Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem alszik a gyerek... fórum

Ha nem alszik a gyerek... (beszélgetős fórum)


2017. jan. 20. 12:26
Nem tudom, van-e ezen a fórumon még kommunikáció. Bepróbálkozom. 17 hónapos kislányom 3 hónapos kora óta nem alussza át az éjszakákat. Jó éjszakának számít, ha 1,5-2 órát alszik egyben, rosszabbakon 10 percenként kel. Legtöbbször sírva ébred, alig tudom megvigasztalni.Túl vagyok már minden praktikán, mint pl. melege van/fázik/éhes/szomjas/apa megy be/hagyom sírni/vele alszom/és mindenen, amit a neten olvastam,vagy a védőnő tanácsolta. A homeós szerek se érnek nála semmit. Szopizik még,de kb. a kelések felénél nem is kéri már, ilyenkor még nehezebb visszaaltatni.És mindez jellemző a nappali alvására is. Akkor sem képes hosszabb időt egyszerre átaludni. Van aki hasonló cipőben jár? Esetleg aki hasonlóban járt, mikor aludt végre legalább kicsit többet a baba? Köszi!
2013. okt. 25. 23:32

Sziasztok!

Egy barátnőmnek a kisfia sem tudott eténként nyugodtan aludni.Sokáig fent volt ha meg elaludt fel-fel ébredt.Ez a házaséletüket is megnehezítette.:-)Most öt éves a kisfiú és esténként úgy alszik mint a tej.Hálásak is érte,mert megtalálták a megoldást.

Mindenkinek jó éjt kívánok:-)

2011. aug. 1. 21:48

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot!

Egyelőre próbálkozok és reménykedek benne, hogy hamarosan megoldódik a problémánk, (a kistestvér érkezéséig mindenképpen)!

8. 9e7be62190 (válaszként erre: 6. - Wanita77)
2011. aug. 1. 21:45
Általában este 9 óra körül. Nappal du. 2 és 3 között.
7. Remike98 (válaszként erre: 1. - 9e7be62190)
2011. júl. 29. 00:11
Talán nehezen hihető egy pici lánynál, de a kistesó miatt nem akar elaludni. Ezzel kapcsolatosan feszült ( mégha nem is ezt látod rajta), és ez az altatásnál jön ki rajta. Nem megogalmazódott félelem, hogy a kistesó miatt elveszíti az anyukáját. Beszélgess vele a kistesóról! Beszélj neki a kistesó születése utáni időszakról, hogy mi lesz hogy lesz...és mond meg neki hogy azért szeretnél mégegy babát, mert Őt annyira szereted és reméled hogy a kistestvére hasonlítani fog rá.
6. wanita77 (válaszként erre: 1. - 9e7be62190)
2011. júl. 27. 17:00

Hánykor teszed le aludni, elég fáradt már? Lehet, hogy kicsit később kéne megpróbálni. És már az ágyba rakás is problémás vagy csak maga az alvás?

Minden este ugyanúgy van a sorrend, fürdés után megy aludni közvetlenül?

Nálunk az vált be már születése óta, hogy fürdés után szopi a sötétben és utána alvás. Most már szopi nincs, de fürdés után megyünk az ágyába, (2 évesen kapott nagy ágyat) előtte még kakaó, pisi, fogmosás, odafekszem mellé és kb. 30 perc alatt elalszik. Nagyon régóta így van minden este, ő is már tudja, hogy mikor mi következik. Általában egy 10 percet hülyéskedünk, pusziszkodunk, beszélgetünk, aztán én hátat fordítok és mondom, hogy most alvás. Még egy ideig próbálkozik, rám mászik, kérdezget, aztán szépen elalszik. :)

Napközben is mellé kell feküdni, de akkor max. 10 perc és alszik. Mikor még rácsos ágyban aludt, akkor meg odaültem az ágy mellé, eleinte énekeltem, simogattam, majd egyre rövidebb ideig csináltam, végül már csak ültem az ágy mellett, megvártam, míg elalszik és utána kimentem.

Sok sikert nektek!

2011. júl. 26. 21:35

Sziasztok!


Köszönöm a tanácsokat!


A nappali altatással ua. a helyzet mint az estivel. Próbálkozok, de nappal van hogy egy óra után feladom, mint ma is...

Most este szerencsénk volt kb 30 perc alatt elaludt, de már nagyon fáradt lehetett, mert reggel 7 óta talpon volt.

Mellé szoktunk feküdni, van hogy mindketten, de sajnos nálunk az sem nagyon segít.

Hát igen, egy jó rendszer kéne estére. Vagyis rendszer az van - este egy kis szaladgálás a levegőn, vacsora, fürdetés, altatás - csak sajna az időpontokban lehet eltérés, egy óra csúszás előfordul.


Na kihasználom a nyugalmat, megyek pihenni!

Szép estét mindenkinek!

2011. júl. 26. 18:35

Nálunk is volt hasonló helyzet, amiből mára az lett hogy Balika csak mellettünk alszik el és utána átteszem a helyére ami nem túl jó, lassan megpróbálom majd külön szoktatni valahogy.

Mesével érdemes próbálkozni este meg altató dallal, simogatással, jó ha megszokik egy esti rendszert, meg le kell fárasztani napközben amennyire lehet.

Bár sokszor érzem ez lehetetlen mert én előbb elfáradok, meg Bali ha ritkán alszik napközben akkor aztán este még úgysem akar.

gratula amúgy mindegyik picihez!!!

2011. júl. 26. 18:14
nappal is szokott aludni?
2. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 1. - 9e7be62190)
2011. júl. 26. 18:14
szerintem feküdj oda mellé, amíg elalszik. mondjuk ennek az a hátránya, hogy csak akkor fog lefeküdni, ha ti is. a fiam a mai napig mellettünk alszik el és utána átkísérem a helyére. erre nem is emlékszik. nem egy jó módszer, de legalább nincs vita.
2011. júl. 26. 18:12

Sziasztok!


Tanácsokat várok altatással kapcsolatban.

A lányom 20 hónapos és egy ideje (kb. egy hónapja) kész rémálom az altatás. Mostanában 1-1,5 óra közelharc után tudom csak ágyba tenni. Próbáltam altatni tejecskével, teával, ringatással, altatódallal, mesével stb..., de sikertelenül... Ilyenkor a kislányom általában fellázad és különböző módszerekkel hisztizik. Mivel meglehetősen kitartó vagyok, folyamatosan visszarakom a helyére és addig-addig próbálkozok, míg teljesen elfárad és elalszik. Viszont addigra én is teljesen lefáradok. Ez most azért is nagyon nehéz, mert 23 hetes terhes vagyok, jó volna esténként egy kis nyugalom.

Egyébként nappal teljesen normális kislány. Kicsit eleven, de szófogadó, derűs, szóval nem lenne semmi gondom vele, ha normálisan aludna.


Ha valaki volt hasonló helyzetben, akkor írja meg légyszi, hogyan tudta kezelni a problémát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook