Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nem étkezési citromsavat használtunk a teába lehet tőle bajunk? fórum

Ha nem étkezési citromsavat használtunk a teába lehet tőle bajunk? (tudásbázis kérdés)


12. bibity (válaszként erre: 10. - Belana)
2014. febr. 3. 00:42
Az aszkorbinsav más, mint a citromsav. Van étkezési citromsav, de az nem aszkorbinsav. Aszkorbinsav az a C vitamin, és én por formában még csak gyógyszertárban láttam. A citrompótló az citromsav, vagy ahogy látom, alma sav is lehet.
11. k_nm
2014. febr. 2. 17:15
Az baj, ha aszkorbinsavat citromsavas zacsiban vettel! Elobbi a C-vitamin es semmi koze a citromsavhoz, talan annyi, hogy az is savanyu.
10. Belana
2014. febr. 2. 16:53

A gyártó szerint ne használjuk étkezéshez és igyunk sok vizet, ha valamit gáz van menjünk dokihoz.


Semmi gond nem lett, csak az éreztem, hogy marja torkomat végig le a gyomromig, gondolom mert erős.


Egyébként talán rájöttem mit kavartam össze, nekem aszkorbinsav kellett volna, amire amikor egyszer vettem az volt írva, hogy étkezési citromsav. AZ egyik E330 a másik E300 és ennyi.

2014. febr. 2. 06:39
Írtam a gyártónak egy e-mailt, hátha megnyugtat minket. Amúgy semmi bajunk nem lett egyelőre tőle.
8. elbb (válaszként erre: 6. - Iloverunning)
2014. febr. 1. 22:00
A mikró tisztítására majdnem felesleges beletenni, ott a gőz az, ami elvégzi a piszkos munkát. :)
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Iloverunning)
2014. febr. 1. 21:25
Ezt a mikrós dolgot én megköszönöm, pedig csak bekukk:))
2014. febr. 1. 21:05
Úgy tudom, hogy a nem étkezési és étkezési között az a különbség, hogy az egyiket bevizsgált körülmények között csomagolják, a ne étkezésit pedig nem, így kerülhet bele szennyeződés. Szerintem nem lesz bajod tőle, és rengeteg dologra lehet használni. Én is nagytételben veszem, mikrótisztításra páratlan, beteszel egy tál vizet, bele citromsav, bekapcsolod pár percre, mikor lejár elég simán áttörölni, leoldja a zsírt. Csaptelepek, kád tisztítására is nagyon jó, ruha fehérítés, folttisztítás, házi gyurmába.
2014. febr. 1. 20:56
használd el wc-tisztításra, mosógép-tisztításra, vízkőtelenítésre kávéfőzőben, vízforralóban és végy citromot a teába :)
2014. febr. 1. 20:37

Citromsav-monohidrát ez van ráírva. Ezt beírva azt kaptam, hogy ez a citromsav. Van rajta egy CAS szám, arra rákerestem az is azt mutatja, hogy ez citromsav.

Ráírva is csak az van, hogy irritatív, nyilván nem fogom a szemembe, orromba kenni, felszívni az orromon keresztül stb. Talán mar is annyira, mint az ecet, kentem én már be citrommal is a zuhanykabint. Passz.

3. bibity (válaszként erre: 1. - Belana)
2014. febr. 1. 20:31
Összetétel van rajta? Ha 100% citromsav, akkor nem hiszem, hogy bármi lenne. A citromsav önmagában nem mérgező. Max. Mikroszennyeződés lehet benne, de 1 adag teába nem kerülhet ebből túl sok. Tovább azért ne használjátok.
2014. febr. 1. 19:54

[link]


"Élelmiszerekben elsősorban antioxidánsként (bár önállóan nincs ilyen hatása, elősegíti a többi antioxidáns hatását), savanyúságot-szabályozó anyagként, valamint ízesítőszerként alkalmazzák E330 néven. Gyümölcsételek esetén késlelteti a gyümölcsök oxigén hatására történő elszíneződését. Napi maximum beviteli mennyisége nincs korlátozva.[2]


A hiedelemmel ellentétben semmiféle rákkeltő hatása sincs. A szervezetben természetes úton előfordul, ráadásul a DNS-hez közel, nagy koncentrációban található, így ha rákkeltő hatása lenne, szinte az összes sejtünk ráksejtté alakulna. Mi több, ez az egyik legveszélytelenebb élelmiszeripari adalékanyag. Egyszerre akár 100 gramm is elfogyasztható belőle, bár az íze ilyen mennyiségben nem túl kellemes. A félreértés valószínűleg onnan ered, hogy fő eleme a citromsav-ciklusnak, amit más néven Krebs-ciklusnak (Hans Adolf Krebs fedezte fel az 1930-as években) is szoktak nevezni. Szerencsétlen módon a rák neve németül krebs, vagyis egy téves fordítás során Szentgyörgyi-Krebs-ciklus = rák-ciklus. Ebből következtetve a fordító (hibásan) igen rákkeltő hatást tulajdonított a citromsavnak.[3]"

2014. febr. 1. 19:51

Lehet, hogy hülyeséget csináltunk vásárlás terén, de az is lehet, hogy most fogok hülyeséget kérdezni. Vettünk citromsavat, de csak később vettem észre, hogy az van ráírva étkezési célra nem alkalmas.

Hiába kerestem a neten a ráírt CAS szám alapján is, csak annyit találtam, hogy ez citromsav és szemirritatív. Mondjuk oda nem gondoltam használni, viszont teába igen. Ittunk is belőle jó nagy adagot. Kérdésem, lehet ebből bajunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook