Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha megcsináltatom a jogosítvány újításhoz az orvosit, az meddig érvényes? fórum

Ha megcsináltatom a jogosítvány újításhoz az orvosit, az meddig érvényes? (tudásbázis kérdés)

5. Dyus
2013. júl. 22. 08:44
Köszi a válaszokat, csak én azt hittem, hogy itt is érvényes az, hogy 1 hónapon belül meg kell csináltatni, mert akkor új orvosi kell.Mert ugye sok hivatalos irat csak 1 hónapig érvényes... Ezért kérdeztem.
2013. júl. 18. 13:05

az orvosi igazolást 10 évre kapod (40 év felett azt hiszem csak 5 évre).

teljesen mindegy, hogy mikor mész az okmányirodába a jogosítványodat hosszabbítani, az egészségügyi alkalmasság rovatba az a dátum kerül, ami az orvosi igazoláson, van. tehát ha fél évvel később használod fel, akkor a jogosítványodon az egészségügyi alkalmasság fél évvel hamarabb fog lejárni, mint ami a jogosítványodnak az érvényessége. (és a rendőrök meg szokták fordítani a jogsit, megnézik mindkét dátumot, szóval kvázi amennyivel később használod fel az orvosi igazolást, annyi időt veszítesz az érvényességből)

3. bc257fd221 (válaszként erre: 2. - Dyus)
2013. júl. 18. 12:53
Akkor meg minek az orvosi?Egyébként 5-10 évig érvényes,életkortól függően.
2. Dyus
2013. júl. 18. 12:31
Még mielőtt valaki félreértené...Ha megcsináltatom az orvosit, de nem tudom egyből megcsináltatni a jogsit...
1. Dyus
2013. júl. 18. 12:29
Sziasztok.Az lenne a kérdésem, hogy ha megcsináltatom a jogosítvány újításhoz az orvosit, az meddig érvényes? 1hónap? 3 hónap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook