Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nekikoccantam egy autónak és elismerem, kitöltjük a lapot, akkor nekem kell valamit fizetnem? fórum

Ha nekikoccantam egy autónak és elismerem, kitöltjük a lapot, akkor nekem kell valamit fizetnem? (tudásbázis kérdés)

15. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 12. - Szamóca41)
2009. nov. 9. 13:50
Ja, igen és első-hátsó rendszám fotó, a kár fotója, körben fotózva az autó, legyetek fotókkal is felvértezve. Ma már muszáj.
2009. nov. 9. 13:49
Szerencsére jóval nagyobb amit a köteleződ terhére a biztosítód kifizet a károsultnak, akinek nekikoccantál, mint az éves díjtétel növekedés nálad. Elenyésző. Ezért jó ha van kötelező, ami kötelező is lenne, meg jó lenne ha nem szlovák vadbarmok jönnének bele az emberbe az autópályán. Fontos azonban, hogy van a kárbejelentő lap alján egy mondat, miszerint nem minősül felelősség elismerésnek. Tehát, sajnos többszörös tapasztalat, hogyha a károkozó nem ismeri el külön papíron, hogy igenis ő okozta a balesetet, akkor nem fizet a biztosítója. Vagy a saját biztosítójába megy be és teszi meg a nyilatkozatot, ugye ezt nem szokták, mivel nincs értelme bejelentenie a saját kárát, azt úgysem fizeti ki a biztosító, vagy pedig a helyszínen írsz egy papírt, hogy ő az egyedüli és 100%-os felelőse a balesetnek, két tanúval a legjobb aláíratni még. Ez akár egy spirálfüzet kitépett lapja is lehet, mint nálam volt, szakadó esőben az M5-ös autópályán, kifele Pestről a dugóban. Ha ez nincs, szóba sem áll veled a biztosítója. Ezért felesleges és átverés a kárfelvételi papír, amit mindketten kitöltötök. Azt később is kilehet, a lényeg ez az egy mondatos nyilatkozat. Na a szlovák nem merte nekem nem aláírni, persze a biztosító rögtön ezt kérdezte hogy van e. Vigyázzatok, mert erre hivatkozva a legkönnyebb nekik nem fizetni.
2009. nov. 9. 13:32

Kedves Almafa!


Jól mondják a többiek is, kp-ben nem kell fizetned a másik kárát, de visszasorolnak vmennyi kategóriával, és a biztosítási díjad lesz magasabb.

Mi is csak koccantunk pár éve, de B10-ből így lettünk B8-asak 2 évig. Aztán a 2 év letelte után évente 1 kategóriát megyünk fentebb. És mivel a baleset óra eltelt egész éveket nézik, kb. 5-6 évvel a baleset után fogunk megint Bonus10-be kerülni. Vmi ilyesmire számíts Te is szerintem.

2009. nov. 9. 13:25
Nem akarlak ijesztgetni,de fotót csináltatok?Ugyanis hallottam már olyanról,hogy Ő csinált magának még azon a napon valami komolyabb kárt.....és azt is a másik nyakába varrta.Rendőr volt?
2009. nov. 9. 13:20
Karolás=karcolás
10. 6759208d08 (válaszként erre: 7. - MFPI)
2009. nov. 9. 13:19
egy karolás okoztam!
9. c42aaaac41 (válaszként erre: 4. - 6759208d08)
2009. nov. 9. 13:19
természetesen,veled fizettetik ki.sajnos ez van,ha te vagy az okozó...
8. Panni58 (válaszként erre: 4. - 6759208d08)
2009. nov. 9. 13:18

Igen. Erről szól minden biztosítás. Te szépen részletekben, előre, utólag befizeted neki, amit ő egyben fizet ki a károsultnak káresemény esetén.

A kötelezőnél úgy kerülsz a különböző B vagy M kategóriába, hogy mióta tart a biztosításod, és okoztál-e kárt. Ha kárt okozol, visszasorolnak valamennyivel. A jó ügyfél az, aki csak fizet, de kárt sosem okoz, annak kell legkevesebbet fizetnie...

7. MFPI (válaszként erre: 4. - 6759208d08)
2009. nov. 9. 13:18
Nem csupán ha balesetet okozok akkor az 2bonus pontodba kerül.Tehát ha most B4 voltál,akkor majd átkerülsz B2 ez magasabb díjszabást jelent.
2009. nov. 9. 13:18
Most nem fizetsz kp.-t.De a biztosításod biztos emelkedik.
5. agis
2009. nov. 9. 13:16
bukod a bonusod (besorolásod)
4. 6759208d08 (válaszként erre: 3. - H.Ancsi)
2009. nov. 9. 13:13

Mért emel?

Velem fizetteti ki a kárt?

2009. nov. 9. 13:11
most nem, majd a köteleződ fog emelkedni valamicskét
2009. nov. 9. 13:10

nem..semmit..

a te kötelező biztosítód fizeti az ő kárát..neked meg a magadét..ha van casco-d akkor be kell jelenteni..és annak az önrésze a Te költséged!

2009. nov. 9. 13:09
Ha nekikocantam egy autónak és elismerem, kitöljük a lapot, akkor nekem kell valamit fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook