Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha már végképp semmi nem segít, végeztetnél gyomorgyűrű műtétet? fórum

Ha már végképp semmi nem segít, végeztetnél gyomorgyűrű műtétet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. máj. 2. 11:15
Csak azt sajnálom hogy ilyen fiatalon nem találtál a műtéten kívül más megoldást...Én is 2x megküzdöttem már plusz minusz 20 kilóval...
23. d77e128ed9 (válaszként erre: 21. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 11:14
Meg gondolom nem is bírsz mert hamar tele leszel.
22. d77e128ed9 (válaszként erre: 21. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 11:13
Igen tudtál.Köszi:)Az éhség gondolom ugyanúgy megmarad,csak a tudod hogy nem szabad sokat enned!?
21. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 20. - D77e128ed9)
2007. máj. 2. 11:05

Szia!


Szóval... Vannak olyan gyűrűsök, akik már elérték az álomsúlyt, mégis gyűrűvel élnek. A titka a következő... Az ember az idők folyamán megtanul együtt élni a gyűrűvel, és egészségesen táplálkozni. (Az én mostani táplálkozásomat nem kell ide sorolni :DDD ) A gyűrű olyan, mint egy szilikonmell, amit üresen raknak az emberbe, majd mikor már bent van, akkor töltik fel folyadékkal. Tehát egy üres gyűrű van most a gyomromon, amihez hozzá kell szokatni a szervezetet. Idővel (friss gyűrűsöknél ez 6 hét) töltenek a gyűrűbe, tehát szűkítik. Ezzel arra kényszerítik az embert, hogy egyszerre ne egyen sokat, és amit megeszik, azt is alaposan, nagyon-nagyon összerágva nyelje le. Tehát időt kell szánni az evésre, és oda kell rá figyelni. Életveszélyes állapot csak akkor léphet fel, ha az ember már érzi, hogy tele van, mégis eszik. Ilyenkor megrepedhet az "új", kicsi gyomor. Az tényleg életveszélyes. De eddig még nem fordult elő. A gyűrű életfogytig bent maradhat, ha nincs vele probléma. Ha az ember lánya véletlenül terhes lesz, akkor kiengedik, és megfelelően tud táplálkozni. Kivétel nélkül mindenkinek sikerült lefogynia vele. Nézd csak meg Győzikét. :))) De komolyra fordítva a szót, csak akkor szabad megcsináltatni, ha az emberben kellő elszántság és akaraterő van, hogy nehogy kárt okozzon magában a későbbiekben azzal, hogy a szabályokat felrúgva telezabálja magát. Remélem, tudtam segíteni. :)

2007. máj. 2. 10:58
Nem akarok alkalmatlankodni,csak érdeklődök mert nem vagyok túl jól informált a témában:)!A gyűrűt ikiveszik ha eléred az "álomsúlyt"?Mert úgy tudom hogy elég v eszélyes ha esetleg túleszi magát az ember...Ha kiveszik akkor viszont újra ott a veszélye a visszahízásnak.Ha nem veszik ki akkor meg örökké ott a gyűrü ami miatt aggódni kell...Bocsi ha túl értetlen vagyok,de van egy családtagom aki imád enni és szerintem kényszerevő.Ő szeretne gyűrüt mi lebeszéltük róla.Szóval szeretnék kicsit jólinformáltabb lenni a témában:)
19. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 18. - Sizsu)
2007. máj. 2. 10:53
Nekem soha nem sikerült, ezért is döntöttem a gyűrű mellett. De ezt már tényleg csak végső megoldásként ajánlom mindenkinek. Annak viszont jó. :)))
18. sizsu (válaszként erre: 17. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 10:50
:))) Igazat kell adnom Neked. Talán ez a legnehezebb, megtartani.
17. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 14. - Sizsu)
2007. máj. 2. 10:25
Nekem muszáj fogynom, az lenne a csoda, ha nem fogynék ilyen minimális kalóriabevitel mellett. :) De már az is nagyon nagy szám, ha az ember tartani tudja a súlyát, én már csak tudom... :/ :)))
2007. máj. 2. 10:23
Persze, ha megteheteném, miért ne???
15. Cinka
2007. máj. 2. 10:22
Ha lenne rá lóvém, minden további nélkül megcsináltatnám.
14. sizsu
2007. máj. 2. 10:02
:)))) Én csak agráregyetemre járok, de a büdös életben nem tudtam fogyózni a vizsgaidőszak mellett, most az a trendi nálam, hogy megtartom ilyenkor. :)
13. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 10:01
Nem, nem titok végülis... Maga a gyűrű ára 450 ezer ft. Plusz amennyit az orvosoknak szánsz. Meg a vizsgálatok, és a feljárkálás Pestre... Már ha ott csináltatod. Csinálnak még Debrecenben és Pécsett.
12. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 10. - Szika)
2007. máj. 2. 10:00
Sorstárs :)) Én még csak az első évet taposom, és épp a közig. jog tételek fölött kellene görnyednem. :)) Egyébként március 8.-án lett volna a műtét, de elmaradt, mert influenzát kaptam még februárban, és nem sikerült kigyógyulnom, utána március 28 volt az időpont, de akkor meg még tüdőgyulladásom volt. Szóval összejött... De ha már így történt, akkor adott a feladat, hogy mindent okosan oldjak meg. :))
11. erikpipi (válaszként erre: 9. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 09:50
Gondolom, nmem titok. Azt hallottam, hogy félmillió, és a TB nem támogatja.
10. szika (válaszként erre: 7. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 09:50

Akkor a lehető legjobb időpontot választottad a műtétre, butus. :) Végzős jogász vagyok, államvizsgák közepén, de iylenkor meg sem próbálok fogyókúrázni, egyszerűen nem szabad. Ideges lesze, feszült, nyűgös, fáradt. Azt már az elején megtanultam, hogy annyit nem ér pár kiló plusz mínusz. :)))


De ha már így alakult, akkor csak ügyesen, tényleg sok gyümi, zöldség. A gyümölcscentrifugával "előállítható" finomságok nagyon tutik iylenkor. Én azt a pépet is félre szoktam tenni,a mi a lé kinyerése után maradt: szószoknak, salátához, húsokhoz avgy csak magában is nagyon fini :))

9. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 09:45
Ez benne van a naplómban, itt nem tudom, hogy illdomos lenne-e kiírnom...
8. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 5. - Szika)
2007. máj. 2. 09:45
:)))) Nekem is ez volt a bajom. :))) Az eredmény sajnos nem sokáig tartott, viszont lefogyni baromi sok volt...
7. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 4. - Sizsu)
2007. máj. 2. 09:44

Szia!


Köszönöm szépen soraidat! :) Igen, tudom, hogy amiket most eszem, azok nem valami gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban, stb... Nem is szeretném ezt sokáig csinálni, csak két hétig, ameddig az orvos előírta a folyadékot. Tudom, hogy ettől bárki fogyna. Ezt röhögtem én is, mikor utamra indított a kórházból. :) Mondtam neki, hogy megspórolhatta volna nekem a gyűrű árát, ha elmondta volna előbb, hogy csak folyékonyat lehet két hétig... :))) Na, de viccet félretéve... Szerintem meg fogom venni a könyvet, köszönöm, hogy ajánlottad!!! Egyébként dr. Lenkei vitaminjait szedem, nem tudom, hallottál- e már róla. Nekem nagyon jó. De igazad van, és magamon is tapasztalom, hogy nagyon fáradt vagyok. Ez nem jó, mert lassan vizsgaidőszak (jogot tanulok) és nem tudok koncentrálni. Szóval tényleg várom, hogy elteljen a két hét, és ehessek egészséges gyümölcsöket, zöldségeket, halat, stb... És hát igen, a séta. :) Ma megyünk, veszünk nekem egy kényelmes sportcipőt (mert a régi még szorít :D ) és esténként irány sétálni! :)

Még egyszer köszönöm a kedves soraidat, nagyon jól esnek, és hasonló jókat kívánok Neked is! :)

És egy puszi! :)

2007. máj. 2. 09:36
Mennyibe került?
5. szika (válaszként erre: 3. - 4acc2c34b2)
2007. máj. 2. 09:36

jajj. :)))) már azt hittem, hogy gondjaid voltak vele. Mármint fizikálisan. mert már olyat is olvastam.

Én minden diétánál érzem néha úgy, amikor a többieknek főzök, sütök, grillezek, hogy tutira megbuggyantam, amiért ezzel kínozom amgam, de nem tart általában sokáig, mint ahogy az eredmény sem. :)

2007. máj. 2. 09:33

Szia Kadika!

Ne marcangold magadat ennyire! Nem szabad rossznak érezned magad, főleg így, hogy már túl vagy az egész beavatkozáson. Mindenki tudja, ezek szerint Te is, hogy egy életmódváltás az optimális súlyfeleslegleadó és súlymegtartó módszer... De ha már végső kétségbeesésedben eljutottál a műtétig, akkor örülj az ebből fakadó összes pozitív következménynek... Egy aprócska tanács: Egy kicsit kezdj el foglalkozni a táplálékok tápanyagtartalmával, illetve szükségességével! Most került piacra egy nagyon populáris és közérthető formában megfogalmazott könyv: a Súlykontroll /Béres Alexandra/... Ajánlom figyelmedbe... Tényleg tök jó, hogy fogysz, de ha ennyi kaját (és ilyet )enne az ember, akkor ettől bárki fogyna... Szóval csak azért írom, mert a zacskós leves az túl mű ahhoz, hogy bármi értékeset szolgáltasson az amúgy is igénybevett szervezetednek. A natúr joghurt, gyümölcsök, zöldségek (akár pépesítve, akár a levük) a tej, akár proteinshaknek is, a sovány húsok, tengeri halak... (ha az a két pogi lecsúszott, akkor olyan nagy gond nincs:) ). Ha már úgyis olyan keveset tudsz enni, akkor azzal szerintem a saját lelkiismeretedet is megnyugtatnád, ha értékes, tápanyagban, vitaminokban és rostban gazdag kajákat ennél. Az őszibaracklé is üres kalória, Semmi értékes nincsen benne , üres kalória, a fehérlisztes pogi sem éri meg a fáradtságot, hogy leküzzd... Ha tényleg egészséges szeretnél maradni a fogyás végére, és a hulló haj, fakó bőr+töredezett körmöket el akarod kerülni, akkor kicsit figyelj oda, hogy miket küldessz le, mert lesz egy csomó hiánybetegséged! Biztosan szedetnek Veled valami multivitamint, de a kajában lévő ásványi anyagokat, és eszenciális aminosavakat nem lehet pótolni... Nem tom hogy dolgozol-e vagy tanulsz még, de a fáradtság, sőt szerintem még ez a depis hangulat is a rosszminőségű kajabevitelnek köszönhető. A koleszterin meg a zsírok+olajok+szénhidrátok nem ellenségek... Sőt!!! Nagyon jó barátok... Van egy csomó zsírban oldódó vitamin, a szénhidrát meg az a tuti dolog, amitől gondolkodunk és élünk. Ne MENTES diétát csinálj! (ne zsírmentes, koleszterinmentes...), Hanem inkább zsírszegényt, kalóriaszegényt.... Hogy egészségesen és boldogan fogyhass. A könyv amit ajánlottam ezeket az örök igazságokat fogalmazza meg egy csokorban, hogy mi az amit kéne, amit nem kéne, és a fő hangsúlyt az egészségre fekteti.

Sok sikert szeretnék még kívánni a fogyódhoz! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, inkább figyelj oda a testedre, értékes tápanyagbevitellel, ha jobban leszel, egy kevés sétával, hisz itt a tavasz, gyönyörű az idő... És sok-sok boldog szex! :) Elég jól fogyaszt. :)))

pusy

Kitartást, és sok-sok boldogságot+örömet kívánok átalakuló testedben.

Még egy: ha napi egy vagy fél kilókat fogysz, egy csomó hiánybetegséged lesz, de tényleg. Igen, egy kicsit meg akarlak ilyeszteni, hogy figyelj a kajákra, vagy menj el dietetikushoz vagy táplálkozási tanácsadóhoz konzultálni. Első lépésnek az a könyv is megteszi. Testépítettem régen, aktív sportoló voltam ( a gyerekszülés előtt), és tényleg nem találok benne ellentmondást...

még egy pusy, hogy jobb kedved legyen!!! :)

szió

3. 4acc2c34b2 (válaszként erre: 2. - Szika)
2007. máj. 2. 09:27
Tegnap pl. kirándultam a környező hegyekben. Sok családot láttam grillezni, nyársalni, bográcsozni. Na, akkor elgondolkodtam, hogy nekem ezt most ki kell hagynom, normális vagyok én??? :)))
2007. máj. 2. 09:22
És miért gondolod olyankor, hogy nem jól tetted, hogy megcsináltattad a műtétet?
2007. máj. 2. 08:54
Én megcsináltattam múlt hét hétfőn. Vannak időszakok, amikor azt mondom, hogy a lehető legnagyobb bűnt követtem el magam ellen, de ezek szerencsére elmúlnak. 2002 óta minden évben ingadozott a súlyom plusz harminc, ill. minusz harmincakárhány kilókat. Egyszerűen nem tudom másképp megoldani, hogy a leadott kilók ne jöjjenek vissza kamatostul... Már hét kilót fogytam, és ez erőt ad tovább csinálni. A naplómban egyébként folyamatosan írom, hogy vissza tudjam majd nézni. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook