltak. Nem kizárt, hogy azzal kezdenek!

Nehezebb elfogadni a férfiaknak, hogy nem megy egyszerűen, ez biztos, de amíg van lehetőség, megoldás, hajtani kell! Mi mégjobban összekovácsolódtunk a "harc" alatt. Most 13 hónapos a kisfiunk! :)

53. manul (válaszként erre: 52. - Sali73)
2009. dec. 9. 15:20

Az én férjem elfogadta a helyzetet.

Mi sokat hülyéskedünk egymással,én cikizem a férfiassága miatt ő cikiz más miatt,de ennek nem az a lényege,hogy megbántsuk egymást,hanem az,hogy beszéljünk róla!

Az a legrosszabb,ha valami rejtegetni való titokként éli meg az ember.Nem szabad hagyni,hogy tabu téma legyen belőle,mert azzal csak azt sugaljátok egymás felé,ez egy nagyon rossz dolog és hogy ennek súlya van!

Beszélni kell róla és el kell fogadni.Majd az energiát abba kell fektetnetek,hogy milyen módon tudjátok közösen orvosolni ezt a problémát!

52. Sali73 (válaszként erre: 50. - Mimike23)
2009. dec. 9. 14:53

Egy férfinak erről mindíd nehéz beszélnie, mert azt hiszi hogy nyavajgásnak fogná fel a környezete (én is inkább hallgatok).

Talán a legrosszabb az egészbe az önbizalom elvesztése.

51. manul (válaszként erre: 50. - Mimike23)
2009. dec. 9. 14:28

Amikor én jártam a Budai Meddőségi Központba,a meghatározott sorrend az inszemináció,majd a lombik volt.

Ha van lehetőség az inszemináció alatti teherbeesésre,akkor nem csinálnak lombikot,csak akkor,ha nem sikerült az inszem.


Manapság már nagyon gyakori ez a beavatkozás,ezen nincs mit szégyelni senkinek!

Nem szabad görcsölni!

50. mimike23 (válaszként erre: 49. - Manul)
2009. dec. 9. 14:22
Hát igen tudom,hogy nincs minden veszve,de akkor is rossz.Páromat is bántja az egész igaz nem mondja csak látom rajt,Erről soha nem faggatom.Kivárjuk ezt az 1 honapot és akkor talán jöhet a lombik vagy az inszem,majd a doki megmondja,hogy mejik,de én jobba szeretném a lombikot.
49. manul (válaszként erre: 48. - Mimike23)
2009. dec. 9. 14:18
Nem szabad elkeseredni,mert amig van "anyag"akár milyen lassú is,addig van mód arra,hogy legyen saját gyereketek.Kicsit rögösebb az út,de nem reménytelen!
2009. dec. 9. 14:10

Sziasztok!


Hasonló cipöben járunk mi is 1.5 éve probálkoztunk a babával amikór ugy kb 4 honapja a párommal elmentünk öt is kivizsgáltatni.Nem volt ellenállás,tudta,hogy ketten akarjuk a babát ezért ö is ugyan ugy részt vesz a vizsgálatokon mint ahogy én is.Ekkor derült ki hogy a kiskatonák tul lassuak kevessen vannak és ami életképes annak sem jó a minösége.Elmentünk egy dokihoz aki megállapitotta,hogy volt neki egy herevisszér tágulata ami miadt tuti,hogy nem lehet gyerköc,mert ez melegiti a herét és mint tudjuk a meleg nem jó a sperma termelödésnek.Megmütötték 6 hét mulva volt egy uj spermakép vizsgálat ami szintén nem mutatott javulást.Most gyogyszert szed ami serkenti a spermaképzödést és majd 1 honap mulva kell ujra visszamenni.Hát kiváncsi leszek a z eredményre.

Elszomorit viszont az,hogy neki az elsö 1 évig tarto házasságábol van egy 8 éves kislány.Rettenetessen nehéz ezt felfogni,hogy ö csak véletlenül jött össze,nem is akarták.És nekünk most amikór már nagyon vágynánk rá ilyen tortúrán kell keresztül mennünk és én ezt soha nem gondoltam volna ,hogy ilyen gondunk lesz.

Megprobálok kitartani,de nagyon nehéz várni és várni.

47. manul (válaszként erre: 45. - Sali73)
2009. dec. 9. 10:43

Szia!

Az én férjem teljesen steril!Nyolc éve vagyunk házasok,mielőtt hozzámentem "bevallotta",hogy egy gyermekkori trauma miatt lehet,hogy nem lesz egyszerű a gyermekvállalás kérdése.Sok minden megfordult a fejemben,de az,hogy e miatt ne menjek hozzá az soha sem!Esküvő után elkezdtük a kivizsgálásokat,kiderölt,hogy egyáltalán nem lehet saját gyereke,mert nem fejlődtek ki a heréi rendesen.Van olyan eljárás,ami gondolom a te esetedben is felmerült,kivesznek a heréből egy darabot és az abban található spermákat feltúrbózzák,majd összeengedik a petesejttel és beültetik,ami maga a lombik lényege!Namármost szegénynek annyira kicsik a heréi,hogy az egyiket teljesen el kellet volna távolítani a vizsgálathoz,és ez befolyásolhatta volna a "férfiasságát" is.Nem vállaltuk,e helyett elmentünk a Crio intézetbe,ami egy spermabank,és mondván legalább az egyikünké legyen a gyerek vér szerint,csináltattunk három inszeminációt donor spermával!Sajnos nem jött őssze!

Ez után leálltunk,mert ahogy nőtt a beedandó hormon dózis,úgy csökkent a megérni akaró petéim száma.Totál kiakadt a hormonrendszerem,több hónap után állt vissza a menstruációm a rendes kerékvágásba.

DE A LÉNYEG:Szeretem a férjemet,nem jut eszembe soha,hogy nem elég férfi,sokat gondolok a gyerekre,tervezek megoldást keresek,és egyszer sem jutott eszembe ennyi év után sem az a megoldás,hogy mást keressek a férjem helyett!


Kitartást kívánok nektek!

Ha dumálni akarsz róla szívesen társulok!

46. Pici04 (válaszként erre: 45. - Sali73)
2009. dec. 9. 10:25

Szia!

Nalunk is hasonlo volt a helyzet.Mi inszemmel kezdtük es elsöre sikerült.Azota nemreg spontan is összejött a Baba,most vagyok 18 hetes varandos.

A különbseg annyi,hogy ferjem elhagyott minket szeptemberben es a Baba nem igazan erdekli,semmit nem kerdezett rola,csak miutan itthagyott minket ,tanacsolta ,hogy vetessem el.

Persze ezt ma mar tagadja........

Remelem sikerül Nektek is a Baba,mindegy hogyan.

Sok sikert!

45. Sali73
2009. dec. 9. 09:58

Sziasztok!

Úgy látom férfi oldalról nem nagyon szól hozzá senki...

Én megteszem.

Mi 1 év sikertelen próbálkozás után mentünk el. Meg voltam róla győződve hogy semmi bajom (nem dohányzok, nem iszok, alkalmanként sportolok). Az eredmény padlóra küldött. Olyan rossz lett a spermaképem hogy a kezelések után is max lombik jöhet majd szóba. De addig még vár rám egy műtét, egy antibiutikumos kezelés (ez már folyamatban). Napokig csak kóvályogtam és nem éreztem magam férfinak (igazából most sem). A feleségem is sokkolta a hír és a beszélgetéseinkből kiderült hogy egyenlőre a lombiktól idegenkedik. Most ott van bennem a rettegés hogy a szerelmét mikor győzi le a baba utáni vágy...

Szóval nem véletlen hogy a férfiak óckodnak a vizsgálattól. Mi még csak az út elején járunk és én már most széthullottam. A munkámra nem tudok azóta koncentrálni, egyre másra érnek a dekoncentráltságból eredő kisebb nagyobb bosszúságok és balesetek. Ráadásul a környezetemnek sem tudom elmondani mert elég konzervatívak és félek az ítéletüktől is.

Ráadásul minden egyes vizsgálat miatt 120 km kell utazni.

Így hát megértem hogy a férfiak miért óckodnak ettől a vizsgálattól.

2009. aug. 24. 21:21
Nem késő...
2009. aug. 23. 14:39

Komoly téma ez, amire aki belekerül, az el sem meri hinni, hogy pont vele, pont ők azok, akiknél "eddig minden tökéletes volt", most meg a nagy semmi. Azaz még annál is rosszabb: minden negatív.

Nagyon kemény hullámvasúton száguldunk már lassan 3 éve, és még semmi eredmény...

Ha tudna valaki valamilyen jó pszichológust vagy páterapeutát ajálani, annak örülnék.

A kapcsolatunk egyre romlik...

És már annyi gyogyót meg vitamint meg hormont meg alóét meg mindent beszedtünk, hogy valami hihetetlen. Az orvos szerint februárra (!!!) majd kiderül, van-e remény egyátalán.

Én meg közben csak öregszem és satnyulok...

42. anyuca66 (válaszként erre: 38. - Lorette)
2009. jún. 4. 21:53

Ha sokáig nincs baba, mindig a pasiknál kezdik én úgy tudom. Az egyszerő sperma vizsgálat. És utána ha az oké ráérnek gyötörni minket nőket.

1986 janurban nekem is azt mondták amit neked, kizárt hogy tőle gyerekem legyen. Léptem és 3 havi védekezés nélkül sikerült terhesnek lennem...

Na nem a kapcsolat megszünte után, kb 2 évre rá...

2009. jún. 4. 21:43

Szia Lorette! Mi Debrecenben, júl.30-án lesz az első konzultációnk, egy csomó vizsgálati eredményünk megvan már, a héten tp-en voltam laparoszkópia végett, most pihi, aztán start...

próbáljátok ki...nem vagyunk egyformák! nektek hátha bejön vmelyik!

ui.: A minták eredményei mutathatnak eltérést (nem sokat), mert ott is vannak jobb periódusok!

2009. jún. 4. 21:23

Én is most kezdtem neki adni hétfotol a vitaminokat.C,E vitamint,cinket,aloe szirupot és aloe tablettákat is és még vettem Omega 3at,azt is olvastam valahol.

Mi kb.1-2 hét mulva megyunk az elso komolyabb kivizsgálására,nem tudom nálunk javit e az eredményen a vitamin.Valakinél segitett,azért is kezdtem el adni neki,hátha,reménykedek!

És mikor csináljátok a lombikot?

39. Remény21 (válaszként erre: 38. - Lorette)
2009. jún. 3. 18:01
Szia Lorette és Mindenki! Mi tavaly november óta próbálkozunk szakorvosi segítséggel (szinte folyamatosan ment mind2őnk kivizsgálása), páromnál kevés a spermaszám. Amiket azóta szedett, és eredményben javulást nem hoztak: Cvitamin+cink, Fer14, MultiMaca, aloe gél, berry nectar, clostybeg, agyalapi mirigyre (hormonszabályozó) bromocriptint + MRI vizsgálat is volt, sőt még fügét is kg számra evett. Közben kiderült, hogy nálam is van egy kis elzáródás. 4 inszem után most lombikra javasoltak... Hát nem vagyunk egyformák! Kitartás!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook