Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha már megjött a mensim, hogy érjem el, hogy hamarabb abbamaradjon? fórum

Ha már megjött a mensim, hogy érjem el, hogy hamarabb abbamaradjon? (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 2. 16:12
2014. márc. 30. 10:41

nos csajok, a helyzet a követkző:

végül az a program, ami miatt rövidre kellett volna zárni a boldognapokat, elmaradt. :-D


Ami nem is baj, mert a szervezetem kőkeményen betartott, szerintem megsejtette, hogy mire készülök, és totál másképp kezdett el működni, mint eddig, így aztán esélyem se volt kipróbálni a citromozást :)

23. Mayalina (válaszként erre: 22. - 09d0a2c098)
2014. márc. 24. 16:51

Nagyon köszönöm, hogy ilyen érthetően leírtad ezt!

A lágykapszulás tapasztalatodat is köszi, utánanézek.


Egyébként vicces, azt olvastam, hogy meleg, sport, és vörösbor hatására előbb megjöhet. :)

NA kérem, én tegnap elmentem szaunázni, utána legurítottam nagy jókedvemben 2 pohár vörösbort, de semmi nem történt :-DDD

Ja de! Tök jól éreztem magam a bőrömben ;-)

22. 09d0a2c098 (válaszként erre: 18. - Lujcsa)
2014. márc. 24. 10:51

Akkor légy szíves vezesd le ezt a kémiai reakciót...

"mert amíg nem nézel utána valaminek minek okoskodsz?" - attól mert üzenetben ilyeneket írsz, legalább támaszd alá valamivel azt amit mondasz.

A citrom akkor is savas, ha fejre állsz, de ha más ph-t mérsz, akkor azt mutasd be a nagyközönségnek is, mert csoda lenne.

Nem kellene minden nagyvárosi legendát elhinni, amit reklámoznak.

De egyébként rosszat nem tesz vele senki, attól mert több citromot eszik-iszik. Én sem a bolti kevert citromléről beszélek.

Azt meg hogy van-e köze a ciklushoz, lehet van aki ennek tudja be.

A gyomorsav problémán van akinek segít, de akkor is attól függ, mi a gyomorsav probléma okozója, mert van akinek ront rajta!

Azért ez sem mindenkinél válik be, nekem sokkal nagyobb gyomorsavat csinál a citrom és minden más savas dolog. Van akinél javít a helyzeten, de nem mindenkinél.

A menses dolognál én semmilyen befolyásolást nem tapasztaltam, csak is hormonális befolyásolásról tudok.

És ezek a saját tapasztalataim, az pedig, hogy ki mit érez elég csalóka.


A ciklus befolyásolásra visszatérve, nekem anno E-vitamin lágy kapszulát írt fel a doki, ami tényleg csökkentette a mennyiséget és 1-2 nappal rövídítette a ciklusom, de vagy 2-3 hónap elteltével csak!

De emellett kaptam görcsoldót, és még valami simaizom lazító gyógyszert.

Nálam ez a 3 kombináció pár hónap alatt csökkentette valóban, de nem azonnal.

Később pedig hormonális fogamzásgátlóval lett beállítva a ciklusom, annak is kellett vagy 2-3 hónap mire beállította, így a citromtól se várjuk azonnal hatást, ha van neki ilyenre befolyása.

Nekem amikor már napra pontos volt évekig a ciklusom a citrom semmit se módosított azon. Szóval csak ezért mondom, hogy a lúgosítás sem minden esetben jó ötlet. Ne borítsuk már fel azt amiről nem tudjuk, kinél hogyan működik. A szervezet tudja jobban, mit hogyan rendez le, csak indokolt esetben szükséges ebbe belenyúlni.

2014. márc. 23. 21:48
Mid lett lúgos attól, hogy citromot ettél vagy ittál?
20. Lujcsa (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2014. márc. 23. 21:35
Nem csak hiszem tapasztalom is !!! Próbáld ki pl. ha sok a gyomorsavad bátran !
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Lujcsa)
2014. márc. 23. 21:31
Te ezt komolyan el is hiszed?
18. Lujcsa (válaszként erre: 8. - 09d0a2c098)
2014. márc. 23. 21:30
Ha savanyú íze van valaminek, az még nem jelenti, hogy savasít ! A citrom a gyomorba bekerülve a szervezetben lebomolva igen is lúgosít .De csak az eredeti citrom !Aminek nagyon alacsony a cukor tartalma.A bolti citromlevek már nem megfelelőek.
2014. márc. 23. 16:31

Nekem úgy jött le, hogy eltolni segít, illetve ha már megvan, akkor lerövidítheti a C-vitamin...

De nem állítom, hogy jól gondolom, csak ahogy szedegetem összea z infókat, ez jött le :)

16. Chrystin13 (válaszként erre: 12. - Globus)
2014. márc. 23. 13:45
Ha elakarjuk tolni, abban segít, nem előre hozásban!!!
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Mayalina)
2014. márc. 23. 13:11
Valami olyan mozgásfajta hátha van, ami a sérülést kíméli, de jól meg lehet hajtani...
14. Mayalina (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2014. márc. 23. 12:57

Igen, tényleg, most, hogy mondod, az edzést is hallottam régen, hogy segít.

Megpróbálkozom vele, csak kicsit necces, mert nemrég sérülésem volt.


Amúgy, amíg szedtem a fogamzásgátlót, 3 nap alatt lezavaródott az egész.

kb 3 éve nem szedem, és azt tapasztaltam, hogy kitolódott 5-6 napra, és sokkal intenzívebb is.


Ezzel alapból nincs baj, csak most... :)

2014. márc. 23. 12:43

Ritkán jön össze ennyi furcsa tudomány ilyen kevés hozzászólásban.


Az indító kérdésre: az erős testedzés segíthet.

Annak idején, amikor sportoltunk, az edző nem engedett menstruációkor könnyítést, és ki is tapasztaltuk, hogy igaza van. Ha még jobban hajtottunk edzésen, könnyebben és hamarabb túl voltunk rajta. De mivel a méhnyálkahártya leválásáról van szó ilyenkor, azért aminek ki kell jönnie, az mindenképpen kijön.

12. globus
2014. márc. 23. 12:30
Furcsa... korábban azt írták, hogy C-vitamint akkor fogyasszunk, ha előbbre akarjuk hozni, nem értem. Meghozza, és el is mulasztja, csodaszer :)
11. Mion
2014. márc. 23. 12:09
A C-vitaminnak érösszehúzó hatása is van... szóval tényleg mérsékli a mensit.... na mondjuk nem kell csodákat várni, de működik.
2014. márc. 23. 12:06

Nagyon köszi a válaszokat.

Valóban nem hangzik logikusan, hogy a citrom hasson a hormonokra, de az is tény, hogy a táplálkozás befolyásolja többek között a hüvely PH-ját is, és azt is észrevettem, hogy kevésbé görcsölök, ha a mensi előtti héten lecsökkentem a szénhidrát bevitelt.

9. arrival (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2014. márc. 23. 11:43
koszi a pontositast :)
2014. márc. 23. 11:32

A citrom erősen savas kémhatású.

Csak egy példa, a citromsav...

Az meg, hogy mi mit hisz el a lúgosításról, hát szíve joga, most vegyünk már azt a példát, vajon a citromsav miért is marja olyan jól a fogainkat, ezt főleg érzékenyebb, sérült zománcú fogainkon érezhetjük.

A lúgos kémhatás az ellenkezője, azért ne keverjük már. Ha a citromnak valaki lúgos értéket mér, kérem jelezze, mert az csoda lenne.

Habár van akinek a gyomorégésre például jót tesz a citromlé, de van akinek ront rajta, mert az sem mindegy milyen okból van az adott probléma.


A menses késleltetése, vagy rövidítése esetleg hormonális behatással szabályozható és összezavarható, de a sok citromlétől maximum feltöltődsz c vitaminnal, csak a fogaidat ne mosd közvetlen utána, mert érzékenyebbé válhat a zománc.

Én ilyet nem tapasztaltam, hogy a mensesem módosítaná a citrom fogyasztása, pedig én sokat eszek, iszok, mégsem tesz semmilyen módosítást a ciklusomon.

Maximum ha fogamzásgátlót szednél, van aki ezzel trükközik, vannak ismerőseim akik így oldják meg. De aki nem szed, az csak arra számíthat, hogy a szervezete szerencsés időben abba hagyja és jól jön ki a lépés.

De igyad, egyed a citrom levet, egészséges az tuti, de a hormonháztartásra nem hiszem, hogy bármi hatása lenne ilyen módon.

7. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Arrival)
2014. márc. 23. 11:30
A citrom alapból erősen savas kémhatású PH 3−4 es DE valóban lúgosító az emésztőnedvekkel társítva ami érdekes de igazolt. Csak a fogakat kell védeni tőle mert zománcgyilkos
2014. márc. 23. 11:30
Nekem is ilyen problémám van, le akarom rövidíteni. Szóval citrom?
2014. márc. 23. 11:06

En is a citromot tudom.

A citrom lugos kemhatasu - nem savas - ezert nem marja a gyomrot

2014. márc. 23. 10:47

Komolyan? Te kipróbáltad már?

A gyomrodat nem bántja?

2014. márc. 23. 10:46
Egyél sok citromot,vagy c vitamint,tényleg segít!
2014. márc. 23. 10:45

Légyszi segítsetek, hogy lehet elérni, hogy gyorsabban lezajlódjon a mensim? Nagyon-nagyon fontos lenne!

Gyógyszert nem szedek.

Köszi!

2014. márc. 23. 10:44
Ha már megjött a mensim, hogy érjem el, hogy hamarabb abbamaradjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook